Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dalaman JİGGİNG 19 (19 Kasım 2010)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında zekaikoc tarafından paylaşıldı.

1. zekaikoc

zekaikoc Üye

aldığım duyumlara göre,2 sene önce jige merak sarıp bütün jig takımlarını eksiksiz tamamlayan ama başarılı olamayan arkadaşımı ziyarete gittim.malzemeleri dört dörtlüktü ama eksik bilgisinden dolayı montaj eksik ve yanlışdı yarın ava gideceğimi isterse beraber gidebileceğimizi ve yerinde eksiklerini gözlemleyerek tamamlayabileceğini söyleyince kırmadı ve bu sabah denize açıldık,akşam konuştuklarımızdan usta bir sırtıcı ve benden farklı mera yerleri bildiğini hissettim onun için ve benim için bu olumlu bir bilgiydi,yanlız gittiğim zaman genellikle daha rahat olur ve avlarımı o rahatlıkla yapar çoğunda başarılı olurum bu defa farklıydı yanımda usta bir sırtıcı vardı,tedirgindim yol üstünde bildiğim bir küçük mera vardı şuraya sonarı kurmadan bir bakalım dedim,onunda onayladığı bir yer olunca durduk ve ben ilk atışımda orta suyun biraz altında bir sinarit aldım görme mesafesine kadar çektim.sinarit olduğunu arkadaşa onaylattığım anda damağa tam oturmayan sinarit kurtuldu ama ben rahatlamıştım amacım , arkadaşa göstermekti oda görünce onayladı.mera seçimini ona bıraktım,onun jiglerini sırayla denemek isterdim ama fazla deneme fırsatım olmadı ancak 5 jig deneyebildim ve birini deniz anaya bıraktım ama bügünkü avımın en kralıydı üzerinde ne marka vardı nede gösterişli bir tipi ,onun için şeklini biçimini tarif edemiyeceğim denizin 108 m.resinde sonsuza kadar rahat uyusun çünkü 2 sino 2 istire,ye(sarı benek lagos,taş hanisi) pes dedirtmiş iki tanede kaçırmıştım.akünün bitmesi bize bir uyarıydı yeter demesini bilmeliydik dönüşe geçtik.mera yerlerini çok iyi bilmemiz bizim için her zaman avantajdı deniz çok güzeldi işimiz saat 1.30 da bitmişdi öyle bir yerden geçiyordukki yepyeni bir jigi denemek için masmavi sulara bıraktım 100mlerin üzerinde gitti ve durdu dönüşde güzel bir sinaritide yanında getirdi. tam av zamanında deniz anaya teşekkür ederek başka bir günde buluşmak üzere vedalaştık. sizlerede rast gelsin. hoşçakalın.[​IMG][/URL][/IMG][​IMG][/URL][/IMG][​IMG][/URL][/IMG]

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Uluç Karadeniz

Uluç Karadeniz Üye

Yaptığınız bu güzel avdan dolayı tebrikler Zekai abi.

4. zekaikoc

zekaikoc Üye

genç yaşda böyle bir hopin olmasına sevindim,sanırım genlerinde var.daha iri levrekler rast gelsin.selamlar.

5. sinarit_baba

sinarit_baba Aktif Üye

Zekai abi güzel bir av olmuş, ne mutlu sana. Rastgele...

6. BALIKÇIHOROZ

BALIKÇIHOROZ Üye

Tebrikler Zekai abi gene harika balıklar almışsınız.

7. enis59

enis59 Daimi Üye

Harika bir ab olmuş Zekai abi tebrikler

8. unique

unique Yeni Üye

Tebrikler, güzel av olmuş.

Balıkların ortalama boyutları ve ağırlıkları ne kadar acaba?

Teşekkürler.

9. mahmutignak

mahmutignak Aktif Üye

Arkadaşınızla güzel bir av günü geçirmişiniz.Ellerinize sağlık.Afiyet olsun