Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dostlarla harika bir günün ardindan..

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında togay yurtsever tarafından paylaşıldı.

1. togay yurtsever

togay yurtsever Aktif Üye

Selamlar.
    Foruma uye oldugumdan bu yana ilk balik avi hikayem...

Bir kac haftadır aracimizin olmayisi ya da dostlarla zamanimizin uymayisindan dolayi balığa gidemiyorduk.
    Ben çok ke zgitme girisiminde bulundum ama araba m yok diye gidemedim.
    Artik bu haftada gitmesem sirf gazimi almak için evin önünden at-çek yapmaya karar vermişken beklemediğim bir anda beklediğim telefon geldi ve Selçuk kardeşim levrek avına gitmek yerine yanima geleceğini söyledi.
    Mutluluktan uçarken 5 dk da diğer arkadaslari da arayip organizasyonu yapmistim bile.
    Heyecandan uykusuz geçen gecenin ardindan sabah karşı 3 de Selçuk, burak ve serkan i da aldiktan sonra beni almaya gelmişti.
    Ben evde kahve için suyu kaynatmistim tabi yolda giderken de her zamanki yerden yiyeceklerimizi alip meranin yoluna düştük.
    Ortalama 40 dk lik yolun ardindan meraya vardik.
    O uzun mendirege ulaşmak için engebeli bir arazide gecenin yarısı yürümeniz gerekiyordu elbette her zamanki gibi.
    Biraz yürüyüşün ardindan merada ki yerlerimizi alip takimlarimizi hazirladik ve oltalarimzi "attim ağzına gitsin boğazına" diyerek denize attik.
    Gecenin bir yarisi bizi rahatsiz eden sivrisineklerin isirislari ardindan ne kadar ugrassak da bir takip ya da vuruş dahi alamadık.
    Gece gidiyoruz cunku hem gece hem sabah suyunu yapiyoruz ayni zamanda saat 7 dedi mi mersinin dayanilmaz sicagi başlıyor.
    Ilk yerimizde sonuç alamayınca yer değiştirip mendirekte farklı noktaları denedik ama yone sonuç hüsran.
    O sırada Burak ben fener tarafina gidiyorum dedi.tabi der yeni baliklari gelmis denemk istiyor ve hevesli,bizde uzak diye yanasmiyoruz.
    O en uca giderken biz de ilk olta attığımız yere geldik ama yine vurus alamadık.
    Sonra oradan Buragi aradim durumu sormak icin .onda da bişey yoktu.
    Bende içeri geçip boğazı denemsini rica ettim tam da onunda aklından bigaz geçiyormuş.Burak bogazi denerken biz yine ayni yerdeyiz ,sicak bunaltmis saat olmus 7:30 civari o sirada sanki telefon sesi duydum gibi geldi.baktim cebe tel yok.sıcaktan cikardigim yelegin cebinde kayanin uzerinde.hanim aradi saniyorum halbu ki.baktim telfona Burak aramış.hemen aradim ardindan
    "Haci çabuk gelin kofana basti "dedi.
    Apar topar o uzak gelen mendirege koşarak gittik üçümüz.
    Uca vardığımız da Buragin yakaladigi güzel kofanayi görünce inandik soyledigine :)
    Hemen bizde atmaya baskadik ama yine tik demedi.bu durumdan sıkılan Selçuk ve Serkan dış taraftan sanslarini denemek icin yanimizdan ayrılırken bende biraz daha içerde ziplayan kefali görünce yerimi değiştirdim.
    Bu sefer su üstü sahtemi çıkartıp favorilerimden birini taktim klipsin ucuna.
    Daha ikinci atista guzel modeller bir vuruş ve hemen ardindan zokaya takilmayan baligin daha kizgin saldırısı ile bu kez takildi oltaya.
    Hiç kalama vermeden balığın ziplayislarini izlerken birnyandan da acil cocuklara ulaşmaya çalışıyorum.
    Balığı karaya aldıktan hemen sonra çocukları arayıp çağırdım.hemen geldiler onlar da.
    Hep beraber tekrar denerken güvenlik gelip fazla iceri girdiğimizi ve daha uca gitmemiz gerektiğini soyledi.
    Tam balik yaparken olacak laf mi bu?
    Neyse soylene soylene Buragin ilk baligi aldığı yere geldik yine.
    Attik tekrar.bir iki derken bana yine bir vuruş daha ve bu sefer ki daha buyuk ve inatçı.kafasini bir türlü çeviremedi kendime.baya bir uğraşıyordum almak için.
    Sonunda onu da dışarı aldik.

Yapilan avdan ziyade arkadaslik,dostluk hepsinden keyifli.balık olmazsa dahi herşeyden güzel onlarla beraber vakit geçirmek.

uploadfromtaptalk1438004971460.jpg [​IMG][​IMG][​IMG]

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. eylmz

eylmz Daimi Üye

Tebrikler avların daim olsun

togay yurtsever bunu beğendi.
  4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Togay
    Çok güzel av olmuş.
    Her zaman rast gelsin

5. togay yurtsever

togay yurtsever Aktif Üye

Eyvallah teşekkürler.

6. Muharrem vardar

Muharrem vardar Aktif Üye

Tebrikler güzel bir av ve güngeçirmişsiniz
    Her daim rast gelsin.

7. Erol 61

Erol 61 Daimi Üye

Maşallah Togay abi nazar deymesin

8. shadowpane

shadowpane Daimi Üye

tebrikler togay, avların daim olsun

9. muhsin5791

muhsin5791 Aktif Üye

avda güzel , avcılarda güzel , keyfiniz daim olsun.

10. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Tebrikler Tekrarlari rastgelsin Luferleri birazda bu tarafa gonderin kiş kişlayin :)

11. mrt55

mrt55 Aktif Üye

Çok güzel balıklar. Çok güzel anlatım. Başarılı avlarınızın devamını dilerim.