Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Dişli ve rulman bakımı?? Yardım!!!!

• Konbuyu başlatan BS Okuru
  • Başlangıç tarihi
B

BS Okuru

Misafir
Baitcasting makinamın (Abu Garcia Pro Max 2) dişli ve rulman bakımını yapmak istiyorum.. Gres yağını dişlilere nasıl uygulayacağımı bilmiyorum aynı şekilde rulmanlara ne ölçekte ince sıvı yağ damlatacağım değerli üstadlar beni aydınlatırsa sevinirim.. Layığıyla avlanan herkese Rastgele..

Fisher07

Daimi Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Gres yağından ziyade silikonsuz ince ve çabuk tutunan yağlar kullanın. mesela würth marka hhs2000 yağ kullanın. ayrıca yağlama ucu sayesinde ulaşılamayan bölgeleride sökmeden yağlayabilirsiniz. yağladıktan sonra tortu ve fazlalık kalmamasına dikkat edin. fazla yağlama çabuk ve aşırı toz tutmaya sebep oluyor. küf tutmuş yada sıkışan parçaları wd-40 la temizleyebilir sonrasında tekrar yağlayabilirsiniz. sadece wd-40 kullanmayın.

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
burada bir şeyler var en azından fikir verir nasıl bakım yapıldığı ile ilgili... yağ olarak bir şey diyemeyeceğim.

B

BS Okuru

Misafir
Gres yağından ziyade silikonsuz ince ve çabuk tutunan yağlar kullanın. mesela würth marka hhs2000 yağ kullanın. ayrıca yağlama ucu sayesinde ulaşılamayan bölgeleride sökmeden yağlayabilirsiniz. yağladıktan sonra tortu ve fazlalık kalmamasına dikkat edin. fazla yağlama çabuk ve aşırı toz tutmaya sebep oluyor. küf tutmuş yada sıkışan parçaları wd-40 la temizleyebilir sonrasında tekrar yağlayabilirsiniz. sadece wd-40 kullanmayın.
Bende Abu Garcianin gres ve rulman yağı var onları kullansam bi sorun çıkar mı?

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
orjinal yağı varsa tabii ki o nu kullanacan... yağ arama boşuna.