Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Denizlerimizden Güncel Kıyı Raporları

Konu, 'Öneri ve Şikayetleriniz' kısmında ŞİMAL YILDIZI tarafından paylaşıldı.

1. ŞİMAL YILDIZI

ŞİMAL YILDIZI Aktif Üye

Merhaba dostlar, neden sitemizde bir üst konu başlığı altında denizlerimizden güncel kıyı raporları yer almıyor.Ben göremedim, aradım ama bulamadım.Gerçekten böyle bölgelere ayrılarak üst konular altında, gittiğimiz av sonuçlarını paylaşabileceğimiz bir bölüm olursa forumda bir hareketlenme ve canlanma olacağından şüphem yok.Gerek ziyaretçi sayımız gerekse forumdaki aktif üyelerimizin katılımı daha fazla olacaktır diye düşünüyorum.Yönetimin hoşgörüsüne dayanarak nacizane fikrimi sizinle paylaşmak istedim, kusur ettiysek affola...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Selamlar İsa bey,

Tam olarak yazdığınız isimde bir konu başlığımız yok.Ancak, sen güncel av konularını içeren bir ana başlığımız mevcut.Aşağıda linkini verdiğim konu başlığı son güncel avları ,son güncelleme sırasına göre vermektedir.Av güncelerini bölgelere göre ayırmanın karmaşa yarattığını daha önceki tecrübelerimizden bildiğimiz ve genel isteğin tek başlıkta olmasını tercih etmesi nedeniyle uygulamamız bu şekilde yapılmaktadır.

Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri - Balık Avı Amatör ve Sportif Balık Avcılarının Buluşma Noktası Balık Sevdam

4. ŞİMAL YILDIZI

ŞİMAL YILDIZI Aktif Üye

Erdal bey, aslında anlatmak istediğim av hikayelerinden ziyade, bölgelerdeki son durumları belirten mesajlar şeklinde olması idi.Örneğin, bugün kulelide balık yok denecek kadar azdı, kandillide sabah suyunda çok iyi çinekop yaptı, Galatada istavrit iri ve boldu, İzmit marinada akşamları yemli mezgit çıkıyor vs. tarzında sayısız örneklemeler yapılabilir, kısa ve öz olarak...

Bu sayede balığa gideceğimizde gideceğimiz bölgedeki son balık durumu ve ne şekilde av yapmamız gerektiği hakkında bilgi sahibi olabiliriz.Bir çoğumuzun zaten kısıtlı zamanlarda, haftada belki birgün av yapabildiğimizi düşünürsek son derece faydalı olabileceği kanaatindeyim.Marmarada av yapılan farklı bölgelerdeki dostlarımız tek konu başlığı altında kendi bölgelerinden bilgi akışını sağlayabilirse, en çok tıklanan bölümlerden olacağı konusunda hiç şüphem yoktur.İstanbul, İzmit, Bursa, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir, Antalya gibi balıkçılığın gözde olduğu illerde bu bölgelerdeki kıdemli ve aktif arkadaşlara konu başlıklarını açtırırsanız forumun akışına müdahil olmadan iç dinamiklerle bu olayı gerçekleştirebilirsiniz diye düşünüyorum.Umarım bu önerilerim dikkate alınır ve sitemizde iyi bir hareketlenme ve yoğunluk yaşanır...

5. oktay16

oktay16 Moderatör

İsa abi günaydın, :)

Erdal abi, tecrübelerine dayanarak aslında açıklama yapmış, ancak şöyle bir durumda söz konusu. Biz her ne kadar amatör avcılar olarak burda bilgilerimizi paylaşarak, birşeyler öğrenmeye, ve öğretmeye çalışsakta, kayıtlı üyemiz olduğu kadar misafir üyelerinde bir yoğunluğu söz konusu. Bu misafir üyelerin içinde esnafından, avukatına, bu işin ticaretini yapan balıkçılara kadar izlendiğimizi düşünüyorum.

Atıyorum, siz bugün galatadan 10 parça kiloluk kofana aldığınızı buraya paylaştığınızda, Galataya bir sonraki gidişinizde neler olacağını düşünmek bile istemiyorum. Burası güzel, hoş sohbet, muhabbet, bilgi, tecrübe ne ararsanız var, fakat sizin öneriniz. Tüm bunların sonu olabilir gibi geliyor bana. Kaldıki bu site birazda gönüllü olarak hizmet vermekte, yani daha fazla tıklanma gibi bir derdi yok. Yazdıklarımı lütfen yalnış anlamayın, durumu izah edebilmek için bu kadar açık yazıyorum.:) Yani herkez bu işin zevkinde değil. Unutmayalım sonuçta balıkçılıkta bir sektör. birbirimize faydalı olalım derken, daha farklı sonuçlarla karşılaşa biliriz. Umarım anlatabilmişimdir.

6. özcan bolat

özcan bolat Daimi Üye

oktaya katılıyorum

7. löngöz

löngöz Daimi Üye

Bölgeler ve avlaklar,nerelerde balık avlanır...

balık avı ile ilgili fotograflı av hikayeleri..

ayrıca" gelecek balık avı organizasyonları"

anasayfa dan gireceğiniz bu üç link den faydalanabilirsiniz.."balık avı ile ilgili fotoğraflı av hikayeleri" devamlı aktif durumda....

"bölgeler ve avlaklar,nerelerde balık avlarım"linkinde bölgesel avlak konuları vardır zaman zaman arkadaşlar bu konularıda işliyor,,

ayrıca ben ve izmirli arkadaşlar izmir bölgesinde av durumunu zaman zaman "İzmir ve çevresi ve ege denizi balık avı raporları planlanan balık avı organizasyonları" linkinde paylaşıyoruz...diğer bölgeleride kapsıyan paylaşımlarıda yine"gelecek balık avı org." bölümünde görebilirsiniz...

Türkiye genelinde günlük balık avılaklarını anlatan bir konu bencede sakıncalı hatta pek paylaşım olarak düşünemiyorum ,bu konuda Oktay kardeşime katılıyorum...

gscimbom bunu beğendi.
  8. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

9. caberia

caberia Aktif Üye

yanlış istihbarat verip rahat rahatta avlanabiliriz :) kulelide balık çıkmadı ama çubuklu lüfere doydu gelin, pardon gidin :)

10. ŞİMAL YILDIZI

ŞİMAL YILDIZI Aktif Üye

Arkadaşlar, yorumlarınız için teşekkürler, ben özel avlakları kastetmemiştim.Herkesce bilinen genel avlak yerlerindeki son durumları kastetmiştim.Yinede mesaj yazan dostlara ilgilerinden dolayı teşekkür ederim..
    Hamdi bey, yeni farkettim o başlık altına bakmamışım, pardon...

11. janavar

janavar Üye

evet bende arkadaşlara katılıyorum başka bir sitede güncel kıyı raporları konu başlığı aldında dengesiz bir muhabbet hakim olmakta ve iş keyiften çok başka herşeye dönüşmüş durumda balıksevdam sitesin bir ayrıcalığıdır bu basit birşekilde misafir olan herkesin her konuya vakıf olmaması sitemizin muhabbbetini ve dostlar arasındaki bağı sağlam kılar düşüncesindeyim...