Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dip sırtısında sahte kalamar (14 Mayıs 2011)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında AKIN KAPTAN tarafından paylaşıldı.

1. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Bugün öğleden sonra 3 saat kadar dip sırtısı yaptım. 10mt ile 17mt derinlikleri arasında sürüttüm. YOZURI nin HYDRO SQUIRT modeli kalamar sahtesi ilginç bir şekilde çok iyi iş yaptı. Ancak yakalanan ilk balık küçüktü.geri salıp devam ettim. İkinci balıkta küçük geldi. İğneleri büyükleri ile değiştirdim. Bu sefer zokanın yüzüşü bozuldu. Son çare olarak kıç iğneyi çözüp alt iğneyi bir numara büyüğü ile değiştirdim. Yarım saat kadar sonra resimdeki lagosu yakaladım. Kıç iğneyi çözdüğüm son bölümde defalarca güzel ve ısrarlı vuruşlar aldım. Dip sırtısı hiç olmadığı kadar heyecanlı bir hal aldı. Ancak bu son balıkta yeterince büyük olmadığından avı sonlandırıp eve döndüm.

Bu sahte çok düşük hızlarda bile çok güzel aksiyon yapıyor. Dibe sürttüğünde kolay kolay takılmıyor. Düşük hızla çekilmeye uygun olduğundan daha kısa kaloma ile daha derine inmek mümkün olabiliyor. Dip sırtısın için efsane karpuzun yerini alır mı bilmem ama kesinlikle etkili. Tüm arkadaşlara rastgelmesini dilerim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Akın.
    Yeterince irisinin rast gelmemesi şanssızlıksa da oltaya gelen laosların çokluğu da o kadar sevindirici olmalı değil mi?

4. turna

turna Aktif Üye

Tebrik ler güzel lagos, afiyet olsun.

5. Zaptinamumkun

Zaptinamumkun Aktif Üye

Bende aynı sahteden 3 yıldır var bir türlü deneme fırsatı bulamadım sayende akın kaptan bu soru aklımdan cıktı bu sahteye laosların ufak olmasından çok talep göstermesi önemli nasıl Orhan Küçükbiçmen abimizin yozuri tombimaru'su sürekli iş görüyorsa bence bu tür sahteleri her daim cantadan eksik etmemek lazım derim .....

6. Berkay reis

Berkay reis Kıdemli Üye

heeey koca akın reis düşmez kalkmaz bir allah bence sat tekneyi bu denizler bitmiş

7. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

bu sahtenin 10cm civarı olanıyla levreğe deneme yapma niyetindeydim, geçenlerde kipada gördüm tesadüfen, aldım kutusunu inceledim burada satışta olan bayağı iriydi nerdeyse 1 karış. iş yapabilir düşüncemi kanıtladı bu rapor tebrik ediyorum akın kaptan :) fotoğrafta harika..

8. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Tebrikler Akın Kaptan,güzel bir lagos.Kısmetin daim olsun.:)

Son sırtı avında canlı kalamar denemiştim fakat çok çabuk öldüler.Sanırım hızı düşürüp tekrar denemekta fayda var.

9. ozi

ozi Aktif Üye

Tebrikler Akın Kaptan. Güzel balık. RAsgele.

10. löngöz

löngöz Daimi Üye

kutlarım Akın kaptan,,bende iki sene önce bu sahteyle gökovada denemiştim 15-20 mt. lerde aynen senin dediğin gibi 600-700 gr lık laoslar gelmişti,,yine bu mevsimdi...daha derine indirip denedik ama galiba ağırlıkları ayarlayamadık hiç vuruş almadık,,.sonrada deneme fırsatı olmadı...:)

11. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Akın Kaptan, yine yeniliklerin peşindesin :)