Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dalaman JİGGİNG 5

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında zekaikoc tarafından paylaşıldı.

1. zekaikoc

zekaikoc Üye

04/09/2010 Cumartesi denizi tertemiz küçüçük bir koya ailecek geldik eylül ayı geldi hala denizde yüzmemiştim.3 defa balık avına gitmiş balon balığı yakalamış ama denize girmeyi balık tutamamamın moral bozukluğu ile unutmuştum bu güne nasipmiş.bot küçük olduğu ve rahat hareket edebilmek için genellikle yanlız çıkıyorum.birinci resimde gördüğünüz küçük adanın hemen arkasında daldığım yıllardan bildiğim taşlık ve kumun buluştuğu lahos ve orfoz yapan yerlerde ilk denememi yaptım daha ilk çekişimde daha önce yaptığım hatayı yapmamak için kalama ayarını gözden geçirmiştim.ikinci bir hata daha yapmışım bunu kaçırınca anladım o da şu:jigleri sık sık değiştirirken kolaylık olsun diye jige taktığım halkayı fazla kalın takmıyordum esas fc misinam iğneyi taktığım halkada olurdu ben değişiklik olsun ve denemek için plastik ahtapotlu iğneyi bu jig halkasına taktım nemi oldu jigi dipten bir metre çektirmeden çok kuvvetli bir vuruş aldım tasmaladımmı balıkmı tasmaladı bilmiyorum güne çok iyi başlamıştım yorar alırım diyordum adını bile tahmin etmiştim büyük bir lahostu epey uğraştım sağ kolumun dirsek iç kısmında birşeyler oluyor ani bir bıçak gibi ağrı geliyor canım çok yanıyor damarlarım zonkluyor aldırmıyordum koluma kramp girmişti kolumu kurtaran jiğe taktığım halka olmuştu birden kamış rahatladı boş geliyordu .benim fcnin bağlı olduğu iğne ve açılmış halka geldi.en verim aldığım abbys 130 grlık sardunya jiğim denizin dibinde kumda yerini almış ağzında plastik iğneli balıkda kuyruğunu sallayarak taşa girmişti.kolum iyileşti balık gitti sağlık olsun dedim ve ikinci yerime gittim 74m lerde taş var hiç balık görünmüyor yine iki iğneli biri ahtapotlu(dipde kayalara iğnenin takılmasınıda biraz engelliyor ve jiğin içine girmesinide mani oluyor bana göre) 200 grlık jiğimi saldım hızla çektim çekerken sağ kolumda damarlarımda yine acı hissettim durakladım o anda bu gördüğünüz geçti ağrıya aldırış etmeden çektim. bota çekince ağrı filan kalmadı her şeyi unuttum.tutamayanlarada rast gelmesini dilerim. [​IMG]

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Zekai abi. Kaçan balık için üzüldüm.

Kolun için geçmiş olsun, umarım büyük bir sorun yoktur.

Not: Resimleri düzenledim, umarım bir eksik yoktur.

4. zekaikoc

zekaikoc Üye

teşekür ederim düzenlemen için tek tek yüklemekten üşendim.sağol varol.

5. olmeca

olmeca Üye

Tebrikler Abi harika balık!

6. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Süper balık Zekai Abi. Demekki ufak ufak geliyorlar. Hadi hayırlısı.

7. ishak BALLICA

ishak BALLICA Aktif Üye

Zekai hocam, tebrikler...Harika bir balık...Ayrıca, aman deyim hocam kendinize dikkat edin...Sağlıcak ile kalın..:)

8. zekaikoc

zekaikoc Üye

Orhan abinin kaçırdıkları olsa gerek.su sıcaklığı dün 27.9 idi ve balığın midesi boştu işallah devamını getiririz.rast gelsin.

9. zekaikoc

zekaikoc Üye

çok sağol.halka ayrıldı yoksa mümkün değil bırakmazdım .elimizde değil sizede rast gelsin.

10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler
    Balklar için iyi sizin için şanssız bir günmüş ama yine de sonucu güzel olmuş.
    Güzel bir sinarit yakalamışsınız.
    Afiyet olsun

11. ozi

ozi Aktif Üye

Tebrikler Zekai Abi. Çok güzel bir balık. Afiyet olsun. Rasgele