Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dalgakıran içi-burnu-dışı avlanma şekli hk.

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında spinci tarafından paylaşıldı.

1. spinci

spinci Üye

Merhabalar,

Bu balık yokluğunda malum yeni verimli mera arayışı içerisinde olanlar vardır ve kendim de bilgi edinmek adına bu konuyu açmak istedim, tecrübelerinizle bizleri aydınlatmanız dileklerimle yazıma geçeyim..

Dalgakıran içlerinde, dış taraflarında ya da burun kısımlarında ne şekilde avlanmak gerekir?

Sürekli at çek denemeleri yapmaktayım fakat sonuç sıfır. İşten fırsat bulamadığım için ara sıra akşam işten sonra 18:30-02:00 saatlerine kadar denemeler yapıyoruz fakat sonuç alamamaktayız.
    Yemli tavsiyeleriniz olursa, klasik dip oltasına midye yada minik istavrit parçaları iliştirip denemeler de yapan oldu ancak yine sonuç alamadık.
    Boru kurdu,sülünez,mamun,teke gibi yemler denemek mi gerekir, neler önerirsiniz, yoksa çok yanlış yerde mi çabalıyoruz?

Avlandığımız yer aşağıdaki gibidir, Beylikdüzü Gürpınar civarı hafif kayalık dalgakıran etrafı, dün akşam hava çok soğuk ama güzeldi; deniz hafif hareketli çarşaf gibi, rüzgar hafif esintili, hava puslu ve ay parıl parıldı..

Gözlerinize, düşüncelerinize sağlık..

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 24 Aralık 2015
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hasan genc

Hasan genc Aktif Üye

Sn Tenekeci arkadaşım , anlattığına göre senden başkası alamadı demişin sende hata olacağını zannetmiyorum ancak zaman itibariyle av sezonu çoktan geçti ve yatak yapmış balığı bulana kadar sabah cıkabiliyorsan gün doğumunda veya akşam gün batımı 1 saat levreğe dene derim fotoğrafladığın yerde başka bişey için bence uğraşmana inan değmez .Ama ben spor da olsun uğraşırım diyorsan takdir senin .Rastgele :)

spinci bunu beğendi.
  4. spinci

spinci Üye

Teşekkürler Hasan abicim..
    Anladığım kadarıyla sabah/akşam suyu dışında levrek olması da zor, artık sportif amaçlı akşamları at çek'e şansımız varsa takılan olur gibi bir sonuç çıkıyor ortaya sanırım..

5. Hasan genc

Hasan genc Aktif Üye

Şimdi kesin bir hüküm koymak güç kısmet işi bu işler ama bide av raporlarında yazılanlar var boğaz süprizi hariç bişey beklenmememeli derim.Rastgele :)

spinci bunu beğendi.