Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Denizlerin Sırrı

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında sonerose tarafından paylaşıldı.

1. sonerose

sonerose Üye

Denizlerde sırlar gezermiş. Bunlardan biri de Levregin sırrıymış. Masal gibi, bir varmış bir yokmuş. Kocaman ağzı, kocaman kafası varmış. Pehlivan gibi güçlü, bir prens, bir prenses kadar asilmiş. Kimine göre in kimine göre cinmiş.
    İnsanoğlu bu ya, bilinmeyeni merak eder, elde etmek istermiş güzel olan herşeyi.
    Hazırladım çantamı, kaptım oltamı dere tepe düz gittim, dağlar tepeler geçtim. Rüzgarlarla savaştım, dalgalarla boğuştum. Soğuk sıcak demedim. Umutla sabırla aradım. Hikayeler dinledim, resimlerini seyrettim. Her fırsatta maviliklere attıgım oltamla denize saldım umutlarımı. Her gidiş hüsran, her dönüş umutsuzluk oldu. Bedenim yoruldu, umutlarım tükendi. O hep hayal kırıklığıydı, mutsuzluktu.
    Bıraktım aramayı... Fakat günler sonra farkettim ki, o nu bulamasam da her arayışın ardından içimde bir mutluluk kıpırtısı oluyormuş. Denizden esen meltem, mavilikler, dalga sesleri, martıların uçuşu, karanlığın içinde parlayan yıldızlar başımda uçuşan bulutlar... Mutluluk buymuş.
    Her gidiş mutluluk oldu. Tekrar tekrar gittim,kendim için mutluluk için gittim.
    Kendim için gittiğim bir gündü yine, yıldızların altında aldım yerimi, gecenin karanlığına saklandım. Kıyıya vuran köpük köpük dalgaların rüzgarla söylediği şarkılar eşliğinde, yüzümde kocaman bir gülümseme, içim huzur dolu oltamı kendim için mutluluk için attım. Ucunda dertlerim kederlerim içimde söyleyemediğim sırlarım, dileklerim, hayallerim vardı.
    Geldi, O geldi mutluluğuma, şarkılarıma, oltamın ucunda savurduğum sırlarıma geldi. Anlattıkları kadar vardı. Asil bir savaşçı, büyük, güçlü ve güzel. Resimlerde gördüğüm, hikayelerde dinlediğim gibiydi.
    Artık ellerimdeydi.
    Onun sırrını artık biliyordum. Denizi, dalgaları, rüzgarları, geceyi, gündüzü, gökteki ayı dinledim. Hepsinin onunla ilgili bana fısıldadığı bir sırrı vardı. Onun için değil, kendim için gidecektim. O nasıl olsa yine merak edip gelecekti.

Denize attığınız umutlarınızın, mutluluk olarak geri dönmesi dileğiyle.
    Soner

2. Sponsorlu Bağlantılar