Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dişliler tarafından kesilemeyen takımlarım..

Konu, 'Olta Takımları ve Olta Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında lost_zombie tarafından paylaşıldı.

1. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Öncelikle herkese bol bereketli bir dişli sezonu diliyorum, hepimizin yaşadığı ve tüüü kesti :mad::mad:**********biiiiiiiiipp......:mad::mad: dediğimiz, hevesimizi kursağımızda bırakan bir durumdur, sultanın takımı kesip gitmesi.
    Bir konu açılmıştı, bende hep çelik telle yaptığım takımlardan memnundum, ama çeliği de kestiği nadirende görülse, bu canavar sonuçta kovaya daha garantili girmeli değil mi?
    Bunu düşünerek, pazar sabahı Mimarsinan ziyaretimde, bir ispari, bir zarganayla Duman'ın nafakasını çıkartıp, havuzlu bahçede çayımı içip eve geldikten sonra hemen Duman'ın nafakasını haşladım ( haşlanmış balığa bayılıyor ) ve yem olarak çıkarttığım ve Duman efendi için ayırdıım tekelerin 15-20 tane büyüklerini ayıklayıp çiğ olarak Duman efendiye sundum, o çıkarttığı taktir ve teşekkür gurlamalarını ve mırıltılarını duymalıydınız.
    Akabinde bende kahvaltımı yapıp biraz dinlendikten sonra, hadi dedim birkaç takım yapayım, dişliye göz açtırmayacak 3 çeşit takım yaptım üçüde birbirinden cevval oldu.

İlk takım, ki bence en hain olanı, delikli çapraz 1 ve 2 numara iğneler ve üzerindeki fırdöndüler ve rapala bağlantı halkaları takıma inanılmaz bir kıvraklık ve kesinlikle kopmama garantisi veriyor. Ekstadan bazen mantar dahil kesip attığıda oluyor diye mantarın üst kısmına gelen bağlantı çelik telininde üzerine elektrik kablosu koruma kılıfı geçirdim herhangi bir ısıtma yapmadım.
    İkinci takımda yine delikli ama düz siyah iğneler kullandım, takıma kıvraklığı vermesi için yine minik fırdöndüler ara bağlantılar için ise, rezistans teli kullandım.
    Üçüncü takımda yine delikli 1 ve 2 numara çapraz iğne kullandım, bağlamayı ise çelik tel üzerine elektrik kablo koruma kılıfı kullandım, ve iğne bağlantı noktasını ısıtıp tam kavramasını sağladım.

Resimler ve anlatımım umarım anlaşılır ve fikir verici olur..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. umooth

umooth Aktif Üye

Güzel bir paylaşım olmuş, emeğinize sağlık

4. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Eline emeğine sağlık reis, haftasonu uyarsa gel akşam bol muhabbet ve takım yapma işleri oldukça zevkli oluyor :) kısmetimize ne balık varsa tutarız.

5. mrshadow

mrshadow Aktif Üye

gayet güzel görünüyorlar, bol bereketli avlara imza atarlar inş.

6. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Furkan ben herzaman varım bi sinyal yeter:) bu arada zargana ipeklerini getirdim bir ara iniver aşağı alırsın.

7. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Teşekkürler.
    İnşallah balık olsa vakit uydurmak sıkıntı oluyor bakalım önümüzdeki avlara bakıcaz.:)

8. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Eline sağlık Nejat, iyi analiz edip güzel takımlar ortaya çıkarmışsın ;)

Şimdi bunları denemek için dişli familyasının gelmesini beklemek lazım. Bir an önce gelsinler de hem takımları deneme şansın hem de Duman'ın nafakasını çıkarma şansın olsun :)

Her zaman rast gelsin...

9. hcicek

hcicek Aktif Üye

Şu an bilgisayarımda resmi göremediğim için takıma yorum yapamıyorum, ama bu zargana ipeği olarak belirtilen ürün nereden bulunur, herkes bununla zargana tutabiliyor, bende zargana topu var denemedim gerçi ama sanırım ipek daha verimli bu konu hakkında bilgi verebilirseniz, çok sevinirim, Saygılar.

10. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Teşekkürler Süleyman birinci takımın geçen sene kısıtlı zamanlar olmasına ramen iyi performans sergilediğini söyleyebilirim gerek yem takarken gerek yemin duruşu ile 10üzerinden 10 aldı. Bakalım dişliler gelsin görecez vatik yaratabilirsek. bu arada geldiler zannettim bir yeni üyemiz Rapalacı - Furkanın raporları hortlatmış meğer bende ahanda girdi dedim ama yanlış alarmmış.
    Zargana ipeği tüm balıkçılık malzemesi satan oltacılarda bulunur. Şu şekil paketlerde satılır genelde 3 renk vardır diye biliyorum.

11. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

LevrekPeşinde77 adlı üye yani Anıl kardeşimiz eskileri deşmeye çok meraklı, bakalım ne zamana kadar böyle devam edecek, yakın takipteyim ;)

Zargana ipeğinin sarı ve yeşil renkleri de var ama en çok iş yapanı turuncu rengi ;)