Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Denizlerimizdeki Amatör Kıyı Balıkçılığında Av Sırasında Balık Dışında Tutulanlar

Konu, 'Balık ve Avcılığıyla ilgili Makaleler' kısmında yaman_onur tarafından paylaşıldı.

1. yaman_onur

yaman_onur Aktif Üye

Arkadaşlar dün denizin dibindeki yıldızı, havada uçan kuşu tuttum ama balık tutamadım:)

Şöyle, çinekop ile çapari sallarken kıyıya yakın biryerde iğnelerden biri takıldı, orta büyüklükte deniz yıldızı, itinayla çıkarmaya çalıştım yapabildiğim kadar denize iade ettim. Sonrasında ki bir sallamamda önümde uçan martı süzülürken birden suya düştü, ülen bu kuşa ne oldu derken jeton düştü, benim hedefime girmiş, çapari bir güzel dolanmış havada. Ben çekiyorum o çekiyor, tövbe tövbe napcaz şimdi diye düşünürken, yavaş yavaş çektim onunda takati bitti şükür. Yok misinayı kessem kurtulacam ama o kesin ölecek. Bir taraftan diğer martılar tepemde dönmeye başladı. Neyse yavaş yavaş kıyılattım, çaparide kıyıda kayalıklara takıldı mı al başına iş. Neyse ben indim kayalıklardan kamışı yavaş yavaş kapattım kırılmasın diye, eldivenlerim vardı kuşu nazikçe tuttum, mecbur oltanın denizde kalan kısmını kestim, kuşu alıp yukarı çıktım. Meret öyle dolanmış ki mecbur kuş tarafında kalan kısmını da dikkatlice kestim. Hayvanın kalbi nasıl atıyor anlatamam. Saldım, uçmuyor çöktü duruyor kaderini öyle kabullenmiş ki anlatamam, kuyruğuna minik bir şaplak attım uçtu gitti...

Şimdi merak ettiğim, daha başka ilginç meler tuttunuz, balık tutamıyoruz neşemiz gelsin bari biraz.
    IMG_20141109_081103.jpg

IMG_20141109_083917.jpg

IMG_20141109_084551.jpg

buraks33 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. fatihh

fatihh Üye

Zargana topu atarken havada yakaladım :) kamışın uç kısmını kırdı ve sırasıyla 3 halkasını kesti :) neyseki martıya zarar vermeden kafasına kara poşet geçirerekden dolanan misinayı kanatlarından kurtarıp saldık.

Bu da çaparimize denk gelmişti.

buraks33 bunu beğendi.
  4. yaman_onur

yaman_onur Aktif Üye

Bu ne baligi acaba?

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

5. buraks33

buraks33 Aktif Üye

Yaman abi güzel bi konuya değinmiş sin senin konuyu güle güle okudum çok güzel asla unutulmayacak bir anı diğer usta abilerimizinde bu konuya güzel anılarını katacaklarını dört gözümle bekliyorum....:harika::harika::harika:

6. alisami

alisami Aktif Üye

Balık dışında ben bir keresinde prezervatif yakalamıştım :mad: .
    Kullanılmış ürün tercih etmediğim için atmak durumunda kalmıştım :ckkmk:...
    Millet yer bulamayıp kayalıklarda mı yapmaya başlamış bu işi anlayamadım!
    Güler misin, ağlar mısın?

forkill96 ve Musti.barut bunu beğendi.
  7. Musti.barut

Musti.barut Daimi Üye

hahaha ;)
    bende sarayburnundan 6 sene önce
    mavi uzun topuk bayan ayakkabısı çektim sonra düşündüm acaba suyamı düştü bu insan yoksa alengirli bir işmi vardı ;)

8. ToprağınSesi

ToprağınSesi Aktif Üye

geçen yıl sarayburnunda tuttuğum zarganayı çekerken
    karabatak kapmıştı balığı:) tabii iğneyi de! uzun uğraşlarla geri salabildik .fakat ip az kesmişti ayağını umarım yaşama tutunmuştur

9. divulge2o

divulge2o Üye

Jig kamışıyla dipten plaj havlusu çekmiştim Marmaris'te ama ne adrenalindi. Karaya çekene kadar ne hayaller :hhhhhh: bir geldi su üstüne :agla: ben yıkıldım öyle ki trofe diye fotoğraf makinemi falan hazırlamıştım.
    Birde boğazda yine sandaldan bot kamışıyla dipten postal, Kadın pedi , hazır olta takımı, balık kasası hatta teleskopik bir kamış çekmiştim. :ssrtcbya:

brshh bunu beğendi.
  10. hkn17

hkn17 Aktif Üye

benden daha şanslıları varmış anca çuval poşet çekebildim ben :oops:

11. yaman_onur

yaman_onur Aktif Üye

Alla Allah millet kullanmadigi ya da sozum ona yerli yersiz kullandigi zerzavatlari denizemi atiyor nedir:)