Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dülgerler çok güzeller, bu günkü avımızdan. 6 Eylül 2011 Sivrice

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Orhan Küçükbiçmen tarafından paylaşıldı.

1. Orhan Küçükbiçmen

Orhan Küçükbiçmen Daimi Üye

Sivrice, 6 Eylül 2011

Hava çok güzel güneşli, rüzgar gün doğusundan hafif bir şekilde esmekte hava tam balık avı havası, saat sabah 10:00 civarında Conta kaptandan gelen bir telefon, :)
    -Haydi balığa çıkıyoruz, ben yem olarak kalamar ayarladım,
    -Tamam kaptan bende de tuzlanmış sardalya var.
    -O zaman çıkıyoruz,
    Limanda buluştuk yanımıza biraz karpuz ve soğuk su aldık, buz çantamızda buzumuz hazır ve tekneye atladığımız gibi doğru açık sulara mercan taşlarına.

Conta kaptan yemleri hazırlamaya başladı bile, ben de bu arada boş kalmıyorum hem tekneyi kullanıyorum, hem de torik veya palamuta sırtı çekiyorum, toriklerin olacağı yerleri arıyorum fakat hava tam sırtı havası ama denizde küçük balıklardan oluşan torik için yemlik balık ve havada martılar, deniz kuşları yok, bu şartlarda palamutu ve toriği unutuyoruz ve kendimizi mercan taşının üzerinde buluyoruz, takımlarımız hazır, gene aynı mercan takımım,

Mercan takımım Köstekler ve beden yozuri mirage 035 Flora carbon veya gece veya daha büyük mercan için 041 gene aynı misina.
    İğneler sadece iki adet Canella 2/0 mercan iğnesi 1532 Z Fransız ,
    köstek boyu 13 cm civarında iki köstek arası 27 cm, köstekle kurşun mesafesi 5 cm,
    bedenin boyu 50 cm civarlarında,
    ağırlık olarak suya göre 200 gr dan 300 grma kadar alt ve üst taraflarda güzel çalışan fırdöndüler,

Yemlerimizi takıyoruz ve denizin dibine mercan taşlarının üzerine takımlarımızı bırakıyoruz, ilk olarak küçük balıkların tık tıklarını parmağımızda hissediyoruz, bu küçük vuruşların mercan vuruşu olmadığı belli sonra tek tük balık gelmeye başladı bunlar uzun zamandan beri oltalarımıza gelmeyen güzel gupezler hiç yoktan çok iyi tava olur diyoruz ve devam ediyoruz, sonra patlak göz mercanlar başlıyor.
    Teknemize doğru gelen bir kıçtan takma motoru olan küçük bir bot, bir misafirimiz var hemen kendisini tanıyorum, amatör balıkçı kardeşlerimizden genç Burak kardeşimiz oda bizim teknemizin arkasına geliyor ve hep beraber avlanmaya devam ediyoruz.
    Bu arada bir sürpriz yaşıyoruz, canta kaptan bağırıyor,:)
    -oltamda büyük balık var , diyor,
    Bizler de bir anda hepimiz denizin derinliklerinden gelen bilmediğimiz bir misafiri bekliyoruz, balığı ilk gören Conta kaptan bağırıyor,:)
    -Dülger geliyor dülger, bir bakıyoruz bir dülger hemde hatırı sayılır,:)
    Teknede bir anda bayram havası esiyor, dülger ile fotoğraflar çektiriyoruz, gene deniz ananın güzel bir hediyesi ile dünyalar bizlerin oluyor.
    Hepimiz az da olsa balık avlamaya devam ediyoruz, sevgili Burak kardeşimiz çok mutlu olarak şöyle diyor,:)
    -Oh nihayet balık tutmaya başladım, çok mutluyum.:):):)

Bir ara benimde oltama bir balık geldi bu da biraz büyük bir balık gibi geliyor ve tekneye yaklaştı bu da bir dülger balığı,:)
    Bu güzel günde bu avımızda çok güzel geçti,:) bu akşamda bu güzel balıklar soframızı süsleyecekler, :) Kuzey egeden hepimizden selamlar sevgiler, sizleri her zaman güzel Sivrice'mize bekleriz, tertemiz ve ucuz otelleri, aile pansiyonları ile, yöresel yemekleri ve balık avı yapabileceğiniz tekneleri, usta ve tecrübeli kaptanları ile sizlere yardımcı olacaklardır, Sizleri her zaman Güzel Sivrice'mize bekliyoruz,:) sizlere de güzel avlar dileriz sevgiler, hoşçakalın.:):):)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Orhan Abi
    Conta Kaptan yine farklı balıkla açılışı yapmışken aynı balıkla kapanış ta size düşmüş.
    Afiyet olsun

4. Orhan Küçükbiçmen

Çok teşekkürler sevgili Şeref kardeşim, burada önemli olan teknedeki dostluklar, arkadaşlıklar, gerçekten denizde olmaktan ve sevdiğim dostlarımla beraber balık avlamak çok güzel,:) tabi sizlerle paylaşmakta bu avın en güzel tarafı,:) iyiki varsınız, sevgiler, hoşçakal.:):)

5. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

tebriler usta hep merak ettiğim iki leziz balık biri çütre biri dülger eti sahiden lezzetli mi diğerlerinden ayırt edilecek kadar

6. Orhan Küçükbiçmen

Al benden de o kadar, hele tavada yavaş yavaş kızartması, lezzeti konusunda çok haklısın,:) anlatılmaz yaşanır,:) sevgiler sevgili reis, hoşçakal.:):):)

7. YaşaR

YaşaR Moderatör Yönetici

Tebrikler Orhan üstadım. Keyifli raporun ve takım bilgilerin için teşekkür ederim.

Rastgelsin. Sevgiler.

8. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

En sevdiğim balıklardan biridir Dülger :)

Tebrikler Rastgele..

9. Orhan Küçükbiçmen

Çok teşekkürler Yaşar kardeşim, ben elimden geldiği kadar bilgi ve tecrübelerimi paylaşmaya çalışacağım, azda olsa benim de bir katkım olur inşallah,:):):) sevgiler, hoşçakal.:):):)

10. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Dülger görmeyeli çok zaman oldu. Maşallah çok güzeller. Tebrikler Orhan Abi.

11. Orhan Küçükbiçmen

Ben de çok severim Dülger balığını,:)
    Dülger avı olta ile veya çapari yaparken oltmıza takılan küçük balıkları yemek için aç gözlülük yapıp oltaya saldıran ve balığıda resimde görüldüğü gibi miğdeye indirmeye çalışırken tesadüfer yakalanan bir balıktır,:) senelerden beri bu denizlerde bunun gibi çok dülger balıkları avladım, halende avlamaya ve amatör balıkçı kardeşlerimizle paylaşmaya devam ediyorum, sana da güzel dülger avları dilerim,:) sevgiler hoşçakal Hamdi kardeşim.:):):)