Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

derin suda mercan karagöz avı

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri' kısmında serkanduru tarafından paylaşıldı.

1. serkanduru

serkanduru Yeni Üye

herkeze slm lar derin suda mercan ve karagöz avında takım nasıl olmalı veya satılan hazır takımlar iş yaparmı bu konuda bilgi paylaşırsanız sevinirim bide en iyi sonuş veren yem nedir :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Merhaba Serkan
    Bu konuyla ilgili Orhan Küçükbiçmen abimizin konularına göz atarsan yeterli bilgiye erişebilirsin.

4. serkanduru

serkanduru Yeni Üye

merhaba seref abi orhan abiye msj attim abi musit dgil galiba bayramda mercan tutalim dedik ustalardan yardim bekliyoz

5. inculy

inculy Aktif Üye

genelde dip balıklarında 3 köstekli takım kullanılır. Köstektekler yani kollar 15-20 cm uzunluğunda ve fluorocarbon olursa daha avcı olur. klasik 3 lü dip veya hırsızlı yani kurşundan sonra bir köstek daha etkili olacaktır. ana benden 25 veya 30 mm kösteklerde 20 veya 25mm kalınlık yeterlidir. Tabiki bu oranlar misinanın kalitesine göre değişir. Ben asso 16mm fluorocarbon kullanırım genelde. iğne olarak 5-6-7-8 numara uzun pala beyaz iğne.İğne boyutu meradaki balık büyüklüğüne göre doğru seçilirse daha verimli olur ve balık direkt yeme saldırır ürkmeden. Yem olarak benim tercihim genelde tuzlanmış sülünezdir. Yemin iğneye iyi tutunması ve avlayacağınız balık türlerinin bu yemi sevmesi nedeniyle. Ayrıca sardalya(fleto), boru kurdu, mamun gibi yemlerle de avlayabilirsiniz.

6. Orhan Küçükbiçmen

Orhan Küçükbiçmen Daimi Üye

Sana mesaj atmıştım burara da yazıyorum, başka arkadaşlarında işine yarıyabilir,:)
    Serkan kardeşim burada mutlaka mercan alırsın,:)
    yem olarak çok taze sardalya ve çok taze sülünez, eğer blursan taze kalamar tuz ve şekerle iyice ov ve yumşat,, veya karides tuz ve şeker karıştır bir saat kadar beklet,kafasını ve alt tarafını kopar al derisi kalsın öyle tak takımı şu şekilde hazırla, iğneye çok sıkı düğüm at, haydi rastgelsin, hoşçakal, neticeyi bana bildir. Başka soruların varsa bana yaz benim vaktim çok.:):):)

Misinalar Floracarbon yozuri Mirage
    Kötekleri 12 cm. 041 den yaptım,
    Köstek sayısı 3 köstek araları 25 cm.
    iğneler Canelle 2/0
    Kurşun ağırlı 250 gr veya duruma akıntıya göre ayarlarsın.
    ,

7. serkanduru

serkanduru Yeni Üye

teşekürler hepinize orhan abi neticeyi ve tutarsam resimleri yollıyacam abi ilgin için çok teşekkür ederim sağlıcakla kal
    :):):):):)

8. Orhan Küçükbiçmen

Orhan Küçükbiçmen Daimi Üye

9. Tr0y17

Tr0y17 Yeni Üye

Merhabalar Serkan bey mercan için bence en iyi yem karides, takım olarakta 3 köstekli takım hırsızlı, yani kurşun altında kalan köstek, genelde hırsız olana yakalanıyor mercanlar sarosda. İyi forumlar..