Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Denizde Sert Poyraz var, Reisle Derelere Devam (İtalay)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında ismail talay tarafından paylaşıldı.

 1. ismail talay

  ismail talay Aktif Üye

  Yaş:
  42
  Kayıt:
  30 Nisan 2010
  Mesajlar:
  113
  Beğeniler:
  0
  Neredeyse bir aydır aralıklarla devam eden sert poyraz , uskumrunun av verdiği bu günlerde bizi mecburen denizden uzak tuttu, E durmak yok koca pazar günü hebaa olacak değil ya.

  Reisle perşembeden yaptık biz programı, yine tatlı su avına gidecektik caresiz, reisin 15 gün önce eziyet veren makinasını kaldırdık attık ve reisime benim makinanın aynısının tıpkısını aldık, SHİMANO marka güzel bir spin makinası, artık reisime derede de dur yok. C.tesi gece son bir kez haberleştik zaman mefrumuna dair. Ben sabah 8 de yola koyuldum, 10.00 da reisteyim. Bu arada Yollar yine rezalet her yerde tadilat var tamda yaz sezonuna getirirler bu işleri, bir sürü kaza yolarda bir sürü ölüm kalım Yazık.

  Neyse reisi ve reisin kayınbiraderi mehmet i alarak düştük yola , yol b0yu gerek klarnet taksim, gerek bağlama dinleye dinleye bitirdik 150 km yi.Aynı avlağa gece 02.00 de cıkan bizim diğer ekip, SAYDAN, ERTUNÇ, SABRİ, HASAN la çeşme başında yol üzerinde çeşme başında buluştuk. Merakım onların yakaldığı balıktı, zira onlar çekirge ile at çek yapacaklardı.. Hayli balık yakalamış olmaları sevindirdi reisimle beni, bu durum derede balığın suya düşen yemim şıpırtısına atladığını gösteriyordu. sanırım biz meps ile oldukça iri balıklar alacaktık bugün.

  Kısa bir sohbetin ardından avlağa hareket ettik herkes bir yere dağıldı. Diğer ekip bir saat daha avlanıp dönecekti. Oysa biz bu gün meps ile kasna avına doymak istiyorduk, niyetimiz gün batımına kadar at-çek yapmaktı.

  iki iflah olmaz balıkçı; hasan reis ve ben ayrıldık bir birimizden. niyetim tutacağım her balığı videoya cekmek sizlere güzel bir görsel sölen izletmekti. Ama yine ortam ve şartlar müsade etmedi, balık ürkekti, otur kalk kamera ayarla vs.vs. olmadı.Yinede bir hevesle tuttuğum ilk iki balığın reimlerini yakalandıkları anda çektim.

  Daha meps suya ilk düştüğünde kütttt!!! diye bindi bu delikanlı, yaklaşık 35 cm. 600-700 gr civarıydı, zorlanmadan aldım kenara.

  [​IMG]

  bugün güzel olacağı belliydi, ama bu derenin bir huyu varki balık bir saat oynar , 3 saat durur.. hazır balık oynamışken bir kaç daha alayım diye alelacele buluşturdum mepsi dereyle yine düşer düşmez daha makina tur yapmadan az öncekinin ikizi bindi yine.

  [​IMG]

  mepsi dereye üçüncü atışımda , şaka gibi ama yine atar atmaz bindi aynı boy bir kasna, dur şunları üç kardeş yan yana bir hatıra fotoğrafı çekeyim derken, kaşla göz arasında aldattı beni hınzır , hoopppp dereye.. tebessüm ettim , yaşayacak ömrü varmış. Dedimki yok çekmeyecem resim mesim.. peşi sıra yaklaşık bir saat boyunca güzel balıklar almıştım. Reis ne alemdeydi acaba??

  saat öğleden sonra 3 ü bulmuştu, ben at çek yapa yapa , bayağı uzaklaşmışım, dedim ismail bu dönüş zor sen yavaştan yanla bakalım surdan arabaya!! yaklaşık yarım saat yürüdüm..reise seslendim görünce hadi reis gölgeye dedim. bu balık kesti, akşamüzeri tekrardan devam ederiz, şu balıkların bi tadına bakalım..

  [​IMG]

  reisi çınarların içinde bu halde görüncede dayanamadım ölümsüzleştirdim

  [​IMG]

  kaçar o reis!!!!!! :)

  hava oldukça sıcaktı, ve bunaltıcı. reiste oldukça güzel balıklar almıştı, hemen oracıkta ikişer balık aldık kovadan temizledik attık tavaya.
  bu karatava işine ayrı hastayım, o tava sanki ellerimde hızlı bir otomobil gibi.. sürdükçe süresim geliyor :))

  [​IMG]

  bu güzel doğanın en güzel yerinde, gölgesi serin çınar ağaçlarının altında şu balıkları kızartan yağın sesi, ve de şehşrdek uzak bu muhteşem sessizlik... belkide bizi balıkçılığa iten bu dur!
  [​IMG]
  [​IMG]

  bu güzel insan, bu büyük dost, seninle yaşanan her dakikanın anlamı çok büyük reisim.
  [​IMG]

  ve sevdiklerine balık pişirmek başka , onların eline sağlık ismail bambaşka olmuş demesi, köyün delisine söylenen bir aferim kadar sevindirici, ve ateşin tezat hali, cehennemin hammaddesi , bir çok kere yanışından keyif aldığımız ateşin güzelliği
  [​IMG]

  reisimin kayın biraderi mehmet , oda güzel insan, çok değil bir kaç yıl önce kanseri tarumar etmiş , hayatına pür neşe devam ediyor. Tüm gün avda bize refakat etti.Ama susuzluk, şapkasızlık canına tak etti
  [​IMG]

  şu balık pişsede yesek
  [​IMG]


  reis sende aynı fikirdesin galiba :)

  [​IMG]

  az kaldı reis , 2 dk sonra hazırrrr.. gördüğünüz gibi balıkların ortası hafif yanık görünüyor, malum kasna oldukça kılcıklı bir balık, ve bu balığın orta kısımları en çok kılcığın olduğu kısım balıkları üstteki resimlerde daha net göreceğiniz üzere bir cm de bir çizdim ki , o ince kılcıklar cıtır hale gelsin batmasın

  [​IMG]

  vay vay vay vay !!!!
  [​IMG]

  vay vay vay vay bu tavada bam başka oldu...

  [​IMG]

  işte kara tavanın şaheseri, el değmeden cevrilen kasnalar
  [​IMG]

  vay canına yandığım, şu an gördüğünüz balıkların bu hali bir çok deniz balığına 5 atar demedi demeyin
  [​IMG]

  sonrasında bir mıntıka temizliği...

  [​IMG]

  karnımız doyunca, bir hamlık çöktü üstüme, hava sıcak... reis balığa devam ederken az arabada kestirdim, niyetim havanın az daha serinlediği 19.00 saatlerinde biraz daha at-çek yapmak.. ama nerde uyuyacaksın, oraya dön buraya dön derken aldım oltayı elime, bir saat daha dedim atçek yapayım.

  balık öğle saatlerine göre daha hareketli, akşamüzerinin bu saatlerinde gerek reis gerek ben kilo üstü kasnalar aldık, ve ciddi irilikte balıklar kaçırdık, ama yoruldukta. benim kovadan kaçanlardan sonra geri kalanlar

  [​IMG]

  o koca av bıcağı , balığın yanında ne kadar küçük kaldı görüyorsunuz, bu irilikte ve daha büyük bir kaç balığı her zamanki gibi yanımda kepce taşımak zor geldiği için kıyıya alamadım malesef, reis te iyi balıklar kaçırdı.

  reis; henüz tatlı su avcılığında meps ile yeni olmasına rağmen benden aşağı değildi
  [​IMG]

  yeni makinasının performansından oldukça memnundu bugün reis, yani iyi takım iyi balık:)
  [​IMG]

  benim menuniyetim balığın bolluğu kadar, reisle birlikte gecen bu bereketli günün ardından kafayaa format atmış olmaktan :)
  [​IMG]

  ve saat 20.30 du at-çek yapmaya son verdiğimizde, yarın pazartesi olmasa kalasım vardı burda ertesi güne, günlük limitimiz olan 5 kg mı .ok kolay yakaladık bu hafta , ve en önemlisi Sevgili reis gibi bir büyüğümle , mehmet ile dertten kederden uzak nadide bir gün yaşamaktı benim için.

  hepinize bu iflah olmaz iki balık sevdalısından selamlar, sevgiler..

  [​IMG]

  Rasgele...
   
 2. Sponsorlu Bağlantılar
 3. bluedeep83

  bluedeep83 Üye

  Yaş:
  34
  Kayıt:
  29 Nisan 2012
  Mesajlar:
  54
  Beğeniler:
  0
  vay vay vay gerçekten süper kareler hele tavadakiler çok güzel görünüyor akşam akşam ağzım sulandı valla elinize emeğinize sağlık vede afiyet olsun
   
 4. agartan

  agartan Moderatör Yönetici

  Yaş:
  51
  Kayıt:
  30 Nisan 2010
  Mesajlar:
  19.750
  Beğeniler:
  6.689
  Şehir:
  İstanbul
  Tebrikler İsmail,
  Reisle birlikte mükemmel bir kasna avı yapmışsınız.
  Her zaman rastgelsin
   
 5. Selahattin

  Selahattin Moderatör Yönetici

  Yaş:
  32
  Kayıt:
  2 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  7.982
  Beğeniler:
  4.431
  Şehir:
  Şişli, İstanbul
  Mükemmel bir av olmuş hem sunumuyla hem bereketiyle hem de lezzetiyle afiyet olsun tebrik ederim:)
   
 6. YaşaR

  YaşaR Moderatör Yönetici

  Kayıt:
  30 Nisan 2010
  Mesajlar:
  2.039
  Beğeniler:
  225
  Şehir:
  İstanbul
  Sabah sabah içimiz açıldı, canımız çekti :) Tebrikler.
   
 7. merakla

  merakla Üye

  Kayıt:
  24 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  58
  Beğeniler:
  0
  Şehir:
  ANKARA
  Ben tavada ki nar gibi kızarmış balık görüntüsünde kaldım...... Muhabbetiniz daim olsun.
   
 8. fatih_dogan01

  fatih_dogan01 Üye

  Kayıt:
  14 Haziran 2012
  Mesajlar:
  30
  Beğeniler:
  0
  Şehir:
  ADANA
  her ne kadar tatlısu balığı sevmesem de canım o balıktan yemek istedi süper bir paylaşım olmuş ve güzel bir av günü yaşamışsınız emeğinize sağlık daha iyi günlerin ve avlarınızın daim olması dileğiyle adanadan selamlar...
   
 9. AKIN KAPTAN

  AKIN KAPTAN Editör Moderatör

  Kayıt:
  30 Nisan 2010
  Mesajlar:
  1.915
  Beğeniler:
  61
  Şehir:
  Marmaris
  Maşallah hem bereketli hem lezzetli avlar olmuş. Tebrikler ve hep rastgelsin.
   
 10. balıkçıı

  balıkçıı Aktif Üye

  Kayıt:
  1 Eylül 2010
  Mesajlar:
  381
  Beğeniler:
  98
  Şehir:
  zonguldak
  afiyet bal şeker olsun maşallah her daim rast gelsin
   
 11. Orhan Küçükbiçmen

  Orhan Küçükbiçmen Daimi Üye

  Kayıt:
  16 Ekim 2010
  Mesajlar:
  1.509
  Beğeniler:
  26
  Tebrikler İsmail kardeşim.
  Çok güzel kasnalar lezzetini sizlere sormak lazım.:):):)
  Afiyet olsun sevgiler.:):):)