Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

diğer hobim kuşlarım

Konu, 'Hobiler' kısmında lüferoski tarafından paylaşıldı.

1. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

terasdaki hobimde güvercin hastalık dercesinde.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Bende meraklıydım zamanında. Balkonda 3 sene kadar besledim. . Ama hırsızları çok olduğundan ve çatılara çıkmaya başladıkları ve birini götürdükleri için bıraktım kuşçuluğu.
    Ev müsait olduğunda güzel bir hobidir gerçekten.

4. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

hırsızı malesef bol ama her şeye deger be birol her akşam 30dk onları izlemeden edemem bu ara baya bi yavrum oldu ilk bahara hazırlamam lazım.:D

5. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

bu kuşçuluk apayrı bir hastalık zaten. belirli zamanlarda açıkhavada vs. toplanılır bir kuşa mercedes arabanın anahtarını bırakıp gidenler olurmuş. bir ara kuzenim sayesinde takıldık kuş avına sakaydı isketeydi derken evin içinde oldu 8-10 tane kafes. yasak olduğunu cezasını falan öğrendimde kurtuldum çok şükür.

6. ozi

ozi Aktif Üye

Çok güzel bir uğraş. Eskiden etrafta çok kuş besleyen vardı. Akşamları kanat sesleri yankılanırdı çatılarda. Mardinler,taklacılar,paçalılar. Şimdi gençler böyle şeylerle uğraşmıyo. PC başında sanal kuşlar çiflikler falan. Fotolar çok hoş. Teşekkürler paylaşım için.

7. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

sevgili kardeşim bahsettigin kuşlar göçmen ve soyu tükenmek üzere olan türler bi ara bende besledim hatta yavru bile alma aşamasına gelmiştim sakadan ama inan onların özgür olması gereken canlılar iyikide bırakmışsın hayırlı olmuş.:harika:

8. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

ozan abi hayvan sevmeyen insan sevemez bizim de görevimiz çocuklara hayvanları sevdirmek ben 15 yıl ara vermiştim 2.buçuk yaşında oglum kuşları sevsin diye yeniden başladım bu aralar göremiyo olsada yazın keyfini çıkartırcam kafa dagıtmaya bire bir bir hobi bende oyun kuşu besliyom bu arada saygılar abi.

9. murat köse

murat köse Yeni Üye

Güvercinleri bende çok seviyorum ama Kadıköyde apartman dairesinde yaşayıpta güvercin beslemek imkansız gibi. Ancak senin sahip olduğun gibi müsait bir teras veya çatı lazım.
    Kümeslerinin yeri ve şekli gerçektende çok güzel olmuş. Havalar düzelince kuşları izlemeye geliriz artık :)
    Allah kümesine hastalık bulaştırmasın.

10. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

sağol sevgili kardeşim güzel dileklerin için eger yavrulardan vasatı geçen olursa ben seni seve seve davet ederim aklımdasın .

11. Cevat Göven

Cevat Göven Aktif Üye

güzel bir uğraş,ben de evimin terasında bakmadığım kanatlı çeşidi kalmadı desem yalan olmaz,ulubat kuş cennetinden satın almıştım bir çoğunu yavru olarak,güvercinler,her çeşit süs tavukları,sülünler,ne ararsanız var,fazlasını satıyorlar,üzerinde ayet yazan sülün ün tüyünü çerçeveletmişler sergiliyorlardı,nasa dan bile gelmişler incelemek için,şu an birkaç bıldırcından başka birşeyim kalmadı,güzel hobin le hoş vakit geçirmeni dilerim