Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dün Gece Avımız Mini Buluşmaya Döndü 15.11.2012

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında hunter tarafından paylaşıldı.

1. hunter

hunter Daimi Üye

Dost'lar merhabalar,
    Dün akşam balığa gidiyimmi,gitmiyimmi sürekli kendimle mücadele edip durdum ancak içimdeki balık aşkı galip çıktı. :)
    Balık pazarında canlı yem bulamasamda az,çok tanıdığım balıkcı dolapdan su değmemiş balık verdi ve buna rağmen balıkları flote keserken kimi kanlı taze,kimi mayışık elimde dağılır olduğunu bu durum karşısında balıkcının çevirdiği dolapda ortaya çıkmış oldu. :D

Demekki tanıdık ayakları (çok samimi değilseniz)yavan bir kavram olduğunu malesef görmüş oldum.

Av yerimi belirledim ve açtım oltalarımı,havanın kararmasıyla saat 17-45 de balık bir girdi tam girdi,iki olta açtığımdan aynı zamanda yoldan geçen semaver ile çay satan adamdan çay almıştım bir yudum almama fırsat vermeden balık vuruşu aldım,daha onu sararken diğerinede vurdu :D tasmalayıp ilkini sardım gelen çok güzel Lüfer'e yakın bir sarıkanattı,ardından diğerini toparladım ve keyfim yerine gelmeye başladı.
    Ardından tekrar vuruşlar ve bir anda kovamda 5 balık olmuştu bile,sonrasında bir çinekop ve yine şaşkın bakışlar arasında denize geri attım.
    Sonrasında vuruşlar aldım ve oltama istavritler de gelmeye başladı,bu duruma kızamıyorum lakin taze yem demek. :) sonrasında Abim Orhan geldi yanıma,açtı oltasını oda bekemeye başladı ancak bir türlü vuruş alamıyordu,sonrasında oda açılış yaptı.

Ancak öylesine bir rüzgar varki vuruşların çoğunu anlayamıyoruz ve pür dikkat rüzgarmı,balık vuruşumu uzmanlaşıp zözüyoruz artık bir şekilde. :)

İlerleyen saat'lerde sevgili Hamdi aradı ve bizden 5 kilometre ileride oda avda olduğunu söyledi,burası kısır orada varmı birşeyler dediğinde kovamda 7 adet balık olmuştu bile,atla gel buraya dedim ve aramıza katıldı oda,başladık hem sohbet,hem ava devam etmeye,saat 23-30 olmuştu,ben kalkmaya hazırlanırken abim yatıralım şunları mangala dedi,ben nasıl olur yarın iş var,ıh,mıh derken balıklar mangala yattı bile. :)

İyikide yapmışız çook tatlı geldi bee :) 24-30 civarı vedalaşıp eve gittik.

Takım bilgileri,
    Herkesin bildiği üzere mantarlı üçlü hırsız iğneli takım.
    80.gr. kurşun.
    Surf ve normal kamışlar.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. onder

onder Aktif Üye

Tebrikler Mustafa abi. Yakışır size :).

4. recep.cabuk

recep.cabuk Üye

abi süpersiniz bizde dün akşam matepe tarafından 2 sarıkat 3 cinekop alabildik saat 9 dan sonra balık kesti

5. frenist

frenist Aktif Üye

Abi ellerinize sağlık, yarasın :)

6. ekvator1907

ekvator1907 Aktif Üye

Tebrikler Mustafa Bey, Afiyet olsun.

7. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler Mustafa Abi. Afiyet olsun. Orhan abiye selamlar.

8. BİROL

BİROL Daimi Üye

Dünya size güzel be...

9. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Güzel gece ve güzel balıklarmış, ama birtek sıkıntı var o balıkların kafası atılırmı, yanaklarını, ensesini, kafasının herbir damla etini ve ödül olarakta beynini yemeden bırakmam hiçbir zaman.

10. hunter

hunter Daimi Üye

Sevgili Nejat,Öncelikle teşekkür ederim.
    Cevap yazmaya senden başladım :)
    Balıkların kafa olayını sevgili Önder'de sormuştu(Facebook'dan),onada aynı cevabı verdim sanada anlatayım,
    Gece yarısı olmuş,hava soğukmu,soğuk...Balığımız yeterince var,hal böyleyken kafasıyla,yanaklarıyla,beyniyle uğraşacak zamanımızda yoktu. :)
    Bu detayları evde yerken mutlaka atlamayız :)
    Selamlar.

11. hunter

hunter Daimi Üye

Önder'im,Teşekkür ederim :)