Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

dün geceki at-çek maceram....

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında oktay16 tarafından paylaşıldı.

1. oktay16

oktay16 Moderatör

Uzun zamandır okuduğum atçek raporlarının birikimi sonucu, kendimde bu güveni hissederek dün akşam saat 9.00 gibi av yerime ulaşmıştım.....
    İlk defa atçek üzerine deneyim sahibi olacaktım, bu yüzden herşeyin kusursuz olmasını istiyordum....

Gözüme kestirdiğim, sessiz sakin, sahil ışıklarının denizi aydınlattığı, bir yere çöreklendim hemen,edindiğim bilgiler okuduğum raporlardan aldığım mesajlara göre bence uygun bir yerdi...

deniz çırpıntılı, hava hafif rüzgarlı, fakat üşütmüyordu, üzerimdeki polar yeterliydi rahat hareket edebilmem için. İlk başta 9 cmlik siyah gümüş sahtemi taktım oltama, (daha sonra alternatiflerinide deneyecektim) Başladım atçek yapmaya bir sağa tarafa, bir sol tarafa atıyorum, atabildiğim en uzak mesafeye atıyor, çekerken sahtemin yüzüşünü hissediyordum, sallana sallana geliyordu suyun dibinden, sanki sahtemi izliyormuş gibi çekerken hareketlerini tahmin etmeye çalışıyordum kafamda:) o derece konsantre olmuş durumdayım........ara sıra aksiyonlar vererek kendisini cazip hale getirmesi için elimden geleni yapıyordum kısacası.

Sonra gölgemin suya vuruyor olması takıldı kafama, sevgili emre ,abinin ve hür abinin raporlarından biliyordum, gölgemin suya yansımaması lazımdı:) sağ tarafımda denize uzanan bir boruya göre komüfile ettim kendimi, bu işlemde tamam, olması gereken herşey istediğim gibi, Devam ettim atçek yapmaya belki 100- belki 150 kere sürekli arka arkaya denemelerim sonuç vermedi, biraz oturup dinleniyor sonra tekrar başlıyordum denemelere, yok... tek bir vuruş bile alamamıştım. ufak ufak sıkılmaya başlamıştım artık, saat 3 gibi avı sonlandırmaya karar verdim, fakat inanılmaz zevk almıştım bu teknikten, şunu biliyordum ki gittiğim merada balık vardı, sadece biraz daha zamanın geçmesi lazımdı...... belki 10-15 gün belki 1 ay sonra daha verimli olucak diye düşünerek döndüm evime...

Saygılar bizden........:)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Oktay biyerlerden başlamak güzel..
    En azından ilk denemende hatalarını ve nasıl düzeltileceğini kendi kendine tecrübe etmişsinki asıl kar odur bence..
    Tez zamanda atçekle balıklada tanışır ve aşıyı tam anlamıyla yemiş olursun kardeşim..
    Teşekkürler samimi anlatımın için..
    rastgele..

4. Volkan

Volkan Daimi Üye

Oktay, Allah acil şifalar versin, hastalığı kapmışsın :)

At çek'i ben de çok severim ve diğer tüm disiplinlere tercih ederim.

Sahilin ışıklarının suya vurduğu yerler yerine, mümkün oluğunca ışıksız yerleri tavsiye ederim,ki balıklar senin hareketlerini en az seviyede farkedebilsinler.

5. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

Merhaba Oktay,
    Avı cazip avcıyı müptela kılan yerden başlamışsın.
    Tesadüf ümidinin bittiği müthiş anda ... bir mucize özlemi...
    Böyle bir sevda bizdeki..
    Böyle derin olmasa,
    Böyle efsunlu,böyle tülden bir örtü arkasındaki sevgili sureti olmasa onda,...Yüzlerce kere boşa atıp çektiğin bir eylemin devamı için hasret duyarmısın.
    Sevdadan sonra en ince sızı şu an hissettiklerin..
    Ve alamamış olman da hiiiiç önemli değil.
    Zira,
    "SEVGİLİNİN ÖZLEMİ KENDİSİNDEN GÜZELDİR"
    Sevgiyle:)

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Her gidilen avda, her atılan oltaya balık gelse bu işin zevki kalmaz.
    O gün oralarda aç bir balık yokmuştur, yakalayamamışsındır.
    Bir sonrakinde, o da olmazsa sonrakinde yakalarsın ama mutlaka yakalarsın.
    Yeter ki doğru zamanda doğru yerde ol..
    Rastgelsin

7. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Haydi rast gelsin sevgili Oktay.Kısmetin açık olsun.Raporlarını bekliyoruz.

8. oktay16

oktay16 Moderatör

teşekkürler Fatih abi, alışıcaz, deneme yanılmayla kimbilir daha neler öğrenip neler keşfedicez:)

Sağol Volkan hastalık zaten hat noktasında var bizde, gerisi biraz tecrübeyle bağlantılı bence, bu arada tavsiyelerini uyguluycam sağol.

Güzel sözlerin için teşekkür ederim Murat abim..:)
    At çek yaparken ha şimdi, ha şimdi, diye diye her atışımda aynı heyecanı hisesetim, Elbet kavuşucaz o sevgiliyle:)

Şeref abi işin aslını söylemek gerekirse, tek bir vuruş bile alamamak içimi biraz buruktu, ama o an olmadı işte, o gün, bugün değildi..:)

Sağol Emre abi o karanlıkta at çek yaparken, kulaklarını çınlattım,:) sevgiler...

9. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Avcıların bir lafı var."40 gün taban eti,1 gün yaban eti" bazen ne doğru söylenmiş bir söz diye geçiririm içimden.Bu seferlik olmamış ancak sonraki denemelerde başarılı olacağına eminim..Gölge konusu önemli.Gece levrek oldukça sığa gelir ve gölge,ses yada ani değişen herşeyden etkilenir.Bir sonraki av için şimdiden bol şanslar..:)

10. oktay16

oktay16 Moderatör

Teşekkürler Erdal abi, Bir dahaki sefere umarım güzel bir raporla anlatırız av maceramızı..

11. erols

erols Üye

İlk denemende en azından bu işin zevkini tatmışsın Oktay kardeş, senin için bir tecrübe olmuş... İnşallah bir sonraki denemende başarılı olursun. Hangi merada avlandığını bilemiyorum, ama eğer Mudanya sahiline gittiysen oralarda zaten bu aralar pek balık yapmıyor... Tahminime göre Nisan ayının ikinci haftasından itibaren o bölge daha verimli olacaktır, ama yine de o zamana kadar yeniden denemekte fayda var diye düşünüyorum.
    Kısmetin açık olsun, rastgele!