Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Didim'deki son gün avım...!

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında scrab tarafından paylaşıldı.

1. scrab

scrab Yeni Üye

Değerli balıkçı dostları herkeze merhabalar.Askerden geleli henüz 4,5 ay oldu aşığı ve sevdalısı olduğum denize ve balıklara 23 aydır hasretim ve her daim aklımdalardı hiç aklımdan düşmediler.Hem kafamı toplamak hem bayağıdır özlediğim denize ve balıklarla hasret gidermek için 21 günlüğüne didim'deki yazlığıma gelmişdim ama ne yazıki bugün son günüm:(:rolleyes: gece 12 gibi ankaraya dönüş yolculuğum başlıyacak.Siteye yeni üye oldum ve bu son gün avımı sizinle paylaşmak istedim hem bir paşlangıç yapmak istedim.
    Ava gelecek olursak sabah 4:30 civarında 270 cm boyunda 144 cm enindeki şişme kürekli botumla yavaş yavaş açılmaya başladım bölgede bayağı bir yer değiştirerek avlanmaya çalışdım sonuç aşağıda fotoğrafları bulunan kısmetlermi tutum.Yem olarak taze tavuk göğüsü kulandım.Herkez kurutulmuş tavsiye ediyor ama ben taze olarak verdiğim zaman daha iyi sonuç alıyorum.Her yemi denedim didim açıklarında ama en verimlisi bana göre tavuk göğüsü oldu.Kesinlikle küçük balık tutmaya karşıyım vede geri yolayamasam geröekden için acıyor ama fotoğraflarda bulunan küçük balıklar ağızlarından değilde büyük bir şansızlıkla çeşitli yerlerinden kancaya yakalanmışlar bu sebeble geri denize dönmeyi başaramadılar.Bu bilgileri açıklamak için kopydum sadece fotoğraflara onlarda kedilerin kısmeti oldu:rolleyes: avımı 11:30 sularında sonlandırdım.
    Fotoğraf makinemin tarih ve saatini ayarlayamadığımdan 2008 yazıyor diğer 5 fotoğrafı cep telefonumdan çekdim görüntü kötüdür kusuruma bakmayın.:eek:
    Umarım ekim ayında alacağım teknemle yapacağım avlarıda sizlerle paylaşma fırsatı bulurum.:)
    Herkeze çok teşekür ediyorum hatalarım varsa afola hepinizin gönlündeki avı gerçekleştirmeniz dileğiyle sağlıcakla kalın herşey gönlünüzce olsun. :)

Bu balığı av sonu kenardan şansımı denerken tutum ama ne yazıki iğneyi yutuğu ve çıkaramadığım için geri yolayamadım afedersiniz ama acayip kötü kokuyor:D ve balığı tanımıyorum balığın cinsini bilen veya bu balık hakında bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirim:)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. atakaneldar

atakaneldar Üye

Maşallah ellerinize sağlık
    çok bereketli bi av olmuş

4. y.sedat

y.sedat Yeni Üye

o balık domuz balığı tebrikler güzel avlar..

5. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Tüm balıklar tamamda o gelin balıklarını niye aldığınızı merak ettim. Bildiğim kadarı ile yenilen bir tür de değil.

6. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Güzel bir av olmuş tebrik ederim. Avınıza gösterdiğiniz düzende çok güzel, asker gibi dizilmişler :)

Ben de Uluç ile aynı şeyi merak ettim. Gelin balıkları yenmiyor diye biliyorum. Hep salıyordum ben.

7. scrab

scrab Yeni Üye

değerli arkadaşlarım yorumlarınız için çok teşekür ediyorum...ben dahil bizim ailedede gelin balıklarını yemiyoruz yalnız ingiliz bir komşumuz var onlar bitiyor bu balıklara nezaman tutsam onlara veriyorum onlarda birikince toptan yapıyolar garipdirki sote gibi bişey yapıyolar tadına bakdım fenada değildi damak zevkimize uymadı onlar bayılıyo anlamadım gittii tutmamın amacı o artı bu ingilizler denizden ne çıkarsa çıksın acımadan yiğiyor valaha:D...:) birde almanyadan emekli 2 yaşlı komşum var onlarda bu gelin balıklarını normal unlamadan yağda kızartarak yiğiyorlar yenmiyen bir balık değil yani öyle olsa bizim sitede adam kalmazdı sanırım...:D:)

8. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Yenmiyor derken, tad olarak iyi olmadığı için yenmiyor :)

Demekki damak tadına uyanlar varmış :)

9. scrab

scrab Yeni Üye

Evet abi aynen tat olarak bizde sevmiyoruz ama tutumu sevenlere ikram ediyorum saten hiç tutmasak iyi anca iğneleri yutup duruyorlar çıkaramıyorsun çoğunlukda kaçtane takımım giti bunlar yüzünden...:)

10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Denizde olmak her zaman güzeldir.
    Elde olta, oltada tıkırtı hissetmek ise anlatması zor duygular.

11. scrab

scrab Yeni Üye

sonuna kadar katılıyorum şeref abi sana nekadar özlemişim anlatamam 21 günlük tatilim neredeyse hepsi denizde geçdi elimden olta hiç eksik olmadı balık tutmak gibi bir terapi,zevk ve güzelik yok bana göre:)