Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

DERİN SULAR VE ORKİNOS

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Ahmet ESGİ tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet ESGİ

Ahmet ESGİ Üye

Yeni yılın herkese kutlu olması dileklerimle,
    Hayallerin umuda,umutların gerçeğe dönüştüğü bir yıl olmasını dilerim.

Yılbaşı ertesinde,3 günlük sakin havaları gördüğümde,gemileri yaktım ve apar topar,3 günlük programı olmayan program yaptım.Kendimce,kafa dinleyecektim,kalamar tutarım,belki levrek bulurum,sinarit neden olmasın gibilerde düşüncelerle gittim.

Ben canlı balıkla avlanmayı herzaman 1. tercihime yazmışımdır.İyide balık yok.Tüm gün çapari denemeleri,sahteyle denemeler nafile.Ortalıkta kıraça bolluğu var,onlarda bize yaramıyor.

Gün batımı,kalamar zokalarını denedim,yeteri kadar kalamar aldım,çok keyifliydi,güzel bir terbiyeden sonra,iyide yemek oldu bana.Yalnız güzelim kalamar takımımı,malesef,haydut bir ahtapot tarafından el konuldu.İyide para vermiştim.

Ertesi gün(3 ocak salı),muhteşem sakin bir hava olacağını,hava tahmincileri söylüyordu,benzinimi fulledim,uzak diyarlara,derin sulara jig deneyecektim.

O ne muhteşem yolculuktu,400-500 metre dipsiz sularda,daha önce hiç görmediğim cinste,yunus ların eskortunda gittim.Keşke kameram yanımda olsaydı.Hayatımın en güzel anlarından biriydi.

Zaman zaman ,kimsenin akıl sır erdiremediği garip şeyler denemişimdir,buda onlardandı.Başladım seğirtmeye, oda ne,yapıştıki ne yapıştı.Beni ve takımı hiç kale almayan bir şekilde kalama alan bir balık.Baktım ip bitecek.Makinada yaklaşık 600 metre ip var ama,ince takım.Kalamayı sıkabildiğim kadar kapattım.Kamış oldu U.Bu arada kamışı ilk deniyorum.Tek parça okuma sedros.Cengiz balıkçılık dan almıştım,alırkende,Emre'ye bak zorlarım demiştim.Beni yarıyolda bırakmasın,hakkatten bırakmadı.Nihayet durdurmayı başarmıştım.Zorlanan balık su üstü yapmaya karar verdiki,misinayı toparlamam için fırsat oldu,al ver der2 saatlik boğuşmamız olmuştur.

Şunuda tecrübe etmiş durumdayım,kışın balık,çılgın hareketler yapmıyor,fakat kolayda pes etmiyor.Kış şartlarına göre giyindiğimizden,öyle bir terledimki,uzun dönüş yolunda,şifayı kaptım.

Balığı teknye çok zor aldım.Hem hamlamışız,hemde ihtiyarlık gelmeye başlamış sanki.Çapa ipini kuyruğa kement yaparak,nispeten düşük olan arkadan,tekneye çekmeyi başardım.Kilosunu sormayın,bilmiyorum,tartacak ekipmanımız yoktu.ben 90 kg yakın biriyim.Benden küçüktü.
    1.jpg
    1-2.jpg
    03012012221.jpg
    DSCN3299.jpg

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 6 Ocak 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hunter

hunter Daimi Üye

Ahmet tebrik ederim,

Çok güzel bir av daha eklemişsin arşivine,Orhan abimle bol,bol kulaklarını çınlattık 3 gün kadar önce :) umarım devamları gelir,Orhan'da seni anar yakında. :)
    Selamlar.

4. tutarfatih

tutarfatih Aktif Üye

Abi tebrik ederim. Tam bir Ahmet ESGİ klasiği olmuş. Silopi dönüşü eğer tayinim İstanbul olursa ki tercihimi o doğrultuda yaptım sizin gerek av teknikleri gerek tekne/motor gerekse takımlar konusundaki bilgi ve tecrübelerinizden yararlanmayı çok isterim. Tabi vaktiniz olursa. Bir de Mustafa abiden organizatör sorumlusu olarak halı saha maçlarını tekrar düzenlemesini rica edeceğim...:)
    Görüşmek dileğiyle sevgiler selamlar...

5. sadi

sadi Aktif Üye

Can-ı gönülden tebrik ederim.
    Bu harika balıkla olan iki saatlik mücadele bir balık sevdalısı için
    tarif edilmesi zor bi zevk yaşatmıştır diye düşünüyorum :)
    Hayal etmesi bile zevk veriryorsa bu balığın avı , birebir yaşamak nasıl olur düşünemiyorum dahi..!
    Kısmetinizin herdaim olmasını dilerim.

6. hunter

hunter Daimi Üye

Kardeşim,
    Sen bir gel,önce Ahmet ESKİ'nin yanına gideceğiz,sonrada halı saha maçı için gün keseriz merak etme sen. :)

7. mrtsezal

mrtsezal Aktif Üye

tebrikler,mükemmel bir av olmuş,nasıl uğraştırdığını tahmın ediyorum....2 saat bu :D hiçbir

zevke değişilmez,saniyede 11 metre fişekleyen bir balıktan bahsediyorz:) ama elınızden

başaramamış.....sevgiler

8. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Ahmet abi, yine klasına yakışır bir av yapmışsın. Kısmetin açık olsun.

9. orhanyurt

orhanyurt Aktif Üye

:eek: maşallah ahmet süper trofe
    öyle güzel balığa 3 poz olmamış ama..
    eline sağlık , öyle bir konu açmışsınki , yaşamış gibi ollduk sayende
    SAĞLICAKLAKAL

10. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Tebrikler Ahmet abi.Yine herkesin hayallerini süsleyen avlardan birini gerçeğe dönüştürmüşsün.İnanılmaz bir trofe,mücadeleyi hayal bile edemiyorum.Keyifli avların daim olsun.:)

11. Hür MOL

Hür MOL Aktif Üye

Süper bir trofe gerçekten. Mücadelenizi kutluyorum. Güzel avlarınızın devamını dilerim.