Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Derya kuzusu Turnalar

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Ozkanartuc tarafından paylaşıldı.

1. Ozkanartuc

Ozkanartuc Aktif Üye

Herkese Selamlar;

Şirketin angarya işleri için 10 gündür Antalya Kemer'deyim, deniz kenarında olta atanları görünce takımları getirmediğime pişman olmakla beraber ucuzundan bir olta takımı ve bir kaç rapala edinip olta sallamaya başladım. Burdakiler genelde kefal için dip atıyorlar.

Ancak ben inat ettim denizde bu dalga,köpük varsa ve kefal yapıyorsa burada levrekte vardır dedim ve rapalamla 8 gündür bıkmadan usanmadan levrek kovalıyorum.Ben tutamadım ancak bizim güvenlikçi misinenin ucuna taktığı rapala ile 1 adet levrek aldı bir kaç gün önce.

Bu benim de iştahımı kabartsa da 8 gün üst üste aralıksız 4-5 saat olta sallamama rağmen eli boş dönmek oldukça canımı sıktı.

Bu gün işlerin yoğunluğu sebebiyle saat 20:00 a kadar çalıştık,o yorgunluğun üstüne, otele gitmek yerine arkadaşların yanında kalmak daha cazip geldi.
    Arkadaşların bana ayarladığı yatakta yorgun argın uzanmış yatıyorken,"abi biz sahilde demlenicez geliyormusun?" diye sorması üzerine önce "hayır" dedim ve 3-5 dk. sonra belki şansım yaver gider diyerekten yataktan isteksiz bir şekilde kalktım ve arabamdan oltamı kapıp sahile vardım.

Arkadaşlar demlenirken,ben oltamı sallıyordum,daha 5-6 kez at çek yapmıştım ki bir şey oltama takıldı,makarayı sarmaya çalışıyorum sarılmıyor,oltanın ucu kırılıcak gibi iki büklüm oluyor,ne yapsam diye düşünürken sahilde geriye doğru hafif giderken çek bırakla da makineyi sarmaya başladım ve ilk kuzuyu aldım,iğne öyle bir batmıştı ki ağzına çıkarmak yaklaşık 10 dk. falan sürdü.

Arkadaşlar "abi bunun gibi 1 tane daha tutsan bütün ekibe yeter" derken daha rapalayı 3 yada 4 kez sallamıştım ki bir kuzu daha aldım ve allah bereket versin deyip avımı sonlandırdım.

Bereketli bir akşamdı,ava devam etsem iyi balık yapacağını düşündüğüm bir zamandı ancak şu anki şartlarda bundan fazlası israf olacağından avımı bitirmek en doğrusu gibi geldi.
    Yanımda ekipmanlarım (Kargaburun vs.) olsa idi devam etmek isterdim ancak el yordamı ile iğneyi balığın ağzından çıkarmak için çok zaman harcamam gerektiğinden ve balığın zarar görmesinden dolayı denize bırakmanın faydasız olduğunu düşündüm ve avımı sonlandırdım.

Bu benim ilk raporum,eksiklerim için kusuruma bakmayın. Herkese rastgele.

Ekli Dosyalar:

• 1.jpg
      1.jpg
      Boyut:
      55 KB
      Okunma:
      324
    • 3.jpg
      3.jpg
      Boyut:
      70,1 KB
      Okunma:
      299
    • 4.jpg
      4.jpg
      Boyut:
      26,9 KB
      Okunma:
      278
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

Tebrikler sana ve yakaladığın o güzel balıklara.

hakan4117 ve Ozkanartuc bunu beğendi.
  4. arifengin

arifengin Daimi Üye

Iyi azmetmissin valla sonunda turnayi gozunden vurmussun tebrikler.:)

5. KalamA

KalamA Daimi Üye

Maaşallah Özkan, tebrik ederim, çok güzel av olmuş 8 günün acısı kısa sürede çıkmış :) Yıllardır at-çek yapıp daha birşey tutamayanlar da var :eek: Bilinçli davranıp avını gerektiği yerde sonlandırdığın için de ayrıca tebrik ederim seni :harika: Her zaman en güzelleri rastgelsin...

6. Ozkanartuc

Ozkanartuc Aktif Üye

Daha güzelleri sizlerin olsun inş. ben levrek beklerken turna geldi,balığı görünce çok şaşırdım bu takım bu balıklara nasıl dayandı ona şaşıyorum hala. yarın ekibe balık ziyafeti çekebileceğim sonunda.Sadece bizim ekip değil diğer elemanlarında diline düşmüştüm gidip gidip boş dönmekten.

hakan4117 ve KalamA bunu beğendi.
  7. Musti.barut

Musti.barut Daimi Üye

Heyyy maşallah. Hangi avlak tan bu kuzular

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hakan4117 bunu beğendi.
  8. Mehmet Sertkaya

Mehmet Sertkaya Aktif Üye

Şansın bol olsun güzel balıklar

hakan4117 bunu beğendi.
  9. Ozkanartuc

Ozkanartuc Aktif Üye

Teşekkür ederim. Bunlar benim yakaladığım ilk turnalar ve en büyük balıklar. Kimi görsen fotoları gösteriyorum,biraz abarttım galiba :))

Sent from my iPhone using Tapatalk

hakan4117 bunu beğendi.
  10. C.POLAT

C.POLAT Aktif Üye

Tebrik ederim,azmin elinden birşeyin kurtulmayacağını ispatı olmuş,rastgele:)

hakan4117 bunu beğendi.
  11. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

İlk raporun olmasına rağmen çok güzel bir sunum olmuş Özkan

Ayrıca, hassasiyetli ve keyifli avın için tebrik ederim :harika::harika::harika:

Her zaman rast gelmesi dileklerimle...

hakan4117 bunu beğendi.