Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Daiwa Tournament 8 braid multicolor misina ?

Konu, 'Misina Düğümler, Düğüm Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında gsozata tarafından paylaşıldı.

1. gsozata

gsozata Aktif Üye

S.a arkadaşlar.

Forumda bir konu açmıştım, ikinci el olarak aldığım daiwa surf basia 45pe makinde ses ve sürtünme sorunu vardı. Bugün istoç remixon ' a servise bıraktım makineyi, kendileri sorunun hallolacağını söylediler. Dedim hazır makine bakımı yapılıyorken üzerindeki misinayıda değiştireyim. Arkadaş başlıkta yazan daiwa tournament 8braid multicolor misinayı ( renk konusu benim tercihim oldu ) tavsiye etti. Bir adet aldım ve makine yapıldıktan sonra sarmasını rica ettim.

Sizce doğru bir tercih mi ?

İp 300 Metre ve fiyatı 200 lira civarında. Bu fiyat aralığında alabileceğim başka bir misina tavsiye eder misiniz ? Bu arada ipin kalınlığı 0.16, servis konusunda yardımcı olan arkadaş şok kullanmadan çok rahat bir şekilde 200 gram atış yaptığını 230 gram denediğinde yine patlamadan atabildiğini söyledi.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Selamlar şok kullanmadan 200grmi atar ama kac defa ???

Bogazda kullanmak icin bahsi gecen misina fiyat performans odakli bir urun degildir tavsiye etmem,

Power-pro 8slick veya çin isi iplere yonelin derim hatta forumda uzunca bir konusu vardi,
    Çin isi ip diye gecmeyin bazi urunler gercekden kullanisli olabiliyor, çin isi kaliteli bir ip markasi var tam hatrimda degil ama sanirim markasi posedion idi aliexpresden bakin. Kolay gelsin.

Son düzenleme: 31 Ağustos 2016
    gsozata bunu beğendi.
  4. shimano

shimano Daimi Üye

hocam 200 tl ıp mısına ıcın cok cıddı bır mebla bence gereksız harcama olur cunkı malum bogazda tekne trafıgı ,ılısken cok olur halıyle en ufak bır kopmada ıp mısına kullanılmaz bır hal alır alıexpressden cın mısınalara yonelın fıyat performansı urunler ısınızı fazlasıyla gorur..

Wholesale Product Snapshot Product name is 500M SeaKnight Brand Tri-Poseidon Series Super Strong Japan Multifilament PE Braided Fishing Line 8 10 20 30 40 60LB
    yukarıdakı lınkdekı ıp mısına fena degıl guzel urun 10-15 gun ıcınde elınızde olur ıp mısana ayrıca satıcı urunlerı hızlı kargo yapıyor .

gsozata bunu beğendi.
  5. gsozata

gsozata Aktif Üye

Evet arkadaşlar haklısınız sanırım, hele bir de yedek makinede duracağı için oldukça gereksiz olacak. Yalnız ürünü satın aldığım için kullanmak yerine 0,08 ile değiştirip kenarda tutacağım.
    Artık ipi kullanınca ürün hakkındaki gerekli yorumu inşallah ilerleyen zamanlarda yapabilirim.

trakonya79 bunu beğendi.
  6. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Daiwa Tournament 8 braid koyu yeşil olan 300 metrelik 012mm kalınlığanda olan ipi yaklaşık 1.5 - 2 sene kullandım bu süre zarfında bu ürünü kullanan arkadaşlarımda oldu,
    bahsini yaptığım ip oldukça sağlam olmasına rağmen 8 10 av sonra renkde açılmalar yapıyor, ve zamanla üzerindeki mum tarzı kaplaması gidip su tutmaya başlıyor hal böyle olunca uzağa erimide azalıyor,

bu yazdığım negatif yönlerin dışında en kötü huyu bu ipde küçük ilmik şeklinde düğümcükler oluşması,
    bildiğimiz kuş gözü düğümü değilde neden olduğu belli belirsiz minik düğümcükler oluşuyor...
    yapısal olarak oldukça yumuşak bir ipdir kendileri multicolor rengi azdaha sertdir,

genel olarak fiyat performans odaklı bakıldığında sınıfda kalan bir ip, özellikle ip tecrübesi olmayan makinesi kamışı alt model olan kullanıcıları ahlar vahlar içinde bırakıp üzecek bir ipdir,

012mm eskimiş hali ile 5.5 kilo balığı avladığım bir ipdir (kalama gevşek tabi) lakin genel itibari ile ipden memnun değildim,
    koyu yeşil rengi gece avlarındada extra bir handikap.

hatıram bu kıssadan hisseye :)

gsozata bunu beğendi.
  7. pehlivan

pehlivan Aktif Üye

Arkadaşlar Ben bu konuda Özkan arkadaşımın tespitlerine biraz daha farklı yanaşacağım,Bende pek çok ip markası kullandım,Ama ben Daiwa Tournament i hep sinin önüne koyarım, Bence oldukça kaliteli ,ayrıca diğer iplerin aynı kalınlıklarına yan yana konduğunda arasında ciddi incelik ama bir okadarda sağlamlık söz konusu,Başka marka ipin 0,12 sını kullanana kadar Daivanın 0,20 si bile aynı kalınlığa tekabul edecek kadar ince,Ben Warivası da kullanıyorum ve memnun değilim,geçen Bu sene başı sarmama rağmen şuan kopuyor atış esnasında ,Renk uçtu gitti beyaz olmasına rağmen ayrıca ilk alındığındaki kayganlık ta yok,
    Yani demem oki Hangi ip olursa olsun ilk alındığındaki o mum tabaka kalmıyor su tutuyor ve hangi ip olursa olsun Renk muhakkak açılıyor,Bu tüm ipler için genelde aynı,Bence siz alinizdeki ipi değişmeyin gerek spinde gerekse Surf te kullanın ayrıca surf te şhok yapacaksanız hiç bir sorun yaşamazsınız
    ,İnanın çok doğru her ne kadar bazıistisnalar olsada ucuz ip ya sıkıntı çıkaracak ucuz iğne ise ya paslanacak yada büyük balıkta açacak kadar sıkıntılıdır,
    Ayrıca ucuz mal kullanacak kadar zengin değilim diye bir gayri müslüm sözü bilirim ,Kıssadan hisse

gsozata bunu beğendi.
  8. Ogiveogi

Ogiveogi Daimi Üye

Tekne o ipi qlıp giderse bi bardak soğuk su içmek gerekir ama

9. pehlivan

pehlivan Aktif Üye

Tekne nin o ipi alma olasılığını düşünerek dikkat ederseniz minimize edersiniz, Benim Tavsiyem Boğaz için daha uygun fiyatlı ama kaliteli bir marka tercih edin ,Daiwa yıda bence eğer kullanmakta tereddüt ederseniz ,spin kullanıyırsanız ona saklayın ,

Ogiveogi bunu beğendi.
  10. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

yahu Mehmet abi illaki muhalefet yapacaksın :)
    balıklar sahteni koparsın emi :D :D

Ogiveogi bunu beğendi.