Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Decoy YW 77 İğne Hk.

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında spindoctor tarafından paylaşıldı.

1. spindoctor

spindoctor Aktif Üye

Arkadaşlar selamlar, buna benzer bir iğneyi patchinko sahte üzerinde görmüştüm kullanan var mı? Diğer sahtelerimde de bu model iğneler kullanmak istiyorum kaç numara kullanmak gerekir? Su üstü sammy yada daiwa shore line shiner 140-120 modellerinde. Bu ürünleri kullanan var ise artı ve eksi yönlerinden bahsedebilirler mi?

Saygı ve sevgiler...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Kısa boylu göbekli bir iğne.

İnce Patchino 100 de iyi duruyor.

Mantıken, aslında daha göbeklisi olsa yani sahtelerin kalınlığından daha geniş olanı, balık vurduğunda vurdu kaçtı sıklığı daha da düşer.

Bu avlanacak balıkların ağız yapısıyla da ilgili. Fakat yukarıda dediğim gibi mantıken üç iğnenin toplam çapının sahte genişliğinden fazla olması yakama olasılığını arttırır mı?

Her varsayım mutlaka testlerden geçmelidir. Test olanakları arttırılarak. Burada kamera ile gözlenerek de denemeler izlenmeli.

Ali böyle bir konuyu açmana şaşırdım, sana bundan söz ettiğimi hatırlamıyorum. Senin de aklına geldiyse seni tebrik ederim. Ama öyle iki balık yakalayanı tebrik ettiğim gibi değil. Daha şiddetli tebrik ederim.

Daha önce bunları düşünüp ancak birkaç deneme yaptım. Fakat piyasada balık yoktu. Yani benim tek başına küçük çaplı iğneli olana vurdu alamadı, aynı sahtede büyük çaplı iğne olanı yakaladı; bu testleri yeteri kadar yapmam olanaksız.

Geliştirmenin, ve daha doğru bilgiye ulaşmanı yolunu anlattım yine.

spindoctor bunu beğendi.
  4. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Aşağıdaki kutularda konuyu değerlendir bölümü var.

Üye olduğumdan beri ilk kez burayı tıkladım.
    Bir iğne sorusuna değerlendirmede mükemmel yani 5 puan verdim.

5. setko

setko Üye

Arkadaşlar
    1 ve 2 numarasını Salı günü lüferde ekip olarak denedik.
    Kesinlikle tavsiye ederim.Bilirsiniz Lüfer ailesinde balık büyüdükçe iğneye takılmamama-kurtulma oranı artar(rapala ile).Fakat bu iğnelere geçiş yaptıktan sonra kaçırma oranı yarıya düştü.Tek handikapı büyük sahtelerde kısa olduğu için aksiyonu bozuyor.Bu da 1 halka daha ekleyerek çözülebiliyor.

spindoctor ve Horozbina bunu beğendi.
  6. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Kaç kişiydiniz, hepinizin sahtelerinde aynı iğne mi vardı?
    Farklı iğneler kullandıysanız bunun monte edildiği sahtelerin diğerlerine görre yakalama oranı yüksek miydi?

Diğer iğnelerden var mıydı, onlara takılıp kaçan oldu mu?

7. spindoctor

spindoctor Aktif Üye

Bu bölgede av yapan başka bir prof. ile görüşmem bu fikri düşürdü aklıma, 8kg civarı çiftlik kenarlarında balıklar almış. Diğer iğnelerden daha sık kurtulduğundan, kısa iğnelerde verimin daha çok arttığından bahsetti sanıyorum en iyisi alıp denemek. İnternetten görmeden alacağım için numaralara takıldım acaba kaç numara sipariş versem diye olmadı orta, en büyük ve en küçük olarak 3 sipariş geçeyim. Yine bir japon atasözü geldi aklıma şemsiyeli memsiyeli bişeydi neyse artık :) alıp denemeden olmayacak anlaşılan...

8. Berke Öztürkmen

Berke Öztürkmen Aktif Üye

Patchinko'nun öndeki iğnesinden. Ben de düşündüm bulabilir miyim diye. Yerli satıcı ve sitelere baktım. Bulamadım sonra vazgeçtim. Sahtenin çizilmesini de bir miktar azalttığını düşünüyorum.

9. Berke Öztürkmen

Berke Öztürkmen Aktif Üye

Şimdi baktım da T-S21 model olarak bulabiliyoruz.

10. alisami

alisami Aktif Üye

Defa

ama fiyat baya tuzlu :(

spindoctor bunu beğendi.
  11. spindoctor

spindoctor Aktif Üye