Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

domain tavsiyesi

Konu, 'Sohbet' kısmında TROFER tarafından paylaşıldı.

1. TROFER

TROFER Aktif Üye

Sevgili dostlarım arkadaşlarım,

Kozmetik ürünleri üreteceğiz kendi markamızı oluşturacağız lakin hem ürünlerimize marka hemde domain ismi bulamadık
    şöyle akılda kalıcı tabiri caizse klass bir yabancı isim bulmaya çalışıyorum yardımcı olurmusunuz.

vega diyen var
    dias diyenler var

Hamdi bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Seabas de basıp basıp dursunlar ürünler çabuk biter satış hızlı olur :)
    Karşı cinsinkinede seabas hunter de oldu bitti :)

Hayırlı işler

4. γavuz

γavuz Daimi Üye

Remys

5. ashraf

ashraf Aktif Üye

Ben 10 yilim verdim bu sektora ve oldukça yoğun muşterım vardi bu sektorda tabi ihracat müdürü olarak arba ve bir çok Rus dili konşan memleketlere baktım benim tavsyem
    Visconti olabilır

6. TROFER

TROFER Aktif Üye

Mckenzie ve rachel arasında kaldım

7. Burak Kızılırmak

Burak Kızılırmak Daimi Üye

Hocam neden bir Türkçe Öğretmeni olarak sizden ricam yurt dışı pazarıniz dahi olsa Türkçe bir işim tercih etmenizdir.

Örneğin :) Gümüşservi : sizin bildiğiniz anlamıyla mehtap demek

8. havatemiz

havatemiz Aktif Üye

Önemli olan üretmek. Hayırlı olsun. Marka kolay bulunur. Önemli olan markanın korunmasıdır. once size işlem yapacak bir marka/Patent Vekili bulun. Kendisine 8-10 adet düşündüğünüz markaları bildirin. Sizin düşündüğünüz markaların benzeri olup olmadığını tarasın. Size benzeri olmayan/yakın olmayan örnek beş adet markayı bildirsin. Siz markayı seçin ve ne üretecğinizi vekile söyleyin. Vekil üreteceğiniz eşyanın sınıfını belirlesin.. Yani eşya grubunu seçsin. Bu tabii sizin ileride üretmek isteyeceğiniz eşyalar da varsa onları da ayrı sınıflar halinde alsın. Her sınıf eklemek cüzi bir paradır ama ilerde eklemek istediğinizde ya başka kimse almıştır ya da fazla para ödemek durumunda kalınır. Markanın altını üstünü , onu çağrıştıracak benzer markaları da alması için vekile talimat verin. Aynı anda once TR uzantılı domain, com, net, v.s size uygun gelen domainlerin hepsine başvursun. Bizde işler ne yazık ki tersine yürür, Malı üretip sonra marka ve domain bakanlar ya markalarını değiştirmek durumda kalır ya da çok para ödeyip ürettiği markaya daha once başvurmuş kimseden satın almak ister. Bunu hatırlatmak istedim.

sabriyazici bunu beğendi.