Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dişlinin Gölgesinde ve Kırım Raporu Mart/ 2016

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında shadowpane tarafından paylaşıldı.

1. shadowpane

shadowpane Daimi Üye

Geçen hafta yapmış olduğum avdan kareler,

Arkadaşlar konuya malesef mart ayı diye başlayamadım çünkü; istemeyerek kullandığım fakat fotoğraf kalitesinden sonra sevmiş olduğum iphone telefonum kırıldı. İçerisindeki verileri henüz kurtaramadık. Balık fotoğrafı olmasa da güzel kareler vardı. O sebeple, son 4/5 güne sığdırabildiğim kadarı ile karşınızdayım. Azda olsa sizlerle paylaşmak istedim.

DOĞA

20160327_120752.jpg

20160326_174602.jpg

20160326_175044.jpg

20160326_174108.jpg

20160327_111951.jpg

HAYVANLAR ALEMİ

20160326_074020.jpg

20160327_104506.jpg

LEVREK AVINDAN KARELER
    bu ay malesef elimiz balığa değmedi

20160327_101351.jpg

ŞARTLAR ZORLU

Bugün hava 20 derece 4 gün önce 3 dereceydi
    20160327_024910.jpg

20160327_072528.jpg

EŞSİZ LEZZETLER, Kırmızı et gibi gözükse de Fırında Kızartılmış Köy tavuğu, ve köy ekmeği var

20160320_164931.jpg

20160326_175500.jpg

İSTANBUL ve GÜZELLİKLERİ

20160327_214957.png

vodafone-arenayi-diger-statlardan-ayiran-ozellikler (5).jpg

Yuvaya Dönüyoruz. Son 10 gün

gurcansap, NRT75, coner ve 14 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Mesut1903

Mesut1903 Daimi Üye

Çok geçmiş olsun umarım en kısa zamanda telefonunuza kavuşur ve tekrar o güzel karelerinizi bizimle paylaşırsınız.

shadowpane bunu beğendi.
  4. ykbilen

ykbilen Aktif Üye

Geçmiş olsun Hakan. Dert etme bizde balık tutanadık mart ayında. :)

shadowpane bunu beğendi.
  5. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

Mart ayı ne rezil bir aydır demek birçok yerde böyle..Levrekler Mart uykusuna yatar diye öğretiler yayacağız.

shadowpane bunu beğendi.
  6. pisimiyav

pisimiyav Üye

hakan bey çok güzel resimler çekmişsiniz.benim av stilim tekneden veya bottan av yapmak şeklinde olduğu için at çek ve sahteler konusunda çok tecrübeli değilim.kullanmakta olduğunuz sahtelerin av bölgenize uygun olduğu konusunda sorgulama yaptınızmı ? mesala resmini gördüğüm sahtenin alt kısmı levreğe çok uygun simli ve parlak.acaba üst rengide aynı kombinasyon olsa sanki daha iyi olurdu gibime geliyor.verimsiz meralarda az olan balığın dikkatini çekmek için renk kombinasyonunu açık renk veya gri simli tonların fazla hakim olduğu sahteler kanımca daha iyi iş yapar. iğnenizin boyuda ne çok ufak nede çok büyük fena değil gibi gözüküyor.avdaki techizat ve av şeklinizden fazla bahsetmemişsiniz.acaba sadece at çek yerine ara ara bütün sardalya kullanarak karadan veya kaya üstlerinden olta ile klasik av yöntemlernini denedinizmi ?

shadowpane bunu beğendi.
  7. shadowpane

shadowpane Daimi Üye

Sağolun, uzun bir süre iphone kullanamayacğım kesin.

sağol serdar, bu ay çok fazla levrek kovalama imkanı bulamadım. havalar çok müsait değildi bende öyle. Birtane gördük ama karaya alamadık.

sağol mehmet, mart ayı dert ayı :) Ama bu ay öyle bir güzel ayki ne aslan şehit oldu ne aslanlar doğdu.

Beğenmenize sevindim. Görseller, geçmiş konularımdaki ortalamamın çok altında oldu. Bir hafta sonuna sığdırabildiğim kareler.

TEchizatın çok bir önemi yok, merak edilmedikçe yazmıyorum. Av disiplinine gelince, levrek avında yanlızca spin metodu ile karadan avlanıyorum. Öncelikle mevsim sonra suyun ve havanın durumuna göre sahte tercihi yapıyorum. Su berrak olunca daha gerçek renkler ve derin avlaklarda avlanıyorum. O sebeple görseldeki gümüş silikon en uygun olanlardan biridir.

helios 240cm 15-45
    excense 4000 ci+
    0,12 cin malı ip
    0,30 ghost leader
    Sandel 10cm

20160327_101645.jpg

coner bunu beğendi.
  8. Ersin1903

Ersin1903 Aktif Üye

Hakan abi telefon için üzüldüm, benimde telefon arızalandı değişim olacak onu bekliyorum, geçmiş olsun sanada... Olduğu kadarıyla dahi raporda güzel kareler mevcut ellerine sağlık .. Zaten sadece BEŞİKTAŞ'IMIZIN stad görüntüsü yeter :cool::cool:
    Selamlar..

shadowpane bunu beğendi.
  9. radopit

radopit Aktif Üye

Balıksız rapormu olurmuş, napalım çiçeği böceği biz kaldır hemen bu raporu burdan görmüyormusun forumun adı balıksevdam
    doğasevdam, geleceknesilsevdam değil.
    çok ayıp.

shadowpane bunu beğendi.
  10. pisimiyav

pisimiyav Üye

hadi karışmayım bulaşmayım dedim ama bir kaç kelam etmedende yapamıcam.bu ne saygısızlık ve bu ne hadsizlik.sizin takdirinizdemi rapor kaldırmak indirmek.üye kardeşimiz onca zahmet etmiş çabalamış ama malesef balık tutamamış.bizimlede hem üzüntüsünü paylaşırken bu süreçte yaşadıklarını sevdiği kareleri resimlemiş ve bize üç beş resim paylaşmış.paylaştığı resimlerde pabuç markası saç modeli değil yine doğadan baharın gelmeye başladığının çok güzel belirtileri.bak kaç kişi beğenmiş senden başka varmı maraza yapan.canın sıkılıyorsa millete çatma git biraz dolaş güneşin batışını falan seyret.her şeyin yolu yordamı var bize düşen üzülme forumdaşım balık tutamamışsın ama inşallah bir dahaki sefere tuttuğun balıkların resimlerini paylaşırsın demek.

evet burası balık avcılığı ve bu konularda tecrübe ve deneyimin paylaşıldığı sorumlu avcılığın nasıl olucağı konularında bizleri aydınlatan çok faydalı ve değerli bir site.her ne kadar balıksevdam sitesiyse bir o kadarda doğa sevdam sitesidir.doğa deniz kuşlar balıklar hepsi bir döngünün bir parçasıdır ve bunlar bize yabancı şeyler değildir.onca balık raporunun içinde bir kaç kare kuşlar çiçekler olmuş ne var bunda ? haaa arkadaş bunu alışkanlık haline getirir balık raporu yerine sürekli bunlardan paylaşırsa onuda güzel bir üslupla tatli dille ikaz edersin.bu sitenin sahibi var yöneticisi var yetkilisi var bırak onlar karar versin ilanı kaldırıp indirmeye.sevgili forumdaşım size karşı bir husumetim yok yanlış anlamayın ama uslübunuz tarzınız uyarınızı yönteminizi lütfen kırıcı bir şekilde değilde güzel bir tarzla yapın.

coner bunu beğendi.
  11. shadowpane

shadowpane Daimi Üye

TEşekkür ederim Ersin. Bu görüntüleri Üç Yıldır bekliyoruz. Vatana, Millete Hayırlı Uğurlu olsun.

Teşekkür ederim rıdvan abi, Ekin de İzi olmayanın harmanda yüzü olmazmış. Bu ay imkanlardan dolayı biraz tembel geçirdik.

Hasan bey,

Desteğeniz için teşekkür ederim. @rapodit Sevdiğim bir abim olup, tamamen 'ŞAKA' yapmaya çalışmıştır. İş yoğunluğu sebebiyle, Gülücük vs koymadığı için yanlış anlaşılmış olabilir. Rıdvan abide, Kendine, İnsanlara ve Doğaya saygısı ve sevgisi olan bilinçli bir insandır.

coner bunu beğendi.