Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Drop Shot İğne ve Silikonu Tavsiye

Konu, 'Olta Takımları ve Olta Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında Okyanuss tarafından paylaşıldı.

1. Okyanuss

Okyanuss Üye

Drop Shot takımı oluşturmak istiyorum. Kurşun olarak standart 10gr kurşun kullanmayı düşünüyorum fakat iğne ve silikon modellerinde kararsız kaldım. Benim gibi takım oluşturmak isteyenler için faydalı bir başlık olabilir.

Resimlerdeki gibi farklı iğne çeşitleri var, bunlardan hangisini tercih etmem gerekir ya da hepsi aynı işi görür mü?

Silikonlarda yalnızca linkteki Balzer marka ürünü buldum. Başka hangi silikonları kullanabilirim? Ragot raglou kullanılabilir mi? Linkteki gibi 8 cm lik silikon için kaç numara iğne almak gerekir?

Balzer Lazy Lure Drop Shot Silikon Yem 8Cm 5 Adet Renk:003 Fiyatı

Kendo mebaru silikonu kullanabilir miyim?

Mebaru Aji Worm Silikon Yem | Silikon | www.mutlubalikcilik.net

Silikonu iğneye nasıl takmalıyım? Resimdeki gibi yalnızca ucundan takmak doğru mu?

Misina olarak Fc şart mıdır?

Son düzenleme: 29 Şubat 2016
    Spinlevrek ve Eyanik bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. enginson

enginson Daimi Üye

bu yöntemi ben LRF ye geçmeden önce araştırmıştım ama henüz denemedim. çok çeşitli silikonlar kullanılıyor. genelde benim gördüğüm etli kalın silikonlar daha uygun gibi. umarım bu yöntemle güzel raporlar paylaşırsınız. Anladığım kadarıyla hemen altınıza sarkıtıp o şekilde yukarı aşağı oynayarak av yapılıyor. iskele dipleri ve tekne üstünde verimli olabilir gibi. silikon yerine balıkta takılıyor sanırım.

4. Eyanik

Eyanik Üye

Bu teknik benimde çok ilgimi çekmişti Lrf de at -çek ve dipten jighead tekniklerine alternatif olarak kullanılabilecek bazı avantajları olan bir teknik olarak geldi bana,dibi yosunlu ve otluk yerlerde yem kurşundan 30-40cm daha yukarıda olduğu için iğnenin takılma riski daha az (kurşun takılabilir tabi:)),silikon sarım yapmadan olduğu yerde sallanarak aksiyon verildiği için de silikonun suda kalma süresi ve dolayısı ile av verimi daha iyi olabilir.Yüksek yerden uzağa atarak kurşunu hafif sektirerek te av yapılabilir. 10 gr kurşun ve raglou ile bir deneme yaptım bence olabilir.Ben de deneme ve araştırma aşamasındayım maalesef paylaşım yapacak tecrübe yok:(.Konuyu bilenlerden tavsiyeleri bekliyoruz.:harika:

5. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

İğneler markaya göre değişiyor. Örneğin aynı numara gamakatsu iğneler owner iğnelerden daha büyük.. Dolayısıyla iğne seçimini görerek yapmak gerekir. Ben de bu offset iğnelerden farklı numaralarından sipariş etmiştim (1, 1/0, 2/0, 3/0, 4/0 ve 5/0). Şimdi derinliğe ve slikona göre kullanıyorum.

Ben bu yöntemi (drop shot) çok denedim. Fakat verim alamadım. Doğrusunu söylemek gerekirse, ben bu yöntemi gereksiz buluyorum. Tak jigheadı (derinliğe göre ağırlığı seçersin) ya da bu iğnelerden kullan ve 30-40 cm yukarısına kurşun koy (yine derinliği hesap ederek ağırlığa karar verirsin). Tabi bu benim düşüncem.

6. Okyanuss

Okyanuss Üye

Lrf kamışı almadan önce drop shot ile silikonları denemek istiyorum. Verimli olmazsa en mantıklısı lrf kamış ile jighead silikon kombinasyonuna geçmek.

7. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Deneyip ve bizimle paylaşırsan seviniriz

8. kerem03

kerem03 Aktif Üye

ben hala ısrarla deniyorum , küçük lrf silikonları minik karides filan için en alttaki resimdeki iğneden kullanıyorum , diğer kullandığım iğne de owner baştan üçüncü resimdeki iğnesi.savage nin sandelleri delalande ın etli silikonlarını kullanıyorum.bir defa şimdiye kadar vuruş aldım ama balığı alamadım.yalnız berrak suda aksiyonlarını izlemek için çok deneme yaptım özellikle savage sandellin (14cm) aksiyonu inanılmaz gerçek.ayırt etmek imkansız.aksiyonu görerek kamışı nasıl kullanmam gerektiğine karar vermeye çalışıyordum.:) bu arada kurşun da rapture rig kurşunu 10 gr 14 gr kullanıyorum bazen de 25 gr fırdöndülü kurşun kullanıyorum. .
    hala deniyorum , umutluyum inşallah olacak:)

9. Okyanuss

Okyanuss Üye

Teşekkürler tavsiyelerinizi dikkate alacağım, inşallah sizde yakalarsınız :)

kerem03 bunu beğendi.
  10. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Berkley powerbait 6 cm likler var hayvan deliriyor bahsettiğim slikona

11. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

berkley gulp sandworm da mantıklı gibi görünüyor