Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Deniz Motoru almak istiyorum

Konu, 'Tekne ve Deniz Motorları' kısmında kenancelik241 tarafından paylaşıldı.

1. kenancelik241

kenancelik241 Yeni Üye

15 HP lik deniz motoru almak istiyorum sahibindene baktıgım zaman ilk 3 sırada WOLF,MERCURY,PARSUN VAR SİZCE HANGI MARKA İYİDİR.

Dentex ve TekAdam bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Mercury kullandığım bir marka, halen de arkadaşımın teknesinde 20 HP olanını kullanıyoruz. Daha önce Yamaha'da kullanmıştım, şu anda aldığım teknede 50 HP İki Zamanlı Yamaha var. Diğer iki markadan Wolf hiç duymadığım bir marka, Parsun ise arada duyduğum bir marka ve sanırım biraz servis ağında sorunlar var

Bu durumda bence Mercury ;)

4. Ella

Ella Üye

Merhaba,

Niçin 15 HP bir Motor ve önceliğiniz hangisi ? Motorun kalitesi mi, fiyatının cazibesi mi ? Bu noktalar açığa kavuşursa daha sağlıklı öneriler sunulabilir.

5. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

mercury kullandım yıllarca hemde hiç yolda kalmadım :) yanlız 9,9 motor ile 15 bg motor arasında sadece karbüratör farkı vardı dikkat edin eğer değerlendirirseniz 9,9 derim. diğer markaları bilemem tabii mercury de bu durum vardı bu aralar fiyatları da aşağı çekti tüm markalar iyi zamanlama

6. Babali07

Babali07 Aktif Üye

Motor alacaksan ve her gün baliga cikacaksan 4 zamanli haftada ayda bir cikacaksan 2 zamanli tercih et
    4 zamanli az yakar ama çok agir olur ve pahalıdir ayda2-3 kez baliga ciksan 5 senede fiyat farkini cikarmaz bile

Motor markasina gelince bana gore siralama su sekilde
    1 Honda
    2 Yamaha
    3 Suzuki
    4 mercury- johnson- evinrude
    5 Tohatsu
    Diğer markalara bakma bile pişman olursun

havatemiz bunu beğendi.
  7. bozuk

bozuk Yeni Üye

bence yamaha bu segmentin en erkek makinası

8. Babali07

Babali07 Aktif Üye

Ben kişisel görüşümü sundum istatistik tutmadim
    Motor alacagi zaman en iyisi motor tamircisine gidip sormaktir
    Bu güne kadar 20 taneye yakin motorla muattap oldum 2 tanesi benim diğerleri akrabalarimin
    Bu siralamanin bana gore olduğunu belirttim herkesin kendi fikri vardır saygi duyarim

9. Aldirmaz

Aldirmaz Aktif Üye

Yamaha ve Honda kolay kolay ezilmeyen makinelerdir. Motor işi birazda şans işi mesela. Yazlık komşumda 20 yıllık Honda 10 hp var çekmediği eziyet kalmadı. Yazlıkta 4 defa el değiştirdi ve 15 yıl önce yine elden düşme geldi. Ne denize düşmediği kaldı ne kayaya çarpmadığı hatta taşıma arabasında merdivenden düştü artık askere göndericez :) inatla çalışmaya devam ediyor en son çekme ipi kopunca el ile çalıştırıyorlardı tek hatası rölantisinin olmaması. Şansınız açık olsun.

Sent from my iPad using Tapatalk

10. pelletizer

pelletizer Yeni Üye

9,9 iki zamanlı ve 8hp 4 zamanlı yamahaları kullandım,iyi makineler yalnız diğer emsal markalarda dahil 15-20 hpleri karbüratörlü ,suzuki enjeksiyonlu 15 hp dediniz diye enjeksiyonlu suzukiyi öneriyorum 20 hp sini aldım müthiş sessiz,hafif deviri yüksek, 15 hpside öyle,emsal markalara göre fiyatı çok hesaplı (kampanya devam ediyor)tercih sizin ,kolay gelsin

11. onat

onat Üye

Motoru ikinci el olarak alacaksanız 2010 model altına düşmeyin . Bu segmentte neredeyse tüm motorlar aynıdır. 15 mercury varken yamaha veya honda motora fazla para kaçırmayın. Burada en önemli husus alacağınız motorun temiz olup olmadığı.Mutlaka 4 zamanlı alın %30-40 ekonomi az değildir.
    Sıfır motor alacaksanız size 20 hp Suzuki enj. motoru öneriyorum. Ciddi pazarlık yapın fiyatta inanılmaz düşebiliyorlar.