Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Duo Tetra Works Yurameki 48

Konu, 'LRF (Light Rock Fishing) Yöntemi İle Balık Avı Teknikleri' kısmında Spinlevrek tarafından paylaşıldı.

1. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Arkadaşlar LRF için bu yemi kullananlar var mı? Varsa yorumlarını alabilir miyim? Hedef balık Sargoz, Melenur ve diğer loğoz gibi kaya balıkları. Satın aldığım (Fotoğrafta gördüğünüz) renkler iş yapar mı? Tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz? Teşekkürler...

Ekli Dosyalar:

Formul_Fish bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. enginson

enginson Daimi Üye

ben toto42 , toto shad ve ebikko kullandım hepsi iş yaptı. üstteki renk genellikle gece daha verimli. yurameki hiç kullanmadım yurameki ile mırmır, melanur, sinarit gibi balıkları yakalayan gördüm. şimdi bulamadım ama youtube de videoları mevcud. bu yemler yavaş batan tip. o yüzden takılma olasılığı olan yerlerde dikkatli kullanmanızı tavsiye ederim.

Spinlevrek bunu beğendi.
  4. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Teşekkürler Engin,
    Siz bunlarda hangi bölgede kullandınız ve ne tür balıklar yakaladınız? Favori renginiz nedir.? Bir de, 2,8 gr ve 3,3 gr yemleri ne kadar uzağa atabiliyorsunuz?

5. enginson

enginson Daimi Üye

Ben istanbulda boğazda kullandım. zargana ve azman istavrit yakaladım. favori rengim zebra glow . genelde gece avlar gerçekleştirdim. toto42 modelinden çok verim aldım. toto48 ile bir abim kefal bile yakalamıştı. ben 1-7 gr atarlı 219 luk favorite White bird kamış kullanıyorum. atış mesafem şu an 20 - 25 metre arası vardır. fakat iğ misinaya geçtiğimden beri atış mesafem arttı. hologramları o kadar güzelki gece sudan gelirken çok gerçekçi gözükmekte. bence sizi boş çevirmeyecek sahte. siz hangi bölgede avlanacaksınız?

Ekli Dosyalar:

Spinlevrek bunu beğendi.
  6. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Ben Fethiye'de denizin berrak olduğu (10 m derinliği görebilirsiniz) ve dibi kayalık olan kıyılarda avlanmayı düşünüyorum. Yani sargoz, melanur ve zarganaların bol olduğu bir yer. Bu durumda elimdeki "jack" rengi gündüz için iyi gibi gözüküyor. Ne dersin? Erim iyi yani 20-25 m. Bu durumda bir tane de toto 48 alayım diyorum. Fakat gündüz 0.18 momoflement misina kullanacağım. Böyle berrak sularda ip misine halat gibi gözükür. Herhalde yine 20 m atarım O da yeter. Bu bilgilere göre TOTO 48'i hangi renk alayım?

7. enginson

enginson Daimi Üye

ben ip misinaya bir metre kadar 0,20 leader yapıyorum önüne. ip misina kullanma amacım birincisi dolanma sorununu çözmek 2. atış mesafesini arttırmak. bu renk de iş yapar bence. zargana varsa alırsınız. ben çok zargana yakaladım toto 42 ile. hatta bazen 3 - 4 tane zargananın birbiriyleriyle yarışarak takiplerini çok gördüm. toto serisinden bence bulundurun derim. toto48 renk olarak bence değişik bir renk deneyebilirsiniz. pek çok arkadaşımın memnun kaldığı rengi mm chart rengini yada sardine rengini öneririm.
    upload_2016-3-21_10-42-36.png upload_2016-3-21_10-43-48.png

Spinlevrek bunu beğendi.
  8. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Merhabalar,
    Fikrimi belirteyim; bunlar etkili sahteler denilsede toto 42-48 ve yuramekiler pek verimli değiller bence. Daha çok alakabalık vs. için üretilmiş yavaş batan akarsu sahteleridir, veya gece yakına gelen balıklar için kullanılır zaten gece farklı bir markanın sahtelerinide çalıştırmak mümkündür gece :) Bir ihtimal toto shad 48s iyi diyebilirim.
    Duo'nun ikakko modellerinede bir bakın sizin lokasyonunuza daha iyi uyar gibi sanki. Ufak sübyeye hamle yapacaklardır.
    Ayrıca zarganayı melenuru haniyi vb. diğer avcıları toby kaşık 0 numarası ile ve 3 5 7 9 gram arası kaliteli mini jigler ile de daha verimli avlar yaparsınız.
    Hemde ağırlıkları fazla olduğundan istediğiniz derinliğe indirip farklı derinliklerden çekebilrsiniz, rahat kumanda edebilirsiniz.
    Sizin yerinizde olsam kesinlikle jigden şaşmazdım. Biraz karışık yazdım pc kafayı yedi :D
    Rastgelsin,

20140727_012927.jpg received_10153499423123887.jpeg

Spinlevrek ve arkadas bunu beğendi.
  9. enginson

enginson Daimi Üye

babyjig tarzı yemler de güzel iş görüyor. ayrıca ben şı little jack yemleri de çok merak ediyorum acaba iş yapar mı? tetraworks ebikko var tekeye çok benziyor onunla azman istavrit yakaladım acaba bunlar da iş yapar mı ?

upload_2016-3-21_11-22-23.png upload_2016-3-21_11-23-6.png

benim kullandığım ebiko :
    upload_2016-3-21_11-23-46.png

Spinlevrek bunu beğendi.
  10. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Ebikkoyu ben tekeye benzetemedim bayağı montaj gerektirir, çapari damla simi sarı ve kırmızı 2 şer tel :) uğraştırır.
    litttle jack shrimp ler hafif geldi bize aşağı çok zor iniyor ve aksiyon vermek zor.
    Canlı teke eminim daha ucuza mal olacaktır :) avcılık olarak teke has yemimdir.
    Gece sahte yerine silikon yem kullanmak daha verimlidir.

Spinlevrek bunu beğendi.
  11. enginson

enginson Daimi Üye

aynen silikon istavritte daha verimli. ama bir gece hiç unutmuyorum LRF işine ilk başladığım günlerde 4 kişi felan var benle beraber kimse silikonla balık alamadı ben o gece toto42 ile çok balık aldım hatta oradakiler sordu hocam sahte markası ne fiyatı ne diye pahalı bir sahte gerçekten söyleyince pahalı geldi. ebikoyu da deneme amaçlı bir kaç kez denedim onla da istavrit aldım ama çok verimli diyemem. duo sahteleri bir abim getirtiyor onun vesilesiyle aldım. yoksa normalde sahteye o kadar para veremem açık konuşayım. benim için LRF de favori yem aji worm. şimdi birde şu berkley gulplardan aldım boru kurduna benzeyen bakalım denemek nasip olmadı :)

Spinlevrek bunu beğendi.