Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dişli yoksa Dişsiz var :) Rize bayram tatilimiz.

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında trakonya79 tarafından paylaşıldı.

1. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Arkadaşlar merhaba;

Öncelikle herkesin geçmiş bayramını kutlarım,daha sağlık dolu günlerle nice bayramlar olur inşallah.

malum işlerimin yoğunluğundan bu sene senelik izin yapamadım,bayramı fırsat bilip memleketim olan Rizeye gitmeye karar kıldım,kuzenim eserde benimle gelicekti (eserli83)

Önceden planlar yapıldı uçak biletleri 15 gün önceden satın alındı :D

Rizeye gidipde olta atmamak düşünülemezdi :)

yanımızda spin takımlarımız envai çeşit rapala kaşık sahtelerimiz herşeyimiz hazırdı :cool:

herşey 11 ekim cuma sabahı 05.02 de zili çalan telefonum ile başladı,uçak 06.35 de kalkacak idi ama ben hala yatakdayım:eek:

neyseki akşamdan çantamı hazırlamıştım üstümü giyinip kapıya yönelmem sadece 1 dakika sürdü tam o anda kuzenim eserde geldi son hazırlıklarımızı yapıp düştük Atatürk hava limanı yollarına,

sabahın 05.30 unda öyle bir trafik vardıki anlatamayacağım uçağa ucu ucuna yetiştik :eek:

neyseki kazasız belasız saat 10 sularında evimize vardık hemen kısa bir selamlaşma faslı ve kahvaltıdan sonra kendimizi deniz kenarına attık,

amacımız levrek ve dişli kovalamakdı,

hava güneşli ve açık oldukça sıcak deniz ise uyur gibi idi,

11 ekimde cuma günü kayda değer bir avımız olmadı tek tük zargana bir kaç parça istavrit ile evin yolunu tuttuk küskün bir şekilde,

12 ekim sabahı içimizde yine bir umut kendimizi attık deniz kıyısına ama yine aradığımız dişliler ve levrekler yokdu piyasada:confused:

saatler saatleri kovalamya başlamasına rağmen kayda değer bir avımız olmaması bizi iyice karamsarlığa itiyordu,

kime sorarsak bu sene balık yok cevabı alıyorduk,

13 ekim pazar günki avımıza akrabamız servetde katıldı saolsun onun arabası ile rize şehir merkezindeki dere ağızlarına gittik,akşama kadar kayda değer bir av yapamadan sıfır çekip 166tl de egsoz trafik cezası yedikden sonra akşamı edip küskün bir biçimde evimize vardık.

14 ekim pazartesi günü yine planımızda balık avı vardı ama biz hastahanelik ve karakolluk olduk,
    park halindeki aracımıza başka bir araç gelip vurdu 2 araçda hurdaya çıktı binlerce Şükürler olsunki ALLAHA kimsede kalıcı bir sağlık problemi olmadı.

kazadan bir saat önce,

kazadan sonra,

15 ekim salı kurban bayramı günü,

dünki kazadan sonra biraz buruk karşıladık bayramı,
    sabah bayram namazı büyüklerinin ellerinin öpülmesi bayramlaşma ve kahvaltıdan sonra yine kaşıntımız tuttu ve kendimizi deniz kenarında bulduk sıfır çekmek kaçınılmazdı ve nitekimde öyle oldu banghead

16 ekim çarşamba,artık umutlar tükenmiş balık sevdasına lanet etmeye başlamıştıkki rize pazarda bir dere ağzında benim rover 98 su üstü sahtesine bir kaç takip aldık;lakin gerisi gelmedi,ve küskün bir şekilde yine evimizin yolunu tuttuk.

17 ekim perşembe,işte bu gün kuzenim Eser kayışı sıyırdı hemen Onurairi arayıp bilet tarihinde değişiklik yapıp 17 ekim akşamı trabzon hava limanının yolunu tutup beni yanlız bıraktı,bende 17 ekimde pazardan Çayeline geçtim oradaki dere ağızlarında levrek denemelerim oldu ama sonuç yine hüsran,akşam olunca dayımlara geçtim bayramlarştım oturup yemek yedik sohbet muhabbet derken akşamı sabah ettim çayelinde...

18 ekim cuma (büyük gün) sabah suyunda yine çayelinde dere ağızlarını denedim ama yine tık yok,sabah suyunda aradığımı bulamayınca saat 10 sularında köye çıkıp kahvaltı yapıp anne tarafı ile vedalaştıktan sonra tuttum pazarın yolunu,pazara geçerken evvelki gün takip aldığım meraya uğramamak olmazdı :D

herşey suda boğulan şu kelebeği kurtadrıktan sonra oldu,

saat 16 sularında ilk vuruş ve ilk levreğimi almıştım,

gerçekten müthiş sevinçliydim :)

ilk balığı aldıktan sonra 3 kez daha vuruş almama rağmen balık alamadım kısmetimde yokmuş diyerekden saat 19.30 gibi avı sonlandırdım ve dönüş yoluna geçtim.

19 ekim cumartesi sabahı yatakdan kalktığımda saat 09.00 gösteriyordu ve dışarda sicim gibi bir yağmur vardı :eek:

sabah kahvaltısından sonra babama rica edip beni dere ağzına götürmesini söyledim saat 12 civarında dere ağzına vardığımda sevincim kursağımda kalmıştı,şiddetli yağan yağmur dereyi kudurtmuş ve iyice bulanıklaştırmışdı,su tamamen çamur akıyordu deniz nerede ise çamur gibi olmuş görüş mesafesi sıfıra düşmüştü dere yakınlarındaki atçeklerden sonuç alamayınca dere ağzından uzaklaşmaya başladı yaklaşık 1 km. ilerdeki limana kadar at çek yapa yapa gelmiş idim lakin ne bir takip nede bir vuruş vardı,

yağmurda iyiden iyiye hızlanmış deli gibi yağıyordu,

Rizenin yağmuru meşhurdur:confused:

bugünde sıfır çekeceğim diye düşünürken bulunduğum bölgeye yakın olan bir dere aklıma geldi ve koyuldum yola,

tasarladığım avlağa vardığımda dere yine bulanık akıyordu lakin denizdeki akıntı derenin çamurlu suyunu bir sağ tarafa doğru yığmış derenin sol tarafı nispeten daha berrak kalmıştı içimde azda olsa bir umut vardı,

bulunduğum bölge dolgu kayalıklardan oluşmuş olta atılması oldukça zor bir meraydı çünkü yağmurdan dolayı kayalar ıslanmış ve jilet gibi olmuşlardı,heran ayağım kayabilir ve feci şekilde düşüp yaralanabilirdim ama bütün riskleri göz önüne aldım,

kendime güzel bir kaya bulup atışlarıma başladım ve henüz 5-6 atışda tam sahteyi sudan kesip tekrar atacak iken levrek altdan fırlayıp şaşkın bakışlarım eşliğinde rapalaya yapışıp derine ve açığa doğru yüzmeye başladı,

balık yakalandıktan sonra çıldırmışçasına kalama alıyordu belki çok büyük bir levrek değildi ama benim ilke levrek tecrübem olduğundan bende büyük heyecan yaratı.

3-5 dakikalık uğraştan sonra balığı kayaların dibine kadar getirdim uzanım alma imkanım yoktu kepçem zaten yokdu,tek şansım 0.26 lık oscar misinanın sağlamlığına güvenmekti ve öylede yaptım balığı kaldırıp kıyıya aldım.

benden mutlusu yoktu artık :) :)

kısa bir video ve bir kaç resimden sonra tekrar atışlar yapmaya başladım,tahmini 10-15 dakika sonra yine kıyıya yakın bir noktada 2 levrekde gözümün önünde sahteye yapıştı :eek:

bu levreği kıyıya almakda bayağı zorlandım çünkü daha irice inatçı bir balıktı ayrıca istanbuldaki şiddetli poyraz karadenize dalgalarını ulaştırmaya başlamış deniz iyiden iyiye çıldırmaya başlamıştı,

şükürler olsunki 2 balığıda sağ salim kıyıya aldım,

yağmur şiddetli yağmaya başlamış rüzgar ise kuzey/kuzeybatıdan şiddetini iyiden iyiye arttırmıştı 2'inci balığı aldıktan takribi 15 dakika sonra bir balık daha sahteme yapıştı süper kalama alıyordu onu zaptedemedim iyice açığa doğru yüzdü ve bir anda kalama sesi kesildi :eek: nasıl oldu ise balık iğneden kurtulmuştu,ama olsun deniz ana bana 2 balığını hediye etmişti bundada şükür.

denizin iyice kudurması sonucu olta atılmaz bir hal oluşunca can güvenliğimi düşünerek deniz kıyısından ayrıldım eve dönerken bir iki koy benzeri ve liman içi denedim ama takip yada vuruş alamadım.

ama olsun mutluydum çantamda 2 levrek ile eve dönüyordum hihi

20 ekim pazar günü olta atamadım :eek:

memleketden birkaç görüntü.

iş yerinde açtığım bir konudur yazım hataları affola,

herkese iyi forumlar dilerim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Valla yazını bir solukta okudum. Güzel bir av güncesi. Araban için üzüldüm. Çok yazık olmuş. İlk başlarda umutsuzluk hakim ken sonu güzel bitmiş. Güzel levrekler almışsın. Tebrik ederim.

4. beetl38

beetl38 Üye

Öncelikle geçmiş olsun , kaza dışında güzel tatil olmuş...

5. balık tutkudur

balık tutkudur Aktif Üye

büyük geçmiş olsun, Allah bir daha yaşatmasın inşallah, avlarınızın da devamını dilerim, rasgele..

6. Mustafa Adak

Mustafa Adak Aktif Üye

Geçmiş olsun. Allah, beterinden korusun. Bunun dışında gönlünce olmuş. Vardır bunda da bihayır demek lazım.

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Özkan,
    Sen de bir çok tatilci gibi uzun bir balık maratonu yapmışsın.
    Rapordan anladığım kadarıyla da sorun kardeşindeymiş.. :D
    O gitmiş balıklar gelmiş.

Geçirdiğiniz kazada size bir şey olmamış olması büyük şans. Geçmiş olsun.

İlk videodaki iğne çıkarma görüntüleri balık avında yapılmaması gereken 10 kusurlu hareketten birincisi.
    O balık can havliyle bir kafa atsa boşta kalan iğneler senin parmakta, sen balıkla beraber acilde.. Acaba önce hanginizi kurtarırdı acildeki Dr.. :D

Kullandığın kamış parçalı kamış mıydı.
    Eğer parçalıysa uçakta nasıl taşıdın?

8. fatihbk

fatihbk Üye

Çok geçmiş olsun. Levrekelere ise diyecek bişey bulamıyorum harika !

9. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Öncelikle geçmiş olsun :) HArika bir rapor olmuş :) Yalnız o levrekten iğneyi çıkarırken büyük riske girmişsiniz aman dikkat istenmeyen durumlar oluşabilir enazından ayakla balığı zaptedip çıplak elle çıkartmak lazım.. Her daim rastgele :)

10. Strongerstriker

Strongerstriker Üye

Öncelikle geçmiş olsun hocam.. Biz hep çekiyoruz o saydıklarınızı :)
    Levrekler icinde tebrikler...

11. genckemo

genckemo Üye

Kaza için geçmiş olsun,levrek için tebrikler.Selahattin beyin dediği kancayı çıplak elle çıkarmamak lazım.Benim başıma geldi artık kancayı önce karga burun pensle tutup ondan sonra balığı elime alıyorum. :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 22 Ekim 2013