Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

dere ağzı ve limanlık bölgelerde levrek avı;

ozgurkaragun

Yeni Üye
Adı
özgür karagün
arkadaşlar bu konuyu yazmamın sebebi zaman zaman böyle yerlerde bulunabileceğimizi göz önüne alarak ,,uygun takım yapmaktır...
ben ; yıllar içinde çeşme ,alaçatı,akyaka ,sığacık limanlarında bu basit takımla her zaman verim almışımdır,,,hatta geçen hafta hiç denemediğim gökova ,akbük koyunda denize akan cılız bir azmagın ağzında denemelerim oldu ve üç levrek aldım ,,ikisini geri gönderdim..kiloluk olan yeterliydi ...
resimler nerede diyeceksiniz ..işte kusurumuz bu ...resim çekme ve yükleme konularında biraz daha çalışacağız anlaşılan ....:)

ana misinamız kesinlikle çekeri yüksek 025-0.26 olacak
fırdöndümüz en küçük boyda olanından
10 gr. yuvarlak kurşun
iğnemiz mustad 3-4-5 numaralardan yeterlidir,,veya yörenizde levrek için kullandığınız iğneler olabilir..

ana bedeni bir kasnağa 30-50 mt kadar saralım,,uçuna fırdöndüyü bağlamadan önce kurşunu ana bedene takalım sonra fırdöndüyü bağlayalım,,40-50 cm kadar 0,25 misinamızdan kol yapalım ve uçuna iğnemizi bağlayalım...

bu takımda en verimli yem keskin bir biçakla sardalyadan floto çıkarıp ,,flotuyu ikiye bölerek kullanmaktır...iğnenin ağzına doğru flotonun kanlı olan baş kısmını denk getirmekte yarar vardır.. (tabii başı kullanmadan).:)
levrek floto sardalyeyi bir hamlede alacaktır ama çoğu zaman ağzında tutar ,ikinci hamlesini beklemekte yarar vardır..
ayrıca yöreye ve zamana göre mamun,ve sübye de kullanabilirsiniz..
bol şanslar...:):)
slm dayı güzel bilgiler veriyorsun teşekkür ederiz bu takımın ucuna canlı balık taksak olurmu kupez kefal filan yada canlı balığı takıp atmak için ne tür takım kullanmamz lazm saygılar

marasliozkan

Aktif Üye
Adı
Özkan ZEYBEK
Emeğinize sağlık abi teşekkürler, ancak ben oltanın nereye atılacağını anlamadım onunda keşke fotograflı bir anlatımı olsaydı :D çok şey mi istiyorum ne :)

ykbilen

Daimi Üye
Adı
SERDAR BİLEN
anlatımınız için teşekkürler,ilk fırsatta deniycem.

löngöz

Daimi Üye
Adı
BÜLENT GÜNER
Kan Grubu
O Rh Pozitif
slm dayı güzel bilgiler veriyorsun teşekkür ederiz bu takımın ucuna canlı balık taksak olurmu kupez kefal filan yada canlı balığı takıp atmak için ne tür takım kullanmamz lazm saygılar
tabii olur,,canlı balığı kıyıdan atacaksanız kolu biraz daha uzun tutabilirsiniz,ama attığınız yerin etrafında balığın gireceği (saklanacağı) bir taş veya ot olmamalıdır,,ayrıca canlı balığın kuyruk kısmından kolu bağlayıp sağlamlaştırmak gerekir...iğneyide balığa bırakma usulü takmak lazımdır...:)

löngöz

Daimi Üye
Adı
BÜLENT GÜNER
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Emeğinize sağlık abi teşekkürler, ancak ben oltanın nereye atılacağını anlamadım onunda keşke fotograflı bir anlatımı olsaydı :D çok şey mi istiyorum ne :)
başlıkta yazdığım gibi bu olta dere ağzı ve limanlık yerlerde benim anlattığım yemleme şekliyle iş yapacaktır....:)ling içinde ki yanıtlarımda detayları bulabilirsin..

anlatımınız için teşekkürler,ilk fırsatta deniycem.
ben teşekkür ederim ,,rastgelsin..:)

tan1907

Yeni Üye
Adı
Tan GÜNEŞ
kilyos deresinin karadenize aktığı bölgede levrek bulunurmu haziran ayında

OzcnYldz

Aktif Üye
Adı
Özcan Yıldız
bende ilk fırsatta deneyeceğim tesekkurler ..