Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Denizden babam dışında her şey çıktı

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Horozbina tarafından paylaşıldı.

1. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Salı İstanbul’u terk ettim, iki gün Tekirdağ sonrası Burhaniye Ören’e geldim. Dün geldiğimi bildirmek için 16 dan sonra arkadaşları aradım hemen gel, balığa çıkıyoruz mercan var dediler. Beni beklememelerini söyledim, ufak mercanlardan hoşlanmadığı falan, ısrarla beni bekleyeceklerini söylediler. Limana gittiğimde açılmışlardı, bir otelin iskelesinden beni alacaklarını oraya yanaştıklarını söylediler.
    Bu arada bir balıkçı arkadaş gece 4 te barbun ağı atacağını kendisiyle gelmemi söyledi. Diğerleriyle gitmedim, 2 liralık mamun alıp eve döndüm. Ve gece yarısı açıldık ağlar atıldı toplamak için beklerken ben de 3 ayrı boyutta iğne bağladığım dip oltamı sallandırdım. Önce bir eşkina, sonra bir istakoz bir eşkina derken kiloluktan büyük bir sargos geldi. Sonra benim mamun kutusu suya uçtu. Ağları toplamaya daha yarım saat vardı.

Yemsiz kalınca oltayı değiştirip Savagear sandeel slug isimli silikonu dibe indirdiğimde ardı ardına 3 sinarit palazı ile benim av sonlandı.

Ağı topladık 2200 metre barbun ağından sadece 1.5 kg dan az tekir çıktı.

Derinlik 28 m, kurşun 70gr, iğneler her bir farklı boyut ve model, köstekler Shotai 0.185, beden Awa-Shima Fluor-X 0.28 gerisi, fırdöndü, 0.19 powerpro ip, 1.80m silikon kamış, ve rulmanı bozuk exage4000 makine .

Silikondaki iğne Eagle Claw LT095 JBR 3/0 ve burnunda konik kurşun.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Sağlam çeşit yapmışsın Bülent.
    Keşke barbun da çıksaydı

4. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

İstakoz oltaya nasıl geldi ben anlamadım, Hamdi bazen geliyor dedi, o da tutmuş galiba. Yarın yağmur yağmazsa levrek için at boş çek yapacağım. Ne kadar boş çeksek de umut bitmiyor.

Barbun bu sene diğer balıklar gibi çok azaldı, arkadaş yazın bir seferinde en fazla 7kg tutabilmişti, o da bir kere, diğer zamanlar 1-3 kg. Önceki yıllar çok daha fazlaymış. Buradaki, barbunların tanesi 1 kg a kadar olabiliyor. Ben 900 gramlığını gördüm. Bu arkadaş sandalla balıkçılık yapan profesyonel balıkçı, balık kıtlığından hali diğerleri gibi perişan.

5. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Ağ atanlardan fazla tutmuşsun :D

Boş verin ağ atmayı, amatörce avlanın deseydin :p

6. oktay16

oktay16 Moderatör

Ne güzel av olmuş öyle, ne ararsan var afiyet olsun bülent abi.:)

7. Selçuk KAYA

Selçuk KAYA Kıdemli Üye

Abi yem ne kullandıysan artık vidanjör gibi denizde ne varsa toplamış :D

8. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Yem mamun ve slug. Burada kıpır kpır canlı mamun porsiyonu 2TL terazide talaşla birlikte tartıp satıyorlar. 10 adet 8-12 cm canlı silünez 1 TL.
    Slugı sen sattın bana, fırça yemeyelim ve ayıp olmasın diye aktörlerden 6 tanesini resim dışı bıraktım.:)

9. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Sadece istakozla bir sargos aldım. Gerisini arkadaşa verdim, tek başımayım. Istakoz kuzine üzerinde kaynadı, kızardı, şimdi soğumasını bekliyorum.
    Umurbey Sauvignon balanc açıldı şu an bir kadeh yuvarlandı, salata kırmızı lahana limon suyu ve zeytin yağında yumuşaması için bekliyor, ıstakoz soğuyuncaya kadar yenecek duruma gelecek. Komşu Mustafa geliyor, sindirim sistemimizde seyahate çıkacak istakoz. Akşam yemeği sadece ıstakoz, salata, Sauvignon blanc. Sargos kıtlık günleri için buzlukta.

Haftaya Forkill Burak Özdayı da abisiyle gelecek, şartım ders kitaplarını getirecek fizik çalışıp kıyıdan köşeden levrek tutmak için debeleneceğiz.

10. trake

trake Aktif Üye

Kıyıdan eşkina avlama şansımız nedir acaba? Bu hafta başı çorluya gidip 1 hafta kalabilirim.Bu süre içerisinde marmara ereğlisi ve tekirdağ da denemeler yapabilirim.Tavsiyeleriniz varsa sevinirim..teşekkürler..

11. trake

trake Aktif Üye

Hava durumu karışık görünüyor ama şans