Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dikilitaş Göleti Durum Bilgisi (16-17-.06.2012)

Konu, 'Göller, Barajlar, Akarsular ve Diğer Tatlısu Avlakları' kısmında Atila KÖKSAL tarafından paylaşıldı.

1. Atila KÖKSAL

Atila KÖKSAL Aktif Üye

Merhaba değerli Balıksevdam dostları, bu hafta sonu SAZAN sezonun açılışını yapmak üzere dikilitaş göletine gittim! gittim ama sonu hüsranmı hüsran bana göre.
    Cumartesinden pazar öğleye kadar bekledik sazan alırız diye ama nafile tek bir tık olsa gam yemem, ama bir tek tık bile olmadı.
    İşin özü şu; bundan 1, 2 yıl önce genelde herkes sazan avına giderdi, ama gölette turna yavruları vardı bunlar baya bir büyümüş ve sazanın anasını ağlatmış :( bu sene de turna çok. yalnız onunda büyükleri tükenmiş, dehşet derece de atcek'e turna geliyor amaaa boyları 15-20 cm hiç durmadan üst üste 6-7 kez 15 20 cmlik turna aldım. (geri iade)

Yani özet şu Ankara'da sazan için dikilitaş'a gidecekler hayal kırıklığına uğrar.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Turna balığı Ekolojik açıdan zararlı balıklar arasında, turnayı çoğaltalım derken Sazanı bitiriyorlar malesef.

4. ocalanyasin

ocalanyasin Yeni Üye

aslında 15 20 cm lik bırakmana gerek yok du bole elimiz boş döneriz sazan dan