Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dikkat! Amatör Balıkçı Profesyonel Hırsız

Konu, 'Sohbet' kısmında fethigürcan tarafından paylaşıldı.

1. fethigürcan

fethigürcan Üye

Önce birlikte dolandırıldığımız Kerem arkadaşımın mesajını okuyun.
    Özellikle İstanbul'da avlanan arkadaşlar dikkat edin.
    Üsküdar Şemsipaşa'da, Ersin Akyüz adında, 170-175 boylarında, esmer, gözlüklü, şişmanca vücudu, yuvarlak kafası olan bir şahıs var.
    Kendisini 2 seneden beri tanıyorum.
    Bu şahıs, İstek Vakfı adına servis minibüsleri olduğunu ve açık kontenjan nedeniyle istenirse araya bir servis daha sokabileceğini söyleyerek benim ve
    bu siteden olan Gürcan adlı arkadaşımızın hatırı sayılır miktarda parasını alarak kayıplara karışmıştır.
    Kendisi hakkında pazartesi günü suç duyurusundan bulunacağız. Bizim mücadelemiz bu yolda olacak.
    Ancak, bu adam illa bir yerlerde balık tutacak, çünkü balık tutmasını seven biri.
    İşte bu noktada, kendinize dikkat etmeniz ve bizim düştüğümüz duruma düşmemeniz için sizleri uyarmak istedim.

lütfen! moderatör arkadaş resmi kullanmamıza izin verin.
    ---------------

Bu da benim aynı adam tarafından dolandırılma hikayem.
    Kusura bakmayın ben Kerem gibi kısa ve özlü yazamadım.

Ersin Akyüz'le yaklaşık üç yıldır tanışıyoruz. Önceleri sahilde az görürüdük, Çekmeköy'de perde mağazası vardı,iş çıkışı uğrardı. Çoğu zaman yanında takım olmaz bizim takımları kullanırdı. Sonra perde mağazasını devretti, parasıyla 3 adet okul servis aracı aldı. Servis araçları İstek Vakfı'nda çalışıyor iyi de kazanıyordu. Karısının dayısı Hüseyin Karakaş İstek Vakfı'nın yöneticisi Barış Dalan'nın şoförü ve en yakın adamıydı. Öyle ki Bedrettin Dalan yurt dışına çıkarken Barış Dalan'ı dayı Hüseyin Karakaş'a emanet etmişti. Servisçi Ersin sahilde daha çok zaman geçirmeye başladı. Böylece samimiyetimiz arttı, onun deyimiyle kanka olduk. 61.000 TL ye aldığı her bir araç
    ayda 4.500 TL kazandırıyordu. Şoför parasını yakıt giderini vakıf karşıladığı için bu paranın tamamı Ersin'e kalıyordu.Yalnızca şoförlere ayda 200TL destek pirimi yatırıyordu.Perde mağazasının kira geliri de eklenince belki de sahilin en paralı adamı olmuştu. Olmuştu ama para onu hiç değiştirmemiş şımartmamıştı, aynı samimiyet aynı mütevazi tavırlar...
    Artık emekli ol birlikte tüm günümüzü balık peşinde geçirelim, dayıyla konuşalım sana da bir servis aracı alalım rahat edersin dedi.Ben gülümsemekle yetindim. Ersin sahilde Gürcan'ı da sevisçi yapacağım diye konuşmaya başlamış.Bu konumalara şahit olanlar bana imrenerek bakıyor, bazıları "Gürcan Ersin'e söyle bizim de birikmiş paramız var üç kuruş faizde beklemesin" diyorlardı.Yok öyle bir şey desem de bir süre sonra ben de inanmaya başladım. Ailece tanışacaktık, Şile'deki yazlığana gidecektik çocuklar birlikte oynarken Karaburun'da kofana avlayacaktık...Arkadaşının kurt köpeği yeni doğurmuştu yavrular sütten kesilince birini kızıma getirecekti... Bir gün sevinçle geldi, dayıyla konuştum iki araçlık yeni kontenjan aldım. Araçları birlikte alalım biri sana olsun..Sen peşin para verme peşinatları ben yatıracağım. Olur mu falan derken bir gün yatırdım diye geldi. Ümraniye'de daha önceki araçları aldığı galeri 2 araç alındığı için indirim yapmış, yani benimde ona faydam olmuş....Ben yazmaktan yoruldum eminim siz de okumaktan yoruldunuz..
    Fatih'in yazdığı gibi tam Sülün Osman hikayesi..
    Hiç ihtiyacımız olmamasına rağmen kolay paraya tamah ettim...
    Annesi rahatsız olan bir arkadaşımıza ameliyat parası verdiğini söylemişti laf arasında. Arkadaşıma bugün sorduğum soruyu o gün sorsaydım başımıza bunlar gelmeyecekti. Arkadaşımızın annesinin tedavisini emekli sandığı karşılamış, tedavi masrafı için arabasını satmaya da kalkmamış...
    Bu adamı gören babam uyardı aman dikkatli ol oğlum, fazla güvenme dedi.
    Benzer uyarıyı kayınvalidem de yaptı. Eşim de uyardı.. Tüm gün balıkta olma hayaliyle ipnotize olmuş gibiydim. Haberlerini okuduğumuz gördüğümüz, parayı bankadan alıp çöp kutusuna bırakan adamlardan farkım olmadığını düşünüyorum. Onlar korkuyla ben tatlı hayallerle...
    Cuma sabahı saat 10 da galeriye arabaları almaya gideceğiz.Ersin bana gelecek, sahilden Kerem'i de alıp birlikte gideceğiz. Saat 10 çeyrek oldu Kerem aradı, Ersin gelmedi mi diye sordu. Ersin kaçmış diye şaka yaptım. Kerem hiç ses vermedi dondu kaldı, ancak ben şakaydı deyince güldü...saat 11 oldu Ersin yok. Telefonu kapalı..Senin şaka gerçek oldu dedi Kerem...
    Kerem'in önerisiyle hemen İstek Vakfı'na gittik, servis müdürleriye konuştuk,
    onlarda çalışan böyle birinin olmadığını ama ismin yabancı gelmediğini araştıracağını söyledi. Vakıf'ta öğrendik ki aynı aileden iki araç bile çalıştırmazlarmış. Çeteleşmesinler şirketleşmesinler diye. Hiç bir tur şirketiyle anlaşmaz tek tek araç sahipleriye çalışırlarmış...
    Servis müdürünün araştırmasıyla ortaya çıkıyor, sahiden böye bir dayı var.
    Kerem'i arayan dayı, Ersin'in adam olmadığını söylüyor, hiç görüşmezlermiş, adam olsaymış Vakıf'ta işe alırmış...Ersin'in Kayın pederiyle konuşuyoruz iki çocuklu bidiğimiz Ersin'in çocuğu yok. Karısı avukat değil.Çocuklar doğunca karısına işi bıraktıran Ersin'in karısı çalışıyor. Evini satıp bana komşu olmak isteyen Ersin kirada oturuyor. Hiç perde mağazası olmamış, servis parası ve kira geliriyle rahat eden babası taksici sürücüsü. Perdecilikle ilgili anlattığı hikayaler uydurma. Belki perdeci dükkanı olan kayın pederinden duymuştur. Şile'de evleri de yokmuş.
    Ailesi onu Bostancı'da balık lokantasında çalışır sanıyor. Sabah erken halden balık alıp lokantaya bırakınca işi erkenden bitiyor. Ersin'in işinden bir ara şüphe etmiş kayınpeder ama üstünde durmamış. Eve para götürüdüğü için olmalı.
    Söylediği tek doğru şey ismi. Biz ilk anda şüpheye kapılmıştık.Belki adı da uydurmaydı.
    Merak ettim tiki gerçek miydi, göbeğine beline dokununca küfrederdi, üstelersen elinden kamışı bile atardı. Bir daha görürsem dokunup test etmek niyetindeyim.
    Benim adıma galeriye araç bedelini peşin ödeyen adamın babasının kalp ameliyatı olmasına duyarsız kalamazdım. Daha önce rahim kanseri olan annesi yeniden ameliyat olmuştu, hastaneden çıkması için gereken parayı seve seve verdim...Para kaybım servis aracının üçte ikisi kadar.
    Eşim anlayışla karşılıyor, sakinleştirmeye çalışıyor. Rahmetli kayın pederim arkadaşı tarafından dolandırılmış ardından da kalp krizi geçirip ölmüştü, sanırım benzer bir durumu yeniden yaşamak korkutuyor onu..
    Kalbimin sağlam olduğunu düşünüyorum, ölümden korkmuyorum.
    Şu anda tek önemsediğim kızım.
    "Ersin Amca'ya sorsana baba köpeğim sütten kesilmiş mi?" derse, ona ne yanıt vereceğimi bilemiyorum.

fleto, hakan4117, emrmtn ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Üzücü bir durum, geçmiş olsun...

Benzer bir dolandırıcılık benim başımdan geçti. Savcılığa suç duyurusunda bulundum ama bir seneden fazla zaman geçti, ne arayan var ne de soran :(

Umarım sizler kısa zamanda olayı çözüme kavuşturabilirsiniz...

hakan4117 ve fethigürcan bunu beğendi.
  4. fethigürcan

fethigürcan Üye

Teşekür ederim, size de geçmiş olsun.
    Ben de savcılıktan bir sonuç çıkmayacağını tahmin ediyorum ama denemek lazım.

Bu şerefsiz ortadan kaybolmadan bir gün önce
    Üsküdar'daki çaycımız Zülfü'yü bile dolandırmış, çay satarak çocuk okutan adama bile acımamış.

hakan4117 bunu beğendi.
  5. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Çok geçmiş olsun. Çok üzücü bir vakıa..
    Etkileri sadece kişiyle sınırlı olmayan tüm aileyi etkileyen sonuç beni bir kat daha üzüyor.
    Gürcan, bu arada seni arayarak sesini duymak isterdim. Ancak cihazımı geçen bayram kaybettim ve tüm kayıtlı nolarımda haliyle cihazla beraber uçtu gitti.
    Tekrar öm ile numaranı rica ediyorum.

Bu dolandırıcı da umarım en kısa sürede yakalanır ve zararın mümkün olduğunca karşılanır..

6. fethigürcan

fethigürcan Üye

Evet Gürcan çok üzücü, moral bozucu, o günden beri balığa gidemiyorum, içimden gelmiyor..
    Sana da geçmiş olsun.

hakan4117 ve gurcansap bunu beğendi.
  7. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Teşekkür ederim...

Ama ben o işin üzerine su içtim. Savcılıkta dilekçeme paramı alabilirsem Mehmetçik Vakfı'na bağışlayacağımı beyan ettim. Sonuçta bir yerde başka bir neden ile yakalanacak ve cezasını alacak. Zaten amme bu işin peşini bırakmayacak ama umarım başka canlar yanmadan yakalanır ve cezasını çeker...

Sizin durum biraz daha vahim, hem tanıyorsunuz hem de resmi var. İşiniz hem kolay hem de oldukça zor görünüyor...

8. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Geçmiş olsun umarım yakalanır ve cezasını çeker.

9. fethigürcan

fethigürcan Üye

Kayın pederinin Ümraniye'de perdeci dükkanı var, oradan ev adresine ulaşılabilir. Kayın pederle konuştuk, adamın rahatlığı çok tuhaf sanki biliyor gibi..İstek Vakfı'nda karısının dayısı var, adam çok net. Yakalarsanız "o itin anasını s.... "diyor.
    Ulaşmak zor değil..

hakan4117 bunu beğendi.
  10. fethigürcan

fethigürcan Üye

Teşekkür ederim Hamdi, umarım ...

hakan4117 bunu beğendi.
  11. çamlıbahçedenahmet

çamlıbahçedenahmet Daimi Üye

üzücü bir durum. canım sıkıldı .