Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Denizin derinliklerinde 135 metrelerde gelenler.:):):)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Orhan Küçükbiçmen tarafından paylaşıldı.

1. Orhan Küçükbiçmen

Orhan Küçükbiçmen Daimi Üye

18 Ağustos 2011 Sivrice.

Sabah hava aydınlanmaya başladı, biz limandan teknemizi çıkarıyoruz,her şeyimiz tamam veriyoruz gazı avlak yerimize 4 mil var.
    Son günlerde ayrı kaldığımız sevgili dostum Conta kaptan ile gene buluştuk ve beraberiz , biz buluştuğumuz zaman genellikle balık avına çıkarız, öylede yaptık, yem olarak özene bezene hazırladığımız sardalyalarımız var, takımlarımız her zaman olduğu gibi hazır bu sefer Misinalar Floracarbon yozuri Mirage 041 den yaptım, iğneler Canelle 2/0
    ağırlı 250 gr.
    Bu sefer derin sularda açıklarda balık avlamayı planladık nedeni işe balık artık kıyılardan uzaklaşmış durumda her bulduğumuz yeni taşlar mucize balıklar veriyor,işin güzel tarafı işe buralarda kesinlikle küçük balık olmuyor, derinlerde avlanmanın bir avantajı ise balığın sadece yemi görmesi ve koklaması ile bir anda iğneye takılmasını sağlıyor, burada sadece bir sorun var oda takımı çok derinlere atmak ve oradan çekmek tabi bunu da uzun senelerden beri yapa yapa çok alıştık.
    Yemlerimiz hazır, meramızı geldik ve mercan taşımızı bulduk, takımlarımızı 135 metreye indirdik, çok bereketli bir yere geldiğimiz belli oluyor, balık tık tıklamaya başladı, ilk balık benim oltama vurdu ve çok güzel bir balık kafa ata ata gelmeye başladı birde çok derinden gelirken çok ağır bir balık gibi geliyor bizleri de çok heyecanlandırıyor, neyse balığı aldım bu çok yakışıklı bir Istakaroz,:) sonra Conta kaptan ben de aldım geliyor diye bağırmaya başladı oda bir güzel mercan aldı,:)arkasından gene bir mavimsi bir Istakararoz Conta kaptanın oltasına gelmeye başladılar.
    Hava sertlemeye başladı demir atmadığımız için zorlanmaya başladık, takımlarımızı topladık.
    Birazda Sinarite bakalın dedik ikimizde iki taraftan sırtı çekmeye başladık hiçbir şey bulamadık, hava biraz yumuşadı tekrar mercana döndük iki mercan daha aldık, onları fotoğraflamayı unuttuk, birazda yorulduk.:)
    Tam 8 saatten beri denizdeyiz, Conta kaptan beni bizim evin önünden denize attı bende yüzerek bizim iskeleye çıktım, işte böyle güzel bir av günü yaşadık,:) ne derler, darısı sizlerin başınıza olsun, bizlerden sevgiler, hoşçakalın.:):):)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ryetik

ryetik Aktif Üye

Ustalar yine döktürmüş. Böylesi derinlikte avlanmak her babayiğidin harcı değil tebrik ederim. Saygılar..

4. Orhan Küçükbiçmen

:):):) Çok teşekkürler sevgili Ramazan kardeşim, bizler deniz olmadan ve balık tutmadan yaşayamayız, bu bizim hayat felsefemiz olmuş artık, sevgiler, hoşçakal.:):):)

5. Ckose

Ckose Yeni Üye

Abi diyecek bir şey bulamıyorum Allah denşz ve balık aşkını bol ve daim eylesin

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Orhan Abi ve tabii Conta Kaptan
    Derinlerin güzellerine selam olsun.

7. Orhan Küçükbiçmen

Çok teşekkürler sevgili Cafer kardeşim, bu günlerde mercan avları serilerine devam ediyoruz, bundan sonra sırtı avlarında torikleri barakudaları ve sinaritleri bekliyoruz, sizlerle sevincimizi ve heyecanımızı paylaşmak bizlere daha çok balık tutma gücü veriyor, sevgiler, hoşçakalın.:):):)

8. özcan bolat

özcan bolat Daimi Üye

oh oh maşallah ALLAH bereket versin bu arada su da bayağı derinmiş 2 köprü yüksekliği zor iş kolay değil

9. Seddülbahir

Seddülbahir Aktif Üye

Abimm,
    Her seferinde derinliği arttırıyorsun bakıyorum :)
    Allah eline koluna güç versin baba..

Yakın zamanda gelmeyi planlıyorum, arayı bu sefer fazla uzattık, inşallah görüşeceğiz ;)

Çok selam
    Serdar

10. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Güzel balıklar gelmeye devam ediyor, tebrikler :)

11. John Dory

John Dory Üye

Orhan amca,

Giderek derinlere iniyorsunuz. Bu gidişe garip yaratıklar da oltanıza gelmeye başlarsa şaşırmam :)

Güzel avlarınızın devamı dileğiyle.