Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dam neopren tulum çizmem su alıyor yardım:)

Konu, 'Olta Malzemeleri ve Balık Avı Ekipman İncelemeleri' kısmında forkill96 tarafından paylaşıldı.

1. forkill96

forkill96 Aktif Üye

Merhaba levrek avında vazgeçilmezim olan suyun içinden girip atçek yapma olayı hüsranla son buldu:D birkaç defa kullanmama rağmen http://www.avmarketi.com/asp/product/167270/8701044-DAM-NEOPREN-TULUM-NO-44-45 dam marka çizmem özellikle sağ bottan ve dikiş yerlerinden su aldı

katlarken çok dar bir şekilde katlamadım ne yapabilirim
    acaba istanbulda tamirini vsvs yapan yerler var mıdır?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hkn17

hkn17 Aktif Üye

yerli üreticiler işini görebilir freesub felan :)

4. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

DAM'ın dağıtımcısı (değişmediyse tabii) Firar Balık. İletişime geçer sorunu bildirirsen belki bir şey yaparlar. Neopren tulumları en fazla ikiye katlamakta fayda var, o da kalça kısmına yakın yerlerden. Çizme bölümü olabildiğince düz durmalı.

5. yekadam

yekadam Aktif Üye

forumda bir yerde okumustum tamiri yapılabiliyormuş kaynak falan sanırım ama genede tam emin deyilim yanlış birşey soylemiyim

6. ykbilen

ykbilen Aktif Üye

Burak daha öncede söylemiştim sana, senin tulumu enson 1 sene önce gördüğümde tulum küçük bir poşet içinde sıkıştırılmış bir şekilde gelişi güzel duruyordu, sana 2 sene önce sana dediğimi hatırlarsan taşırken geniş bir çantada düzgün bir şekilde katlaman gerektiğini evdede asılı bir şekilde saklamanın daha iyi olacağını söylemiştim neoprenler yapısı itibariyle yağıştırma ve dikişten ibarettir pvc tulumlara benzemez kaynak yoktur, bu sebeple bazı sıkıntılar yaşanabiliyor.
    Tamire gelincede tamir yapılan yerler var, sadece çizme ise sende tamir edebilirsin yanında yapıştırıcısı olması gerekli, yada temin edebilirsin yapıştırıcıyı.

7. forkill96

forkill96 Aktif Üye

sağ bottan su alıyor Serdar abi evet yapıştırıcısı ve yaması duruyor

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Çizme su alıyorsa su alan yeri tespit edebilirsen tamiri zor olmaz. Suya dayanıklı ve elastik bir yapıştırıcı işini görür.
    Neopren su alıyorsa yine deliği bulman gerek. Bu delik iğne ucu kadar olabilir. Düz bir şekilde suya sokup "tercihen basınç altında" su alan yeri içerden tespit edebilirsin. O zaman meopren bir yama bulup ( ki bu yama genelde Ürünün içinden çıkar) yine içinde standart olarak bulunan yapıştırıcıyla tamir edebilirsin. Delik çok küçükse sadece oraya yapıştırıcısını sürmek bile yeterli olabilir.
    Eğer dikişlerden su alıyorsa mutlaka bu işlerle uğraşan bir atölye bulmalısın.

9. forkill96

forkill96 Aktif Üye

teşekkürler Şeref abi dikişlerden ve sağ bottan alıyor abi en iyisi bir bilene göstereyim

10. ashraf

ashraf Aktif Üye

Burak shimanodan şaşma

11. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Hor kullanmışsın dostum, öyle gelişi güzel çıkarıp atarak, ayağından botu basarak çıkarıyorsun demekki.
    At çöpe gitsin :) o delik veya dikiş daha da büyümeden çözüm bulman lazım.
    Neoprenler hassas iyi bakmak lazım. Gözünü seveyim Gezer Tulum'un 2008 den beri paldır küldür kullanıyorum canavar.