Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Deniz için suni yem

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında hearpork75 tarafından paylaşıldı.

1. hearpork75

hearpork75 Üye

Olta takımı yapıyorum...Kamış tan misinaya kadar şimdi sıra geldi sahte yeme...

Biraz dalgalı , kısmen sığ kayalık denizde, ;Karagöz,izmarit,levrek,kefal hedef balıklarım...Bu balıklar sahte yemle tutabilmek için cam rapala,silikon kurt,kaşık vb. almak istiyorum...(Oltam 30-80 gr. atarlı)

Bir kaç sorum var....

1-Birkaç iyi marka ve suni yem modeli önerir misiniz? Bu sahtelerin İdeal boy ve ağırlıkları ne olmalı?

2-Bu balıklar için az batan, yüzen vb...hangi suni yem iyidir? Gagalı,gagasız tercihlerimde önemli bir etken mi?

3- İnternet sitelerinde suni yem tercihi yapınca "seçenek" kısmı açılıyor 1,2,3,4,5,6,7,8 tercihi veya farkı harf kodları soruluyor...bu seçenekler sahte yemde istediğimiz iğne boyları değil mi? Yukarıda saydığım balıklar için hangi boy iğne veya kod harflerine sahip sahte yem almalıyım?

Teşekkürler...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Asıl şimdi hapı yuttun bence forumu kurcala yuzlerce konu var bu isin icindrn nasil çıkacak sın merak ediyorum

sabriyazici ve popeye1907 bunu beğendi.
  4. hearpork75

hearpork75 Üye

Evet farkındayım...Kamış,makina,misina tercihlerim için 1 haftadır forumda bakılmadık sayfa bırakmadım,ama çok şükür bütçeme ve mantığıma uygun şeyleri edindim,sizlerin sayesinde......

Ama foruma ilk girdiğimde "balığın suda yaşadığı ve yenilebilir bir şey olduğunun " dışında hiçbir şey bilmezken şimdi bayağı şey öğrendim...

Sıra suni yemlere geldi,evelallah o işi de hiç değilse teoride halledeceğim...

Ben sadece "Karagöz,izmarit,levrek,kefal " için 3-5 rapala çeşiti ve kendini kanıtlamış marka ismi istiyorum...Bunları bilirsem araştırmamı o yemler üzerinden geliştireceğim...

Sayın Yekta ;deneyimlerinize güvenerek kendini bu balıklarda kanıtlamış 3-5 rapala modeli verir misiniz?

5. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

Anlattığınız avlağa göre su üstü ve yüzen(flot)modellerde sahte balıklar gerekiyor.Fazla dalan balıklardan alırsanız takılma olabilir.Ayrıca saydığınız balıklardan sahteye atlayacak sadece levrek var.Birde silikon kullanabilirsiniz şamandıra arkası veya jig head takarak.Ben genelde levrek için raglou 6.5 cm kullanıyorum.Beyaz renk.Şamandıra arkası 2-3 mt. misinaya bağlayıp.Başlangıç olarak senin yerinde olsam kendonun yüzen tiplerini tercih ederdim.Ucuz ve kendini kanıtlamış modelleri var.Silikonlarda ucuz 5-6 tane olsun çantanda.Kaşıklarda iş yapar.Ben ilk levreğimi alba star toby kaşıkla almıştım.2-3 numaraları yeterlidir.Haydi rast gele.Bir yerden başlamak lazım........

6. hearpork75

hearpork75 Üye

Foruma baktım da Levrek için RIVER2SEA ROVER 98 G15R yemi çok methediyorlar....

1-Yorumunuz da sadece levrek sahteye atlar demişsiniz;kefal, Karagöz, izmarit,için sahte yem öneriniz var mı?

2-Kendo demişsiniz,aşağıdaki modeller nasıl acaba?

9 cm'lik Kendo Zero Arise 90F
    7.5 cm'lik Kendo Zero Arise 75F
    5.3 cm'lik Kendo Zero Arise 53F

3-Çantanızda 5-6 silikon yem mutlaka bulunsun demişsiniz,Hedef balıklarım için silikon yem öneriniz var mı acaba?

TEŞEKKÜRLER....

7. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

KENDO HARYU 125F SUNİ BALIK modeli güzel.Zerolardan alabilirsin.Hamsi,kefal taklitleri ve sarı renkler levrek için kullanılan modeller.Diğer balıkları avlamadığım için birşey diyemiyeceğim.