Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

DİDİMDE KIYIDAN NE AVLARIM OLTAMI NASIL AYARLAMALIYIM?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında evren24 tarafından paylaşıldı.

1. evren24

evren24 Yeni Üye

Didimde balık yalamak istiyorum kumsalda ancak gece avlayabilirim gündüzde tekneyle denizin ortasından oltayla ne avlayabilrim nasıl ayarlamam lazım oltayı ne kullanmalıyım yem kanca v.b ? Teşekkürler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. fisherking1

fisherking1 Yeni Üye

ben oralarda daha once avlandım guzel balıklar aldım yem olarak ne kullandığımı söyleyemem ne balığı tuttuğumuda tuyo yok veremem kusura bakma.Şaka şaka sana önerım foça dedimmi akan sular stop foça demek ÇUPRA DEMEK ÇUPRA DEEMEK FOÇA DEMEK çupra için yem olarak çok çeşit çuğpraya herşeyı beğendırebilirsin tabi uygun zamanda bunlar mamun yengeç ama bunlar zor bulunmaz diosan sulunes satıcıları var sardalye olur çok ıyı ış yapar .yengeç tırnak buyukluğunde olmalı kalamar da olur.Ama sen galiba bıraz acemısın sana önerım sardalye yok mamun yengeç nerden bulacan dağın başında sardalye heryerde var tatil için gidiosan yengeçle mamunu bulmak zor tatilini zehir edersin sardalye heryerde var sana tavsiiyem sardalye sarddalyeyi al hafif ıslak nemli bir gazede kağdına ser dızı dızı karışık olmasın ust uste olmasın sıkışıkta olmasın onların ustuunu tuzla kapanacak kadar bolca buzdalobuna koy buzluğa değil ıyıcene yay sakın sıkışık durmasın yayılsınlar karışırsa olmaz.tuzla azcık balıkların ustune su serp az ama koy buzdolabına1-2 gunde hazır.ŞIMDI SORARSIN EDEN TUZLADIK ABI DIE TUZLARSAK SARDALYE SUYUNU ÇEKER SERTLEŞİR.AL ONU PARÇA PARÇA YA DA YAPRAK OLARAK TAK TAVSİYEM PARÇA PARÇA YEM PARÇA DEDİĞİM KILÇIĞINDAN AYIYARAK DEĞİL BUTUN OLARAK KULLAN NESE ORALARIDA INTERNETTEN ARASTIR BEA:D 1 NUMARA SAARDALYADIR HEM YAĞLIDIR HEM KOKULU MAMUN FALAN DIYENLEREDE HIÇ BAKMA BEN YUZ GERE DEDENDIM GENE OLMADI BENI DİNLE ÇUPRALAR SENDE BANA GUVEN BU KADAR TİYO YETER.SAĞLICAKLA KAL

4. fisherking1

fisherking1 Yeni Üye

IĞNE KONUSU O KADAR ONEMLI DĞİL AYRINTILARA TAKILMA MUSTAD 505 DE YADA ÇUPRA TAKIMI DE ANINDA VERİRLER ZATEN DEVİR SHOPPİNG DEVRİ TAKIMINI VERİRLER KURSUN GRAMI 75 EN FAZLA 60 OLABILIR AMA 75 TAVSIYEM 100 KOPRATIR HEM GEREKSİZ OLUR.OLTA SURF OLSA DAHA II OLUR HATTA SURF OLMALI TURKIYEDE ÇUPRANIN MERKEZİ FOÇADIR AKLINA SOK AMA MAALESEF BALIK AZALIYOR TROL GIRGIRLAR YUZUNDEN SEN BENIM DEDIKLERIMI UYGULA

5. fisherking1

fisherking1 Yeni Üye

PARDON DİDİM DEMİŞSİNİZDİDİMDE LEVREKDE BOL OLUR YADA KARAGÖZ MERCAN WS. AMA TAKIMI VE YONTEMLERI GENE AYNI LEVREK DIŞINDA LEVREK İÇİNDE BORU KURDU WS KULLANABILIRSIN AMA SARDALYEDE OLUR SARDALYEYI BUTUN OLARAK TAK TEK IPĞNE KULLAN LEVREK IÇIN TEK IĞNELI TKIMI BILMIOSAN YAZ GOOGLEYA TEK İĞNELİ DİP TAKIMI OK HADİ SAĞLICAKLA KAL.YANI BUTUN DEDİĞİM PARÇALARA AYIRMADAN

6. evren24

evren24 Yeni Üye

Öncelikle teşekkür edeirm fakat foça olayını anlamadım? Didim altınkuma tatil için gidiyorum tekne işi yaş elimde iyi uzun bir olta var makarasıda iyi, çeşit büyüklükte kancalar, kandırma plastik yemler mapsler, renkli sünger var elimde :D şimdi bunlarla tam oalrak teknik terim kullanmadan kısaca söyleyebilir misiniz.. evet acemiyim ama çok hevesliyim...

bu arada misal melanur için süngerin üzerine ekmek dolayıp 6 tane 3lü kanca dolasam ve bunu oltaya takılı bi şekilde kayalık veya kıyı bi yerden şöyle teknelerin yanaşağı derinlikte bi yerde yapsam işe yarar mı?

7. Tolga

Tolga Aktif Üye

Evren Merhaba, Didim de altınkum civarında balık yakalayacaksan sahile in dalganın bittiği yerde kumu eşele. Çıkan midye ve solucanları depola. Al sana bolca yem.

Lunaparka gelmeden sağ tarafta balık malzemesi satan dükkan var. Klasik dip oltası dediğin zaman adamlar sana 3 iğneli takımı ya yapar ya da hazırda varsa verirler. Ucunda 30-40-50-60 gr kurşun kullanabilirsin. Eğer yeme para vermek istersen de aynı yerden sülünez ve boru kurdu da alabilirsin.

Eğer kefal melanur veya sarpa yakalamak istersen kıbrıs takımına ihtiyacın olacaktır. Üçlü kanca bir işine yaramaz.

Şimdiden rastgele.

8. evren24

evren24 Yeni Üye

Teşekkür ederim abi, peki o bölgede ne tarafa gitmeliyim, lunaparka taraf olan yerde sahil bitiyor ya hani biraz derinlik başlıyor gemilerin yanaştığı kısımlarda mı denemeliyim, birde tuntaş tarafı fe yine sol kısımdaki koy taraflarına gidip kayalıklardan veya kimsenin girmediği yerlerden denemek var aklımda ne önerirsin?

atıcağım yerin derinliği önemlimi yoksa normal yerdende atsam olur mu?

9. Tolga

Tolga Aktif Üye

Altınkumda kimse yoksa Medusa disko tarafına doğru atabilirsin. Lunaparktan sonra 3 tane koy var. Hepsinde de atma şansın olur. Bu aralar fazla gidip gelende olmaz oralara. Malum okullar açılıyor.

Aman dikkat et bu sene oldukça fazla trakonya yakalayan oldu. Balıkla ilgili bir araştırma yap öyle avlanmaya başla.

10. evren24

evren24 Yeni Üye

teşekkür ederim abi, güvenlik açısından bir sıkıntı yok değil mi sarhoş evsiz tipler falan??

bu trakonya hep resimlerdeki gibi değil mi mesela yakalasam bi şekilde vurarak sallayarak kancadan cıkardıktan sonra sahte yemliğimi kancamı elime almaktan bir sakınca olmaz dimi ?

Birde gemiler çıktıktan sonra yasal anlamda bir sıkıntı yoktur umarım.