Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Daiwadan Yeni bir Sahte

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında Horozbina tarafından paylaşıldı.

1. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Çocukluğumda iğne misna kurşun fırdöndü alır olta yapardık. İğnelerimiz hep Mustad’tı. Zaten başkası da yoktu. Sonra Japon malı iğneler geldi Mustadın dörte bir fiyatına. Damak belli belirsiz, ilk kullanım sonrası pas içinde kalan iğneler. Bugünkü Japonya’ya 2000 sene önce ulaşan küçük bir insan topluluğu o zamandan beri ve hala denizden beslense de ikinci dünya savaşında ABD ye kafa tutacak teknolojiye sahip olsa da ürettikleri ürünlerin kalitesi şimdi Çin malı dediklerimiz gibiydi. Beyaz kutu üzerine yapıştırılmış sarı etiket üzerinde iğnenin boyutları marka işareti ve Made in Japan yazısı olan iğnelerden önce, fiyatı nedeniyle yüzer adetlik iki kutu almıştım. Kullanmadıklarımı da atmıştım.

Şimdi durum farklı, Japon malı her tür üründe kaliteliler içinde, amatör olsun profesyonel olsun balıkçılıkta en kaliteli olan onlar.
    Daiwa da Japonların bu konuda en fazla deneyime sahip olanı. Ve sürekli deneyerek geliştirme uğraşı devam ediyor.

Şimdi yeni bir sahte balık yapmışlar. Shore Line Shiner Z120F SSR
    Bu sahte yepyeni sıfırdan geliştirilmiş bir ürün değil. R50+ SSR nin devamı yüzer sahte. R50+ 12 cm, 15.5 g ve maksimum 30 cm dalarlıydı . Bu levrek avcılığında süper bir yemdi. Daha derinden gelen Z serisi kadar uzaklara atılamayan yerine geliştirilmiş ve adı Daiwanın meşhur Z serisi ile aynı kod verilmiş.

Şimdi Z serisinde yeni SSR modeli denemelerde 68 metreye atılabilen fakat dalma derinliği 30cm altına inmeyen model. Atışta hava direnci düşük ve dalma derinliğini azaltan yeni dudak, çekerken ağırlık merkezini öne alan sistemiyle doğal yüzüşü, sessiz olmasına rağmen balıkları cezbedecek.

Levrek kıyıda olur bilgimiz her zaman geçerli değil. Açıklarda 28 metre derindeki ağdan çıkan koca bir levreğe şahit olmuştum. Geçen sene kıyıda atarken yemi yetiştiremediğimiz uzaklıkta sırtı çekerek sandalına levrek toplayanı gördüm. Levrek avında olsun lüfer palamut olsun, uzak atış ile daha büyük alanları taramak yakalama olasılığı daha yükseltir. Bu az dalan sığ su sahtesinin, derinliği yavaş artan kıyılarda dibe takılarak kayıpları azaltacağını ve çok işe yarayacağını sanıyorum.

Benim için 1 numara rengi başa ekliyorum, bu seride üretime başlayan 11 renkten diğer renkler altta.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. guitaristanbul

guitaristanbul Aktif Üye

Bence başarılı model daiwa'ya yakışır. Lakin sanki biraz başka bir japon markasının kalıbından ilham almışlar gibi geldi saygıdeğer japon mühendis abiler. Gerçi her ne olursa olsun bir şeyin üstinde Daiwa yazıyorsa tereddüt etmem şahsen.

4. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

Güzelde piyasada varmı?

Tapatalk aracılığı ile gönderildi

5. Sahil33

Sahil33 Aktif Üye

Daiwa varsa daiwa alınır ....ama genkler genelde aynı bide sedeh rengini yapsalardı ben de tam ima alacaktım ama türkiye ne zaman gelir gelsede devamı gelirmi türkiye de bi dispirötürü gerçek yok spın ciler sahte balık ta daiwa derler ama makina kamış başka ?daiwa sadece balıkçılık için üretim yapmakta o yüzden başarısı çok yüksek tekrar daiwa varsa daiwa alınır...

6. cool_efe1

cool_efe1 Yeni Üye

nerde satılıyor arkadaslar bildiginiz yer var mı ?

7. çinekolog

çinekolog Aktif Üye

Şimdiden sol elim kaşınmaya başladı:) Sanırım biraz para harcayacağız yine:D

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Adamların işi bize para harcatmak.
    Habire de bir şeyler peydahlayıp bunu başarıyorlarda.. :D

hızır şeref gültekin bunu beğendi.
  9. çamlıbahçedenahmet

çamlıbahçedenahmet Daimi Üye

yahu ama çok güzeller :harika::harika:

10. nyhat10

nyhat10 Yeni Üye

Abi fiyatı konusunda bir bilgin varmıdır acaba?

11. Sahil33

Sahil33 Aktif Üye

mesala bu sanki dokun san mesine boşalacak gibi