Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dubleks daire alınır mı ? Oturan var mı ? Yorumlarınız !

Konu, 'Sohbet' kısmında gsozata tarafından paylaşıldı.

1. gsozata

gsozata Aktif Üye

S.a arkadaşlar, hobidaşlar hayırlı ramazanlar.

İki ay önce kaba inşaatı bitmiş bir daire satın aldım. Bu aldığım daire 3 + 1 120m2 eylül 2016 gibi teslim tarihi var.

İnşaatı yapan firmanın 2 haftaya kadar bitecek olan bir dubleks dairesi var. Bu daire kafamı kurcalayıp duruyor. Dubleks daire tam anlamıyla 4 - 4 lük bir daire. Çatının üst kattaki odalara hiç bir zararı yok, neredeyse normal alt kat gibi. Alt kat 2 + 1 üst kat ise 1 + 1 + mutfak + banyo + 2 tane teras şeklinde. Terasın bir tanesi yaklaşık 15m2 oldukça güzel.

3 + 1 daire de çok güzel fakat balkon yok, sadece salonda küçük bir balkonu var. Bende biraz ehl-i keyif bir insan sayılırım. Nargileydi, semaverdi mangaldı vs. çok severim.

İki daire arasında 100 bin TL fark var.

Dubleks dairede oturan hobidaşlar var mı ? Yada dubleks daireler hakkında bilgi sahibi olanlar ?

Ne gibi zorlukları var, ne gibi sorunlar çıkartabilir.

Sıfır bina olduğu için çatı damlatma vs. olayları sanırım 5 yıl süre ile müteaahit firma garantisi altında olmalı.

Yazın sıcak kışın soğuk olur diyorlar. Temizlik masrafı biraz daha fazla diyorlar.

Bunların haricinde sizin katmak istediğiniz bir şeyler var mı arkadaşlar ?

Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. gsozata

gsozata Aktif Üye

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Ben olsam dübleks alırım :)

Dubleks fiyatı ne kadar?

5. gsozata

gsozata Aktif Üye

Hamdi abi 3 + 1 daire 365 bin lira

Dubleks daire : 450 bin lira belki bir on bin lira daha kırdırabilirim.

3 + 1 daire caddenin bir tarafında metroya 2 metre mesafede
    Dubleks daire caddenin diğer tarafında metroya yürüme mesafesi 400 metre.

Hamdi bunu beğendi.
  6. ekremy1983

ekremy1983 Aktif Üye

İmkanlar varsa dubleks kaçırmayın... en kötü 1 yıl içinde 450 olur 600....

7. karga

karga Aktif Üye

Benim çocukluğum tribleks müstakil evde geçti gençken cok keyifli ama yaslanınca biraz eziyet oluyor ailem hala aynı evde yasıyor ama bir aya kadar taşınacaklar ısıtması dert temizlemesi dert bütün gün bir aşağı bir yukarı belli bir yastan sonra zor oluyor hevesini kırmak istemem ama ben düz ayak daire derim

ATB, havatemiz ve avsen bunu beğendi.
  8. Levreko

Levreko Aktif Üye

antalya gibi kışın ısınma derdi olmayan yerlerde çok iyi ama soğuk yerlerde kışın doğalgaz parası çok geliyor diyorlar halamlar karabükte dublex daire de yaşıyorlar evleri ısı yalıtımı olmasına rağmen zor ısınıyor çok yüksek doğalgaz parası ödüyorlar bir yakınımızda kocaelide dublex te yaşıyorlar onlarda doğalgaz faturasından şikayetçiler ve satcaz bu gidişle burayı diyorlar birde dublex kiraya vermeside zor oluyormuş kiracılara çok perde tül masrafı çıkıyormuş pencere çok olunca, dublexi olan tanıdıklarımdan duyduklarım bunlar :)

9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Dublekslerin temel sıkıntısı tuvalet, banyo, mutfak vs gibi ihtiyaçlar için sürekli merdiven inip çıkmaktır.
    Başlarda sevimli gelen şey sonraları zulüm haline gelebilir.
    Anlattığınız dairede temel yaşam alanı üst kat olarak düşünülmüş belli ki.. Sizin de keyifçiliğinizle örtüşen bir durum.
    Yatak odasını da çatı katından ayarlarsanız klasik daire gibi kullanmış olacaksınız. Bu durumda Çatı dubleksi muhteşem olur..

Mustafa 1'sen bunu beğendi.
  10. cemiltonguç

cemiltonguç Aktif Üye

Öncelikle hangisini seçerseniz seçin,hayırlı uğurlu olsun..dubleks daire herzaman cezbedicidir,yaşayacağınız en büyük problem ısı ve su izalasyonudur,bu işlem her iki daire içinde geçerlidir,uygulama doğru ve uygun malzemelerle yapıldı ise size pek sorun çıkarmaz..yapıyı incelediğinizde kalite bakımından az çok fikir sahibi olacaksınızdır..aslında yakınlarınızdan mimar olan birisi var ise beraber incelemenizi öneririm..Birde site içersinde çok güzel bahçe katlarının olduğunu hatırlatıp,kafanızı bulandırayım :)

11. trkc

trkc Aktif Üye

Dubleks evde oturdum, oturuyorum. Kullanıma bağlı olarak 2 ayrı daire gibi masrafı olabilir. Üst katın kışın soğuk yazın sıcak olduğu doğrudur. İn-çık bi yerden sonra sıkıcı ve yorucu oluyor. Bulabilirseniz balkonu geniş bir daire öneririm.:)

Ben ev bakarken çok dubleks daireye rastladım. Ara kat olmaması nedeniyle pek tutulmuyor herhalde. Şuan en üst katın bi altında normal bi dairede oturuyorum. Hem ara kat olduğu için sorunsuz hem 15. kat olduğu için havadar ve manzaralı. Anlık deniz durumunu takip etmekse paha biçilemez.:)

Son düzenleme: 19 Haziran 2016
    trakonya79, Mesut1903 ve M.Taha D. bunu beğendi.