Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Daiwa tournament evo 14mm

Konu, 'Misina Düğümler, Düğüm Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında hunter0630 tarafından paylaşıldı.

1. hunter0630

hunter0630 Aktif Üye

Öncelikle merhaba hayırlı ramazanlar daiwa tournament evo 14 mm 300 m aldım da kullanan var mı önce 16 mm kullandım çok güzeldi turnada kullancam çeliktelsiz acaba keser mi 10.2 çekeri var gözüküyor kullanan varsa dayanıklılığı nasıl görüşlerinizi alabilir miyim

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Selamlar ,

Evo kullanicisiyim kesinlikle fiyatinin misinasi degil, uzerindeki kaplama cok cabuk gidip su tutuyor, tavsiye etmiyorum

Şahsi fikrim bu yonde.

4. hunter0630

hunter0630 Aktif Üye

Özkan abi peki ben zaten tatlısuda kullancam turna keser mi sence abi çeliktel kullanmıycam da 16 lık kullandım da ince idi baya 14 lük mesela bir yere takılsa çabukca kopar mı veya turna keser diye içimde şüphe kalıyor da ama power pro 8 slick 15 mm kullandım onda 10 kg çeker vardı turnada rahatca kullandım sıkıntı olmadı tournament de de 10.2 çeker var diyor orda içim rahatlıyor

5. reelmaster

reelmaster Aktif Üye

+1000

hunter0630 bunu beğendi.
  6. Arcan

Arcan Aktif Üye

Kardeşim hayırlı olsun almışsın artık :) tak kullan yapacak bişe yok. Bende 14'lük evo kullanıyorum baitcasting takımımda. Sen bottan tekneden avlanacaksın haliyle ipi benim gibi taşa kayaya sürtmeyeceksin ve nisbeten ipinin kondüsyonu dha iyi olacaktır. Turna kesermi dersen kesebilir ama düşük bir ihtimal. Tuttuğun her balıktan sonra ipin en uc kısmını kontrol et bir ikisi zedelerse üçüncüsü kesebilir. Yoksa makas bile 5-6 hamlede kesiyor bu ipi. Onun haricinde renk atması su tutması zamanla olacaktır ama uzak atım yapmadığın için seni çok bağlamaz. Bol trofeli avlarda kullanırsın umarım.

hunter0630 ve TrAcHuRuS bunu beğendi.
  7. hunter0630

hunter0630 Aktif Üye

Teşekkür ederim arcan abi inşallah güzel olur 16 mm olanda sıkıntı olmadı ama duo crank sırtıda 2 taş arasına girdi sürtünmeden koptu :) :) ama onun dışında 16 mm olan çok sağlamdı inşallah 14 mm de sağlamdır 15 mm power pro 8 slick kullandım sıkıntı olmadı 14 lük de de olmaz da herhalde genede sorayım dedim :)

8. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Selamlar bahsini yaptığımız misina sağlamlık olarak bayağı sağlam lakin turna kesermi kesmezmi nasıl keser azmı keser yandanmı keser bodozlamamı keser ona birşey diyemem :D

Turna avı yaparken misina önüne 1 metre kadar mono 0.40 0.45 eklerim kafam rahat olur neme lazım kendini bilmez koca ağızlı bir turna bodozlama alır sahteyi ağzına bir iki takla derken misinayı keser senide sahteyide taklaya getirir :)

hunter0630, M.Taha D. ve TrAcHuRuS bunu beğendi.
  9. hunter0630

hunter0630 Aktif Üye

Neyse abi artık kullancam bakalım koparırsa nasip değilmiş diycem çeliktel den perch ürküyor malesef artık direk klipse bağlıycam:)