Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dıştan takma ariza

Konu, 'Tekne ve Motor Bakımı' kısmında Black Sea tarafından paylaşıldı.

1. Black Sea

Black Sea Yeni Üye

25hp seapro mercury 2zamanli motoru var 2 yıldır kullanıyorum bugüne kadar hiç bakım olmadı ve bakanda olmadı yurtdışından geldiği için servise gitmedi. Ve haliyle cogu yerde oksitlenme oldu motor yarim gaz vererek calisiyordu normal rolantede calismiyordu ve tam gaz verince gitmiyordu arada tam gaz halinde birden gaz yiyor ve tekrar boğulma noktasına geliyordu sonra Kendim internetten araştırdım ve kabrator temizledim benzin pompası temizledim önce genel temizleme spreyi kullandım sonra dış cephesine wd40 spreyi ile temizledim motor ilk çekmede direk çalıştı sordum ve benzin karışımı 1 litre 20 25ml dediler doğrumu acaba bilmiyorum buji lerde oksitlenmisti ve Kara olmuş onlarida değiştirip ve kuyruk yağını birde gereken pervane yağı gereken diğer yerlerde gres yağı süreceğim başka birşey yapmam gerekiyormu suyu güzel devir yapıyor ama sonradan zor calismaya başladı nedeni ne olabilir yardimci olursaniz sevinirim kolay gelsin sitenizde güzelmiş Teşekkürler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Lodosum

Lodosum Aktif Üye

mercury benzin yağ oranı 50:1 dir. fazla veya azı değil. eksik korsun motor yanar fazla korsun motor boğulur.

4. Ogiveogi

Ogiveogi Daimi Üye

avnı motor bendede var hatta aynısının 2011 modeli kutusnda duruyor bendeki 2008 ben bazen 50.1 bazende 100.1 koyuyorum ama sizin sorununuzla hiç karşılaşmadım

5. Lodosum

Lodosum Aktif Üye

yurdum insanı, 2 vida ile tutturma tekniğini çok sever... iki vida tekniği şudur; gavur oğlu gavur makineyi yaparken 4 tane delik deler makineyi 4 vidayla tutturacaksın diye manuale yazar....yurdum insanı 2 vida ile tutturur.. ben 2 vida ile tutturdum bir şey olmadı der.... sonra kamyon çarptığında bu makineye ne olduda uçtu gitti der..... yaaa işte böyle yağla dostum yağla.. dikkat etde bujileride fazla yağlama...

Ogiveogi bunu beğendi.
  6. ramzes

ramzes Yeni Üye

1/50 yağ oranını nasıl ayarlayacağım mesala 1 lt yağ ben 2 kapak yağ koyuyorum 1lt yağ kutusunun kapağı acaba doğrumudur değilse bir yöntem verirmissiniz motor yamaha 4 hp 2 zamanlı

7. Ogiveogi

Ogiveogi Daimi Üye

Genelde kutunu yanında gösterge olur total denzi kenarına yakın olan benzincilerinde var yağ

8. flap

flap Aktif Üye

Bujileri bir sokup bakin kararma varmi varsa temizleyin yada yenisiyle degistirin.