Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dalaman JİGGİNG 16 (7 Kasım 2010)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında zekaikoc tarafından paylaşıldı.

1. zekaikoc

zekaikoc Üye

hava raporlarına göre son sakin deniz, bu pazar günü olunca son raporumu olumlu yazmak için sessiz sakin denizime ulaştım.sık sık ava gidince,beyin otomatik olarak neyi? ne zaman ?nerede? nasıl yapacağını,ilgili organlarına hükmederek hissettiriyor,şöyle izah edeyim;;normal gidiyorum sonarı açtım dip taramasını yan gözle yapıyorum meraya daha çok var,45mlerde taş çıkıntılarını görünce içimden bir ses buraya bir bak dedi.bende baktım ilk atışda beyaz lagos geldi.esas merada balık lar görünüyor hiçbiri ne yaptımsa almıyor,bende yer değiştirdim nedense bu sarı beneklileri ben hep 70mlerde alıyorum,onuda aldım.başka yere giderken iki koyu ,birbirine bağlayan burunun açıklarındayım dipde taş filan yok ama balıkların geçit yeri diye bir bakayım dedim,bakmanın faydası bu 2.5 kglık küçük ama lezzetli kuzu oldu.bunları anlatmam balığın yaşadığı beslenebildiği yerleri balık gibi hisset ve yakalamaya çalış .hoşçakalın.:):):)[​IMG][/URL][/IMG][​IMG][/URL][/IMG]

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Tebrikler Zekai abi, afiyet olsun....

4. enis59

enis59 Daimi Üye

Tebrikler Zekai abi harika balıklar

5. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Zekai Abi,tebrik ediyorum.Jigging tekniğinyle çok güzel avlar yapıyorsunuz.Afiyet olsun.

6. TROFER

TROFER Aktif Üye

bu jiggingde neden hep trofeler geliyor ? dip sırtısından neden daha fazla şanslı anlayamıyorum

tebrikler tabii

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Zekai Abi
    Yine çok güzel balıklar almışsın.

Dip sırtısıyla bu derinliklere inmek mümkün değil. Hatta 25-30 metre derinliklere bile inmenin ne kadar zor olduğunu Akın Kaptan'ın bu konudaki yazılarını okursan görebilirsin.
    Jiglerin avantajı da burada başlıyor bence.

8. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Zekai abi, yine harika balıklar.

9. YaşaR

YaşaR Moderatör Yönetici

Zekai abi tebrikler. Çok güzel bir av yapmışsın. Şansın daim olsun.

Sevgili Şeref, bir diğer avantaj jiglerin aksiyonu olabilirmi. Dip sırtıda salına salına yüzen bir balık, jig'te ise yaralı bir balığın yukarı kaçısı olabilirmi?

10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Çok doğru Yaşar..
    Jig bir nevi balıklarla "elim sende" oynuyormuş ta, az önce ebelemiş te kaçıyormuş hissi uyandırıyor sanırım. :)

11. zekaikoc

zekaikoc Üye

sarı benekli lagosda veya biz burada istire diyoruz,jigi derinden epey çektim kolum yorulmuştu durakladım ve o zaman aldı onun için diyorum balık gibi düşün diye çoğunda ;aksiyonu o kadar iyi verdiğini hissettiğini anladığın zaman balık vurmadan bir kaç saniye öncesi sanki dipde olacakları önceden biliyorsun ve hadi oğlum, hadi kızım işte bu diyorsun ve olanlar oluyor.:harika::harika::harika: