Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Didim Akbük Cumhur kaptan

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri' kısmında prison35 tarafından paylaşıldı.

1. prison35

prison35 Yeni Üye

Merhaba

aralık ayında Didim Akbük Cumhur kaptan ile randevumuz var , nasıl bir takım veya yem olmalı , tecrübesini yaşamış olanların bilgi paylaşımı için şimdiden tşk ederim .

befalcon, zıpkıncı ve SUNAY GÜNGÖR bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. prometheus

prometheus Üye

merhaba,
    ben cumhur kaptanla 1 kere balığa çıktım eğer isterse balıksız döndürmez.öncelikle mercan ve antenli mercan hedef balığınız olacak tabi bu arada çupra lidaki karagöz kırma mercan gopes de çıkmıyor değil ama hedef antenli mercan olduğundan ona göre bir takım yapmalısınız genelde klasik 3 lü yada 4 lü dip takımı kullanılır şiddetle ip misina tavsiye ederim köstekleri bedene 3 lü fırdöndü ile bağlarsanız takımlarınız daha uzun ömürlü olur birde her ihtimale karşı kurşun yerine daiwa prates tarzı bir sahte kullanın ne olur ne olmaz kilo üstü bir antenli yada sinarit palazı alma şansınız olabilir.Son olarak ve kritik olan zaten kaptan da söyleyecektir yem olarak mamun ve sülünes de bulundurun ama mutlaka büyük boy çim çim olmalı antenli mercan için ideal yem büyük boy çim çim o meralarda.taze ve büyük boy çim çim hem şansınızı arttırır hemde büyük boy olması gopes vs gibi haramilerle uğraştırmaz sizi
    şimdiden rast gelsin

zıpkıncı bunu beğendi.
  4. KaanY

KaanY Üye

Didim Akbük görünce damladım :) Şimdiden bol ve bereketli avlar dileğimle.

Sizlere sormak istediğim bir konu var. Didim/akbük de kıyıdan at-çek yapmak için meraler söyler misiniz acaba ? birde hangi sahte ve yemler satın almalıyım. Özelden veya buradan bilgilendirirseniz çok sevinirim :)

prison35 bunu beğendi.
  5. befalcon

befalcon Aktif Üye

Gittiniz mi bilmiyorum hocam ama giden arkadaşlardan duyduklarımı aktarayım:
    Öncelikle çok sağlam takımlarınız ve de canlı bırakma için minik canlı kalamar ve buna uygun hazırlanmış bedenleriniz olmalı. Kaptan kendisi günde 5-6 tane sinarit, trança vs yakalar. Teknenin diğer sakinleri küçük iğnelerine şaşkın bir antenli filan denk gelirse mutlu olur. Arkadaşıma 2,5 kg lık denk gelmiş. Ancak diğer kişiler birkaç kopes vs den başka balık alamamışşlar. 6 ay önceden yer ayırtıp dünyanın parasını ödeyip adamın Trofe balık tutuşunu izlemişler. Dönüşte de 6 balığı 1700 TL ye satışına ağızları açık bakmışlar.

hayalet avcısı bunu beğendi.