Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Denizlerimizde yaşayan zehirli balık çeşitleri

Zafer92

Aktif Üye
Adı
Utku
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Yağmur geliyor,haydi hayırlısı.

Eşref Ustam hava durumunu sürekli takip edenlerdenim. İnşallah cuma günü güzel bir yağış bekleniyor. Tabii felaket getirmezse inşallah.. Yaz yağmurları yağdı mı iyi yağar valla :) Bakalım bu yağmurdan sonra bir denizi yoklamaya gideceğim abi :)

coner

Daimi Üye
Adı
Eşref
Kan Grubu
O Rh Negatif
Eşref Ustam hava durumunu sürekli takip edenlerdenim. İnşallah cuma günü güzel bir yağış bekleniyor. Tabii felaket getirmezse inşallah.. Yaz yağmurları yağdı mı iyi yağar valla :) Bakalım bu yağmurdan sonra bir denizi yoklamaya gideceğim abi :)
Rastgele kardeşim haberlerini bekliyoruz.
Havadan çok basınç ve rüzgar etkili.

Zafer92

Aktif Üye
Adı
Utku
Kan Grubu
A Rh Pozitif

korayb3406

Daimi Üye
Adı
KORAY B.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Ustam dediğin gibi dişli tabii ki tertemiz ama onlara sevgimi katarak temizliyorum :) İçini dışını güzelce deniz suyuyla yıkıyorum. Denizden aldığım su ile daha bir lezzetli oluyor.
Çeşme suyu ile yıkandığı zaman lezzetli oluyor ama deniz suyu ile daha bir lezzetli oluyor.
Abi ben hiç mi hiç girmem iskorpit işine :D :D Elimi bile sürmem yeminle :D
Deniz suyunun esansı eksik değil, ondan lezzetlidir. :D :D

Zafer92

Aktif Üye
Adı
Utku
Kan Grubu
A Rh Pozitif

mehmetd70

Yeni Üye
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Aklıma bişey takıldı. Geçen fotoğrafını gönderdiğim trakonya balığını yakaladığımızda zehirli olduğunu bilmediğimiz için içi su dolu kovaya attık. Orda öldü haliyle. Sonradan yakaladığımız balıklarıda haliyle aynı kovaya koyduk. Akşam trakonyanın Zehirli olduğu anlaşılınca onu attık tabi. Şimdi trakonya yla aynı suyun içinde kalan diğer balıkları yiyelim mi yemiyelim mi ? Zehirin suyla beraber diğer balıklara geçme ihtimali var mı ? Bilgisi olan bar mı ? Veya düşüncesi olan ?

Arcan

Aktif Üye
Adı
Arcan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Aklıma bişey takıldı. Geçen fotoğrafını gönderdiğim trakonya balığını yakaladığımızda zehirli olduğunu bilmediğimiz için içi su dolu kovaya attık. Orda öldü haliyle. Sonradan yakaladığımız balıklarıda haliyle aynı kovaya koyduk. Akşam trakonyanın Zehirli olduğu anlaşılınca onu attık tabi. Şimdi trakonya yla aynı suyun içinde kalan diğer balıkları yiyelim mi yemiyelim mi ? Zehirin suyla beraber diğer balıklara geçme ihtimali var mı ? Bilgisi olan bar mı ? Veya düşüncesi olan ?
Trakonyanın zehri batınca tehlikeli. Zehir protein yapısında olduğu için zaten ısıl işlemde etkisini yitiriyor. Yemenizde hiçbir mahsur yok. Trakonyayı yiyen kedilere de hiçbirşey olmuyor :)

mehmetd70

Yeni Üye
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Trakonyanın zehri batınca tehlikeli. Zehir protein yapısında olduğu için zaten ısıl işlemde etkisini yitiriyor. Yemenizde hiçbir mahsur yok. Trakonyayı yiyen kedilere de hiçbirşey olmuyor :)
Teşekkür ederim. Diğer balıkları çocuğa yedirecem de tedirgin oldum :) ne olur ne olmaz bir bilene danışmak lâzım.

Arcan

Aktif Üye
Adı
Arcan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Teşekkür ederim. Diğer balıkları çocuğa yedirecem de tedirgin oldum :) ne olur ne olmaz bir bilene danışmak lâzım.
Bu arada trakonyanın eti de çok lezzetliymiş. Balığın kendisi de yeniyor yani. Ama ben risk almıyorum genelde. Yiyenler olduğunu biliyorum. Sipariş verenler de var :)

Bahtsız Balıkçı

Aktif Üye
Adı
Berke Çınar
Kan Grubu
O Rh Negatif
benim babamın ayağına iz tuzu plajında trakonya batmışyı o gün dalgalıydı balıkta akşam olduğunu düşünüp yiğecek aramaya çıkmış benim babamda üstüne basmış oradaki revire gittik direk sıcak suya soktular ayağını sonra geçti