Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dalaman JİGGİNG 6(29 eylül 2010)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında zekaikoc tarafından paylaşıldı.

1. zekaikoc

zekaikoc Üye

iki hafta önce kamışa çok güvenmiş, taşa giren oldukça dirençli orfoz veya lagosu kamış kırılınca aynı gün bir saat önce jigi tamamen yutan dişlerine misina temas edince kesen sadece 2 dakika mücadele edebildiğim koca sinaritin arkasından baktığım gibi bakmamak için remixon katana 14kglık kamış ile 29 eylül 2010 yani bügün tekrar meralarıma ulaştım ilk atışlarımda orta sularda üç defa bir şeyler ısırdı ısırdı bıraktı. yer değiştirdim 30 metrelerde jiği bıraktım.daha önceki avımda kamış kırılmış ipde kopmuştu.ipe misinayı bağlarken her jig değiştirişimde misina azalıyor diye ön misinayı 10 m yapmıştım .hem avlandığım yerlerde çok güzel taşlar var her an orfoz ,lagos dipte jigi kapabilir diyorum.bile bile misinayı 10 m. yapıyorum.neyse dipte aniden bir şeyler oldu sağ kolum kamışla bir bota değdi toparlandım .kalama son a yakın kolu çeviriyorum çevrilmiyor güçlü bir şey dibe çekiyor moturu çalıştırdım 40mlere gidiyorum makineden hafif ses geliyor ama misina uzun esniyorda esniyor.taşa girdi kafa darbeleri güçlü keyifleniyorum aklıma bizim fırat ve 14 kglık orfozu geliyor acaba diyorum acaba gerisini getiremiyorum kamışı sıkı tutuyorum boşluk yok kamış hafif sağa sola gidiyor makineye zoraki yarımşar tur attırıyorum güneş tam yukarda saat 12.15 dudaklarım kurudu olsun razıyım.taştan çıkarsa hiç soluk aldırmadan çekeçeğim oda yoruldu yeterki yer değiştirmek istesin.kamışı zorlamaktan kollarımda derman kalmadı derken dipde birşeyler olur gibi oldu makine bi yarım turdaha attırayım derken çaaaat diye bir ses kamış iki yerinden birden kırıldı kırılırken ipide zedeledi elimde eldiven yok ipi tutamıyorum küreğin sapına dolamaya çalışırken oda koptu.ve bitti moral sıfır bizim acaba başka bahara kaldı.bu teselliyi de 60mye yakın bir yerden çektim 3mlik ağırmı ağır 20tl.lik bir kamışla biraz mücadele etti ama hava kesesi şişince kolay geldi.bi dahaki sefere güçlü bir ip, güçlü bir misina ve güçlü bir kamışla devam etmek üzere hoşçakalın.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hay Allah.
    Büyük şanssızlık olmuş.
    Acaba daha iyi bir kamış olsaydı patlarmıydı, dayanırmıydı?
    Umarım sonraki denemenizde alırsınız o canavarı..
    Neyse ki teselli ikramiyesi var.

4. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

İnşallah kaçanı sonraki seferde livara atarsınız.Buda güzel av olmuş tebrik ederim.:)

5. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Zekai Bey,geçmiş olsun.Yine de teselli olacağınız güzel bir balık kısmet olmuş.Tebrikler.

6. enis59

enis59 Daimi Üye

harika bir balık kamış kırılsada ip kopsada teselliyi almışsınız tebrikler

7. C.POLAT

C.POLAT Aktif Üye

Tebrikler,canın sağolsun Zekai abi bir dahakine o kamış düşmanını yakalarsın :)

8. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Zekai abi...

Kamış seni yarıda bırakmış, ama olsun sen yine balığını almışsın :)

9. Murat BİLGE

Murat BİLGE Aktif Üye

Ellerinize sağlık.
    Yalnız balığın ağzındakinin ne olduğunu çözemedim ben...

10. zekaikoc

zekaikoc Üye

derinden gelen dip balıklarında (sinarit ,orfoz,patlak göz lagos ,lahos gibi) ani basınç değişiminlerinde hava keseleri şişiyor dil gibi dışarı çıkıyor buda büyük balıkların su yüzüne çıkışını kolaylaştırıyor.resimdekide bir lahos çeşidi biz burada istire diyoruz.selamlar.

11. İrfan

İrfan Moderatör

Tebrikler Zekai abi,
    tüm olumsuzluklara rağmen güzel bir balığı kandırmayı başarmışsın.:)
    işi seriye bağladığın aşikar. inanıyorum ki güzel avlar izliyeceğiz rastgelsin.:)