Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dostlarla güzel iki gün..

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Hayri Karaca tarafından paylaşıldı.

1. Hayri Karaca

Hayri Karaca Aktif Üye

Merhaba dostlar,
    Bu hafta sonu önemli bir misafirim vardı. Onunla yaşadığımız günü ve ertesi gün yaptığımız avı paylaşmak istedim.
    Canlı yemle sırtı konusunu araştırırken Burak Karadeniz’den yardım istedim. Burak abi Kuşadasında olduğunu görüşerek yardımcı olabileceğini söyledi. Benim için çok önemli bir şanstı. Cumartesi günü için plan yaptık. Planım sabah erkenden turna sırtısı yapıp sonra mercanı bir yoklamaktı.

Sabah 6:30 gibi liman da buluştuk. Tekne hazırlıklarını tamamladıktan sonra doğru turna kerterizine.. Misafirim Burçla beraber sahteleri bıraktık daha 200 metre gitmeden güzel bir turna aldık. Bu bizi çok ümitlendirdi; herhalde bugün çok turna tutacağız dedim içimden. Ama 3-4 vuruş aldık ama başka turna alamadık. Bu arada Burak abiyle balığın vurmasına rağmen neden almadığını konuşuyoruz. İğnelerden mi , hızdan mı…. Baktık başka turna alamıyoruz gidip mercanı yoklayalım dedik. İlk kerterizde pek bir şey çıkmadı. Yer değiştirdik oradan yiyeceğimiz kadar balık tutup limana döndük. Harika bir hava vardı, hafif kuzey sonra hafif batı esti. Limana dönerken lodos ve biraz yağmur yağdı. Limana dönünce yemekte canlı yem takımı ve avıyla ilgili sohbet ettik . Pazar günü Burak abinin kardeşi geleceği için başka bir gün tekrar çıkmak için sözleştik.

Şimdi fotoğraflar...

Bu fotoğrafta canlı yem bulma sıkıntısı yaşayan Tahir abiye Burak abiden...

Pazar günü zıpkıncı arkadaşlarla program yaptık. Bende misafirim Burç’la sırtı yaparım diye düşündüm. Pazar sabahı arkadaşlarla buluştuk. Hava çok güzeldi , sabahtan kapalıydı ama sonra açtı. Arkadaşların dalacağı yere giderken yolda turna ararken güzel bir melanur aldık. Arkadaşları dalacakları yere bıraktık. Biraz açığına çıkıp Burçla olta yapmaya başladık. Burç ilk mercanı aldı ardından ben çok güzel bir vuruş aldım, balığı tasmaladım. O kadar güzel bastırıyor ki kesin sinarit diye içimden geçirdim. Derinlik 25-30 metre olduğu için balık sürekli direndi hiç bırakmadı. Burç kepçeyi çoktan hazırlamıştı ve güzel bir mercan kepçedeydi artık. Makinemin kalamasını iyi ayarlamasaydım balığı kaçırmam içten bile değildi. Zaman zaman kalamayı açtığı için takımı çok zorlamadı. Zıpkıncı arkadaşlar pek günlerinde değildi. Pek balık vuramadılar dönüşe geçtik. Dönüş yolunda aradığımız turnayı bulduk . Ama bir tanede kaçırdık. Limana geldiğimizde eşim oğlum ,Burç’un annesi babası bizi bekliyordu. Hemen balıkların hakkını vermek için limandaki mekanımıza oturduk ve……..

Harika iki gündü daha güzelleri sizlere olsun… Herkese rasgele….

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. löngöz

löngöz Daimi Üye

değerli bir dostla çok güzel bir gün geçirmişsiniz ve güzel balıklar yakalamışsınız,,kutlarım..
    başarılarıızın devamını dilerim....

4. Tolga

Tolga Aktif Üye

Avınızı tebrik ederim.Çok güzel iki gün geçirmişsiniz. Kuşadası'nda böyle avları görmek beni tekne avlamaya iyice zorluyor. :) Geçen hafta bende resimlerin çekildiği kanalda tekne bağlama fiyatlarını öğrendim hava parasını duyunca oradan vazgeçtim :) Bolca kefal besleyip bende resimledim onları :)

Bu arada avlandığınız taraf sanırsam millli park açıkları değilmi?

5. BİROL

BİROL Daimi Üye

Ohh maşallah ne güze lbir haftasonu olmuş.
    Burak abi'de misafir olmuş ki size ne mutlu.
    Kıskandım valla,oralarda olmak varmış.

6. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Çok güzel bir av olmuş, en güzel av dostlarla beraber yapılan avdır :)

Burak abime ve Uluç'a selamlar :)

7. mehmetişbilir

mehmetişbilir Aktif Üye

ne sahane bir rapor yaa :) ellerine dilinize sağlık muhteşem bir anlatım :) saygılar

8. Hayri Karaca

Hayri Karaca Aktif Üye

Çok teşekkürler.. Daha güzeli sizlere olsun.. Rasgele..

9. Hayri Karaca

Hayri Karaca Aktif Üye

Teşekkürler Tolga,
    O hava parası çok can sıkıcı bir durum ben 3 yıldır limanı kullanıyorum. O zaman böyle bir uygulama yoktu. Herşeye rağmen korunaklı ve bizim için bulunmaz bir imkan.. Evet milli parkın ilk koyunun (içmeler koyu) kıyılarında sırtı yaptık sonrada açığına mercana çıktık...

10. Hayri Karaca

Hayri Karaca Aktif Üye

Doğru söylüyorsunuz Hamdi bey, Burak abiyle daha yeni tanışıyorum ama sanki yıllardır dostluğumuz varmış gibi sıcaklık dolu bir gündü. Ortak noktalar ve bakış açısı böyle dostluklara zemin hazırlıyor. Selamınızı iletirim... Rasgele..

11. Hayri Karaca

Hayri Karaca Aktif Üye

Sağol hemşerim.. Ben Manavgat'lıyım orada büyüdüm. Annem babam hala Manavgat'talar. Ama öğretmen olduğum için burada çalışıyorum. İşbilir'leri bilirim ama seni çıkartamadım.. Mustafa Koca'yı tanıyorsundur balık merakın olduğuna göre uğrarsan malzeme almaya selam söyle.. Rasgele....