Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Didim' in palazları El yapımı sahtelerimi çok sevdiler.

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında diverozcan tarafından paylaşıldı.

1. diverozcan

diverozcan Aktif Üye

Çok sıcak geçen Didim yazından bunalıp arkadaşın tekneyle kendimizi denize zor attık. İyi ki de gitmişiz, hem son yaptığım sahte balıklarımın aksiyonlarını deneme fırsatı bulabildim hem de uzun süredir özlemini duyduğum Sinaritleri teknemize misafir edebildik.

İlk gün teknemizi Marina' dan çıkartıp takımlarımızı suyla buluşturmaya sıra geldiğinde Sevgili arkadaşım, sahte çantamdaki kafa kısmı hafif turuncuya çalan sarı fosfor sırtlı 50 mm.lik sahteyi gözüne kestirdi. Doğru seçim! İlk palazı aldığında tamam bu iş dedim, devamı gelecek.

Yanılmamışım; 5 metrelerde gezerken adım kadar emindim başkalarının da olduğundan.

50 metre kadar ilerimizde irice bir balığın suyun üzerine sıçradığını gördüm. Teknenin burnunu hemen oynağın olduğu tarafa yönelttik. Turu tamamlayıp dönerken bu yakışıklı aynı sahteyi ziyaret etti :)

İskarmozlar henüz büyümemiş, sanırım 1 ay daha beklemek gerekir. Denediğim 20 cm.lik iskarmoz imitasyonu sahteye iyi bir vuruş almama rağmen 2/0 Owner iğneler büyük geldi sanırım. 15 cm.lik Red head(kırmızı kafa) ise alttan sağlam bir kafa darbesiyle bir an elimdeki misinayı boşladı; o an duyduğum heyecan bile yeter. Ertesi günkü denemelerimizde sinaritler yine davetimizi geri çevirmediler; yaptığım sahteler ile balık tutmak çok keyifliydi. Hava diğer günlerde rüzgarlı olduğundan sabah ve akşam gün doğumu ve batımında sahilden at-çek ile yetinmek zorunda kaldım. 2 kez takip almama rağmen balıklar çok isteksizler. Sıcaklar onları da bunaltmış belli :)
    Kısa geçen Didim seyahati sıcaklardan ve kalabalıktan dolayı beni oldukça bunaltmış olsa da denizde geçen saatler ve sahtelerim ile tuttuğum balıklar telafi etti:) Darısı Sizlerin başına.

Sevgili amatör avcı dostu Kamil Üçbaş abimizin değerli emekleriyle hazırladığı Oltacı dergisinin Temmuz sayısında da yapım aşamaları ile beraber zevkle paylaştığım bu avcı sahtelerimi beğenecek misiniz bakalım.

Sağlıcakla kalınız.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

tebrik ederim özcan abi el emeğinizin karşılığını ilk elde almak kadar zevkli bir iş daha olacağını sanmıyorum 5 cm lik yemleriniz gerçekten çok başarılı görünüyor sarı ve limon yeşili benim favori rengimdir belki bu yüzden daha hoşuma gitmiş :D tebrik ederim abi

4. ahmet1833

ahmet1833 Aktif Üye

Gerçekten hepside birbirinden güzeller,ellerinize sağlık..

5. drasty41

drasty41 Aktif Üye

Tebrikler Özcan bey çalışmalarınızın iş yaptığını görmek gerçekten keyif verici.

6. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Tebrikler Özcan Bey. Yaptığınız işlerin hakkını vermişsiniz.

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Özcan,
    El yapımı sahtelerin çalıştığına sevindim.
    Daha da iyileri rastgelsin

8. Glenium34

Glenium34 Aktif Üye

Kutlarım neşeniz ve bereketiniz eksik olmasın.

9. masi

masi Aktif Üye

Tebrikler Özca bey size imrenmemek elde değil çok güzel çalışmalar :)) canı gönülden kutluyorum...

10. diverozcan

diverozcan Aktif Üye

Çok haklısın Şeref; sahtenin ilk suyla buluştuğu anda merak ettiğin o doğru aksiyonu yakalamış olduğunu dahi görmek, balığı yakalamış olmaktan çok daha heyecan verici olabiliyor. sarı, yeşil, turuncu, mavi ve leylak fosforlu renklerin birlikte kombinasyonu sinarit, mercan, karagöz gibi beyaz balıklarda tecrübe ettiğim kadarı ile oldukça iyi sonuçlar verebiliyor. Sağlıcakla kal.

11. diverozcan

diverozcan Aktif Üye

Teşekkür ederim Ahmet bey.