Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Derya Kuzuları(19 Ocak 2010)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında AKIN KAPTAN tarafından paylaşıldı.

1. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Bir önceki av raporumda sizlerle 10kg civarındaki Akya avlarımı paylaşmıştım. İnanın bugüne kadar halen o avın etkisindeydim. Çocuk gibi av resimlerime tekrar tekrar bakıyordum. Ancak bulanık resimler içimde ukte kalmıştı. O güzelliğin hakkını verememişti. Elimdeki tek net fotğrafı masaüstü arka planı yapıp onunla idare ettim.
    Gerçi diğer anlamlarda balığın hakkını vermiştik. Aksaz'da büyüklerimiz küçüklerimiz kim varsa toplanıp güzel bir organizasyon düzenleyip balıkları afiyetle yedik. Böylece heyecanını ve resimlerini sizlerle, geri kalanını komşularla paylaşmış olduk.

Ancak özellikle bu Akya avından ve yemek organizasyonundan sonra yakın çevremde ciddi bir balık avlama merak ve isteği oluştu. Bunların arasında hayatında hiç balık tutmamış olanlardan tutun da, en az benim kadar denizde süre geçirmiş insanlara kadar var. Ne soru ve taleplerle karşılaştığımı varın siz düşünün. Şimdilik eğlenceli olsa da sonrasını zaman gösterecek.

Dedim ya, halen önceki kuzuların etkisi altındayım. 4 kg çekerli 1.50mt uzunluğunda kamış ile o büyüklükte bir balıkla mücadele etmek inanılmazdı. Hatta diyorum ki balık zevkinizi arttırmak için elinizdeki kamışları unutun. Hafif ve esnek modellere yönelin. Balıkla mücadele ederken acele etmeyin. Bırakın kaçsın, fişeklesin, sonra dönüp size doğru gelsin. siz tamam oldu derken geri dönüp size haddinizi yeniden bildirsin. Bence keyif bu. Yüsek çekerli misina, dayanıklı makina ve esnek bir kamış. Dikey seğirtmede bundan daha keyifli bir takım olamaz. Bugün aynı heyecanı yaşamak için ava çıktım.

Bu avda kullandığım takımların detaylarını tekrar yazmıyorum. Hepsi bir öncekinin aynısı. Sizleri taptaze derya kuzularının capcanlı fotoğraflarıyla selamlıyorum. HEPİMİZE RASTGELSİN.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 30 Nisan 2010
    OnuR67 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bunlar gerçek kuzu.
    Biraz daha denizde kalsalar fosil olacaklarmış.
    Eline sağlık Kaptan

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Bu balıkları kucaklıyacağım günü hayal ediyorum :p

5. AKIN KAPTAN

O da olacak. Bekliyorum.

6. hunter

hunter Daimi Üye

Akın tebrik ederim,
    olabileceğin son noktalardasın bence,çok iyi avlar yapıyor,tecrübelerine sürekli yenilerini ekliyorsun.
    tebrikler.

7. Aydinuzum

Aydinuzum Üye

Şeref Abi'nin dediği gibi, bildiğin kuzu bunlar :)

8. mehmetulas

mehmetulas Üye

akın kaptan kuzular artık tam kurbanlık olmuş:):)

9. AKIN KAPTAN

Sağol Mustafa Abi. Ulaşabilecek son nokta olmasa da avlanabilecek güzel bir meradayım desek daha doğru olur. Bunu mütevazilikten falan söylemiyorum. Gerçek şu ki; Marmaris, Aksaz ve Gökova dip sırtısı ve seğirtme için çok güzel meralar. Zaten bütün forumlardaki rarpolar da bunu gösteriyor. Benim özelliğim ısrarım ve çabam. Güzel sözlerin için teşekkür ederim. Son günlerde insanların bizim kullandığımız teknikler ile avlanmasından ve sanal alemin birbrinden güzel raporlarla şenlenmesinden büyük keyif duyuyorum.

10. alagadi

alagadi Aktif Üye

tebrikler Akın Kaptan . . .

11. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Artık koyun olmuşlardır.
    Nerede o eski kuzular?