Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

DENİZ VE BEN

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Ahmet ESGİ tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet ESGİ

Ahmet ESGİ Üye

Selam ve Sevgilerimle,

19-20 Ekim tarihlerinde,hava durumunun denize elverişli olması nedeniyle,uzun süredir,gidemediğim denizime kavuşma bahanesi olmuştu.Mayıs ayından bu tarafa ,yıpratma noktasına gelmiş olan iş temposu,yeter artık deditmişti.Malesefki,1-2 günlük programlarıda artık vucud kaldırmıyor.Bu yıl hep böyle geçti.

Yeni bebeğimiz oldu,hanımdan da izin almak artık zor,al takke ver külah bir şekilde gönlünü aldık.Canım balık istiyor dedi,yalnız,sinarit,akya,orkinos olmasın.
    Bu bize ters,ne tutacağız? Lüfer olsun.
    Boğazda zamanında çok tuttuk,ama zaman o zamandı,vede o keşmekeşe girmek ayrı bir sıkıntı.Sarozda lüfer avlamak,Orkinos dan daha zor.

Sezon lüfer sezonu,balıkçı arkadaşlara sözümüz var,Akya tutmayacağız,senmisin diyen,küt oltada Akya.Balığı çatlatmadan,hızlıca çekip kösteği kestim.
    Ara tara,yemde sıkıntı,zorla 3-5 kolyos ayarlayabildim.Derken aksilik gaz kolu boşaldı.Zorla kıyıya gön,tamiratını yap derken akşam oldu,son 1 saatim kaldı,hadi tekrar devam.Balığın geleceğini hisstmiş olmalıyımki,kamışı rod holder dan aldım,elimde tutuyorum derken beklenen atak,5-10 dakika arası mücadele,bu arada taşa sokmamak için de sürekli tekneyi açığa doğru sürüyorum.Zaten dipten 15-20 metre havalandırdıktan sonra pes etmiş vaziyette balığı aldım.

Kıyıya dödüğümde balıkçı arkadaşlımda Lüfere koyvermiş balıkları ayıklıyor.Ayak üstü pazarlık,20 lüfere takas yaptık.Hanıma da mahçup olmadık.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. caberia

caberia Aktif Üye

tebrikler ahmet abi yine sıradan bir av güncesi yapmışsın kendine :) takas da gayet başarılı olmuş her daim rastgele

4. oktay16

oktay16 Moderatör

Maşallah ahmet abi, klasiklere yeni bir tane daha eklemişsin eline, koluna yüreğine sağlık, Fakat emir büyük yerden gelmiş:) istersen vermeseydin güzelim sinariti :)

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Öncelikle bebek için tebrikler.
    Sonrasında da o güzel avlar için
    Afiyet olsun (Lüferler) :)

6. Hayri Karaca

Hayri Karaca Aktif Üye

Sinarit çok güzelmiş.. Ne güzel olmuş hem sizin hemde eşinizin isteği olmuş.. Afiyet olsun.. Bebeğiniz de analı babalı büyüsün ( bol balıkla da tabi ki). Dahasına rasgele...

7. SUNAY GÜNGÖR

SUNAY GÜNGÖR Aktif Üye

Tebrik ederim Ahmet Abi, yine çok güzel bir av yapmışsınız.

8. sabora

sabora Daimi Üye

Ahmet abi Allah analı babalı büyütsün. Sinaritinizde çok yakışıklı tebrikler. Afiyet olsun.

9. İstanbullu

İstanbullu Yeni Üye

Usta helal olsun
    ekipmandanda bahsetsen biraz örnek alsak öğrensek bu sinarit nasıl çıkarılır?

10. m1976k

m1976k Aktif Üye

vay vay vay başkada sözüm yok. maşallah bu arada bebeğinizde hayırlı uğurlu sağlıklı sıhatli olsun...

11. hunter

hunter Daimi Üye

Tebrikler sevgili Ahmet,
    Öncelikle bebek hoş geldi aramıza,Allah analı babalı büyütsün,Kaldıysa Lüferlerden ıslatalım bu haberi. :D

Takas durumu süper olmuş bana göre,20 Lüfer fena değil.