Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Denizlerimizdeki Amatör Kıyı Balıkçılığında Av Sırasında Balık Dışında Tutulanlar

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında yaman_onur tarafından paylaşıldı.

1. yaman_onur

yaman_onur Aktif Üye

Arkadaşlar dün denizin dibindeki yıldızı, havada uçan kuşu tuttum ama balık tutamadım
    Şöyle, çinekop için çapari sallarken kıyıya yakın biryerde iğnelerden biri takıldı, orta büyüklükte deniz yıldızı, itinayla çıkarmaya çalıştım yapabildiğim kadar denize iade ettim.

Sonrasında ki bir sallamamda önümde uçan martı süzülürken birden suya düştü, ülen bu kuşa ne oldu derken jeton düştü, benim hedefime girmiş, çapari bir güzel dolanmış havada.

Ben çekiyorum o çekiyor, tövbe tövbe napcaz şimdi diye düşünürken, yavaş yavaş çektim onunda takati bitti şükür. Yok misinayı kessem kurtulacam ama o kesin ölecek. Bir taraftan diğer martılar tepemde dönmeye başladı. Neyse yavaş yavaş kıyılattım, çaparide kıyıda kayalıklara takıldı mı al başına iş. Neyse ben indim kayalıklardan kamışı yavaş yavaş kapattım kırılmasın diye, eldivenlerim vardı kuşu nazikçe tuttum, mecbur oltanın denizde kalan kısmını kestim, kuşu alıp yukarı çıktım. Meret öyle dolanmış ki mecbur kuş tarafında kalan kısmını da dikkatlice kestim. Hayvanın kalbi nasıl atıyor anlatamam. Saldım, uçmuyor çöktü duruyor kaderini öyle kabullenmiş ki anlatamam, kuyruğuna minik bir şaplak attım uçtu gitti...

Şimdi merak ettiğim, daha başka ilginç meler tuttunuz, balık tutamıyoruz neşemiz gelsin bari biraz.

IMG_20141109_081103.jpg

IMG_20141109_084551.jpg

hakan4117 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. mustafacan5

mustafacan5 Üye

Abi avlağını paylaşsanda pek yaklaşmasak sana :D

Rapalacı bunu beğendi.
  4. adbakt

adbakt Aktif Üye

Arada kedi tutan oluyor maalesef :)
    Geçen bir arkadaşın -daha klipse geçirmemişti- rapalasını kaptı kaçtı.

5. ozkan_askan

ozkan_askan Aktif Üye

Şanssızlıklar yakanızı bırakmamış ☺banada yemli avlarımda hep kediler eşlik eder. Malum bizim karal sahilin kedileri boldur. Takımı atış icin arkama aldığımda mutlaka bir kedinin hamle etme hazırlığında oldugunu görmüşümdür. Alah korusun bir takılsa iğneye kurtaramamda. Penceleriyle dalar adama ☺

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. ozkan_askan

ozkan_askan Aktif Üye

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. muhsin5791

muhsin5791 Aktif Üye

belimdeki balıklara karabatak saldırmıştı , agaşonda yatarken.