Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

dün gecenin eşkinaları - silivri

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında duzensiz tarafından paylaşıldı.

1. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

son balık raporumun üzerinden bayağı bir zaman geçmiş, bu sezonun açılışını yapmam gerekliydi ;)

sonunda aradığım fırsatı buldum tek başıma balığa çıkacaktım. 3 iğneli takımlarımı üsküdar'a giderken dizisinin eşliğinde neşeli bir biçimde hazırladım. yedekle beraber 3 adet takım bana bir gece yeterliydi. malum eşkinaya olta atacaksan illaki oltayı taktırıp koparacaksın.

evden çıktığımda saat 1'i az biraz geçiyordu, sallana sallana tekelerimi süzdüm dalgakırana varıp fosforu kırıp stoperli takımı suyla buluşturup tamamdır artık sigarasını yaktığımda gecenin 2'si olmuştu saat. dalgakıranda tek başımaydım, teksem eğer çok tehlikeli oluyorum balıklara karşı :)

sigaram bitmeden geldi ilk vuruş. kimisine bakıyorum bekleme yapmadan balık daha şamandırayı batırsammı-batırmasammı kıvamındayken tasma atmaya çalışıp gelecek balıktanda oluyor. bende öyle birşey yok, şamandıra kararlı bir şekilde batıp çıkıyorsa çekerim oltamı. hele bir sefer batıp yukarı bir daha çıkmadığı durumlara bayılıyorum, şamandıra geri çıkmazsa balık iri oluyor genelde :)

şamandıram battı çıkmak bilmiyordu taşların arasına diktiğim kamış bir anda u şeklini aldı hemen el attım duruma, ufak bir yoklama ve balık oltada. beklediğimden iri çıktı balık güzel basıyordu oltaya ama ne kadar dayanabilirki? zaten yemide yutmuş kurtulması en güç noktadan yakalanmış..

kafa lambamı yaktım balığı görmek için biraz iri ise kepçeyle alıcaktım, gecenin karanlığında tam seçemedim tabi. dur dedim ben bunu kaldırırım bir riske girdim fakat oda ne balık sudan çıkmıyor kamış oldu iki büklüm :) takımda kullandığım misine angelkiss 0.35 kamyon bağla çeksin.. ilk balığı böyle bir acemilik ederek kaldırdım sudan sonradan yaptığım hatanın farkına vardım, diğer iki balığı kepçeyle aldım yukarı. kepçeyle balık almaya kendimi alıştırmalıydım iyide oldu bu antreman..

güzel bir eşkina benimdi artık ellerimdeydi hemen çuvalımı çıkardım çantadan balığı çuvala çuvalı denize.. tekrar yemledim takımı attım suya arada 2 adet küçük balık geldi birini kurtaramadım yemi yutmuştu boğazını parçalamak zorunda kaldım.

artık felsefem belli herkeslerlede paylaşıyorum bunu.. küçüğü salmazsam büyüğünü yakalayamam! ikinci iri balığım saat 3 buçuğa doğru geldi geçen gecelerden farklı olarak bu akşam çok az vuruş oldu fakat balıklar iriydi.

2. balığı ve 3. balığı alırken balıklar taş altı yaptı taktırdı oltayı, bu durumda aceleye gerek yok veriyorsun boşluğu bekliyorsun biraz balık kendi kurtarıyor zaten.. 3. balığı inatla beklediğim ezan vaktinde aldım. ezan vakti levrek vaktidir aynı zamanda. güzel basıyordu tamam dedim geliyor levrek ama nafile yine eşkina çıktı. hava aydınlandı benim macera son buldu, geldim evime güzel bir uyku çektim şimdide rapor vakti dedim.

silivri'den selamlar :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Hey maşallah kardeşim:) Beklenen raporu görür görmez yazayım dedim.. Tebrik ederim gayet güzel bir av olmuş fırından da isteriz foto ona göre:D Afiyet olsun şansın daim olsun rastgelsin:)

4. mrtsezal

mrtsezal Aktif Üye

maşalllah güzel bir av olmuş,sayende gazı da aldım, silivriye de yakınım:) bir yoklama cekım bu hafta bababurundan :) belki birim kayalara da uğrar eşkinalar...

5. oktay16

oktay16 Moderatör

Tek başına yaptığın avlar genelde çok huzur verici olur Hüseyin kardeş:) Bende genelde peşime kimseyi takmamaya çalışırım, sessiz sakin ortam herzaman çekmiştir beni:) Eşkinalar çok güzel görünüyor, sezonu açmışsın Hayırlı olsun..........

6. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Tebrikler sevgili Hüseyin.
    Geçen sezon,oldukça kötü bir eşkina sezonuydu benim için.Hazirana kadar bekleyeyim,diyordum;fakat bu raporlar eşkina için ümit verici.
    Boru kurdu ile avlanabiliyor musun?Fark yaratıyor mu?

7. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Tebrikler Hüseyin, süpper bir sezon açılışı olmuş devamı rastgelsin...

8. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Hüseyin, siftahın güzel olmuş :)

9. Evren Tamer

Evren Tamer Moderatör Yönetici

Tebrikler Eşkinalar güzel

10. Tolga

Tolga Aktif Üye

Tebrik ederim Hüseyin. Benim herzaman yapmak isteyip de yapamadığım şeyleri yapıyorsun. Tekrar tebrik ederim.

11. vessa

vessa Aktif Üye

tebrikler hüseyin ıyı av olmuş guzel balıklar