Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

deniz de balığın sahteyi takip etmesi

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında volkan927 tarafından paylaşıldı.

1. volkan927

volkan927 Yeni Üye

arkadaşlar bugün 2 konu açtım :) acemiliğime bağışlayın bilmediklerimi öğrenmek istiyorum.

arkadaşlar ben 1 aydır spin avcılığı yapıyorum ama balığın sahtemi takip ettiğini anlayamıyorum. Balık sahteyi takip ettiğinde ne gibi belirtileri olur su da??
    Ya da merada balık olduğu zaman bariz belirtileri var mıdır?

hakan4117 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. gelibolu

gelibolu Aktif Üye

Takip olayını anlamanın en belirgin yolu eğer su berrak ve durgunsa balığın sahtenin peşinden geldiğini görürsünüz.

Birde merada balık olup olmadığını özellikle sabah erken saatte ve akşam hava kararmadan once (bu zaman zaman gün içerisindede olabilir) ufak balıkların suyun dışına sıçramalarından sağa sola kaçışmalarından veya kara kıyıya kadar, karaya çıkacakmış gibi kıyılamalarından anlayabilirsiniz.

4. Berke Öztürkmen

Berke Öztürkmen Aktif Üye

Balik yeminizi takip ederse yeminizin ardinda yakin mesafede baligin sirti ve kuyrugu ile suyu dalgalandirdigini karistirdigini gorebilirsiniz. Berrak dalgasiz suda arkadasin dedigi gibi baligi bile gorebilirsiziz.

Bazen uzun sure baliktan isaret alinamadiginda dalar derinligi, rengi farkli sahteleri denemekte fayda vardir. Bazen balik sahteye renginden, yuzusunden, yuzus hizindan da ilgi gostermeyebilir.

Cep telefonumdan gönderildi.